Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Ayva hangi ilde yetişir?

Gösterim: 14642 | Cevap: 2
  • ayva hangi bolgede yetisir
  • ayva nerede meshur
  • ayva nerede yetisir
Misafir
Cevaplanmış   |    12 Aralık 2011 16:32   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi
ayva hangi ilde yetişir
En iyi cevap Chelsea_Eny tarafından gönderildi

Alıntı

Ayva üretiminde Türkiye olarak dünya üretiminin yüzde 35`ini biz karşılıyoruz. Ancak bu sene geçen seneye göre verim de üretim de daha güzel durumda. Ayvaya çok öncelik ve önem veriyoruz. Ayvanın çözmemiz gereken sorunları var. Ayvada kalibrasyon ve ambalajlama tesislerimiz yok. Ayva hem içte hem de dış ülkelerde çok tüketilen bir meyve. Bu nedenle kalibrasyon ve ambalajlama ihtiyaçlarını çok iyi çözmemiz lazım. Sakarya`da 610 bin ton meyve veren ağacımız var. Bu iyi bir rakam. Geyve ve Pamukova ilçelerinde üretim daha fazla. Aşağı ve Yukarı Dereköy ile Sapanca ilçesinde de üretiliyor` dedi.

Yani ayva Türkiye'de Sakarya'da çok üretilir.

Not:Alıntıdır.

Chelsea_Eny
28 Aralık 2011 16:35   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
Alıntı

Ayva üretiminde Türkiye olarak dünya üretiminin yüzde 35`ini biz karşılıyoruz. Ancak bu sene geçen seneye göre verim de üretim de daha güzel durumda. Ayvaya çok öncelik ve önem veriyoruz. Ayvanın çözmemiz gereken sorunları var. Ayvada kalibrasyon ve ambalajlama tesislerimiz yok. Ayva hem içte hem de dış ülkelerde çok tüketilen bir meyve. Bu nedenle kalibrasyon ve ambalajlama ihtiyaçlarını çok iyi çözmemiz lazım. Sakarya`da 610 bin ton meyve veren ağacımız var. Bu iyi bir rakam. Geyve ve Pamukova ilçelerinde üretim daha fazla. Aşağı ve Yukarı Dereköy ile Sapanca ilçesinde de üretiliyor` dedi.

Yani ayva Türkiye'de Sakarya'da çok üretilir.

Not:Alıntıdır.
Misafir
31 Aralık 2013 13:53   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Ayva hangi ilde yetişir? Konusuna Benzer Konular

Atatürk hangi ilde öldü?
Gönderen: sultan Forum: Soru-Cevap
Cevap: 6
Son Mesaj: 25 Mayıs 2014 20:25
Safranbolu evleri hangi ilde yer alır?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 17
Son Mesaj: 12 Nisan 2014 12:41
Ceviz hangi ilde yetişir?
Gönderen: CrazyGirl Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 5 Nisan 2013 11:18
Yunus Emre hangi ilde doğdu?
Cevap: 1
Son Mesaj: 6 Temmuz 2012 19:16
İlk şeker fabrikası hangi ilde kurulmuştur?
Cevap: 2
Son Mesaj: 4 Ekim 2011 21:20
Sayfa 0.157 saniyede 12 sorgu ile oluşturuldu