Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Ormanların yok olması hayatımızı nasıl etkiler?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Şeymaa Bekçi tarafından 13 Aralık 2011 (19:52) tarihinde açılmıştır.
3349 kez görüntülenmiş, 6 cevap yazılmış ve son mesaj 13 Şubat 2014 (17:41) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 13 Aralık 2011, 19:52

#1 (link)
Şeymaa Bekçi
Ziyaretçi
Şeymaa Bekçi - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
Cevaplarınızı Bekliyorum..
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 1 Ocak 2012, 14:59

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
lütfen bir cevap
Rapor Et
Eski 27 Ocak 2012, 13:25

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
BENCE BİZİM YÜZÜMÜZDEN ORMAN OK
Rapor Et
Eski 25 Mayıs 2012, 08:15

Ormanların yok olması nelere yol açar?

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Ormanların yok olması nelere yol açar ?? madde madde yazarmısınız ?
Rapor Et
Eski 25 Mayıs 2012, 12:05

Cvp: Ormanların yok olması hayatımızı nasıl etkiler?

#5 (link)
tekinfsm
Ziyaretçi
tekinfsm - avatarı
ormanların yok olması
  • erezyonla verimli toprakların azalmasına neden olur
  • eğimli arazilerde heyelan ve toprak kamasına neden olur
  • oksijen üretiminin azalmasına neden olur
  • ormanlarda yaşayan vahşi canlıların yaşam alanları ortadan kalktığı için hayvanların soylarının tükenmesine neden olur.
  • orman bölgenin yağış almasına yardımcı olur yağış sviyesi düşer
Rapor Et
Eski 18 Aralık 2013, 11:33

ormanların yok olması durumunda insan hayatı nasıl etkilenir

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben ormanlar yok oluyor ile ilgili bilgi istiyorum ban yardım edermisiniz 6/c
ORMANLARIN YOK OLMASI İNSAN HAYATININDAKİ ETKİLERİ
Doğal çevre, tüm canlıların uyum içinde yaşadıkları bir ortamdır. Ormanlarda tüm bitki, hayvan ve mikroskobik canlılar uyum içinde yaşarlar. Çevreyi oluşturan canlı halkalardan birinin yok olması, diğer canlıların da olumsuz etkilenmesine yol açar. Örneğin, ormanların yok olmasıyla; ormanlarda yaşayan canlı türleri yok olur, hava kirliliği artar, yağışlar azalır ve erozyon yani toprak kaybı artar.
Ormanlar, toprak, hava, su ve güneş (tahta, toprak, su ve ateş), birbiriyle ayrılmaz bir bağlantı içerisindedir.
Yaşamın devam edebilmesi için, bu dört unsurun bağlantılarının kopartılmaması, oranlarının bozulmaması gerekmektedir.
Ormanlar yok olursa, dünyamızın akciğerleri ya da filtresi devreden çıkmış olur. Karbon emisyonu artar, oksijen üretimi azalır. Yağış rejimleri ve iklim özellikleri alt üst olur.
Sadece 300 ağaç, bir kişinin yaşamı boyunca açığa çıkardığı kirlilik miktarını nötr hale getirir.
Ormanların yok olması insan hayatının ve doğanın dengesinin bozulmasına sebep olur. Kısaca şöyle özetleyebiliriz.
• Erezyonla verimli toprakların azalmasına neden olur
• Eğimli arazilerde heyelan ve toprak kamasına neden olur
• Oksijen üretiminin azalmasına neden olur
• Ormanlarda yaşayan vahşi canlıların yaşam alanları ortadan kalktığı için hayvanların Soylarının tükenmesine neden olur.
• Orman bölgenin yağış almasına yardımcı olur yağış seviyesi düşer.
Rapor Et
Eski 13 Şubat 2014, 17:41

ormanlarımız

#7 (link)
seviml
Ziyaretçi
seviml - avatarı
Alıntı:
Şeymaa Bekçi adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Cevaplarınızı Bekliyorum..
Ormanların yok olmaması için ağaç dikmeli , ağaçları kesmemeliyiz, ağaçları ,bitkileri korumalıyız . Ve sulamalıyız birde yazdığımı okuyanlara tşk
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.168 saniyede (64.11% PHP - 35.89% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 19:12
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi