Arama

Kendi yazdığımız masal örnekleri verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 7 Mayıs 2017 Gösterim: 22.865 Cevap: 2
prprnar - avatarı
prprnar
Ziyaretçi
19 Aralık 2011       Mesaj #1
prprnar - avatarı
Ziyaretçi
Kendi yazdığımız masal örnekleri verir misiniz?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
bir varmış bir yokmuş köyün birinde bir tane yaşlı bir kadın varmış.kadın çok yaşlıymış ve hep çocuğu olmasını istiyormuş.fakat hiç çocuğu olmuyormuş bir tane de kocası varmış o da çocuk istiyormuş ama olmadığı için o da üzülüyormuş.bir gün kadın nehrin başınna gitmiş ve orada bir su perisi çıkmış ona bir tane içecek vermiş ama aslında bu bir iksirmiş.kadına bu iksiri iç ve yarın sabah ne kadar mutlu olacağını gör demiş.kadın hemen eve koşmuş ve sonra da iksiri içmiş.kadın ertesi gün hamile olduğunu öğrenmiş sevinçten havalara uçmuş ve 9 ay geçtikten sonra çocuk doğmuş kadın su perisinin yanına gitmiş su perisi çocuğun adını ali koy demiş ali koymuş adını ali çok akıllı olmuş büyüyünce doktor olmuş ve annesin tedavi etmiş
SON (Arkadaşlar noktalama işaretlerini siz ekleyerek yazın) teşekkür edenlere rica ederim
Sponsorlu Bağlantılar

BAKINIZ Masal Nedir?
Son düzenleyen Safi; 7 Mayıs 2017 14:29
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Aralık 2013       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bir zamanlar tembel bir çocuk varmış. Bu çocuk küçük yaşta annesiz kalmış. Babası odun toplayarak satar, ekmek parası kazanır tembele bakarmış. Bir gün babası ile odun toplamaya çıkmışlar. Babası of of derken birden bire karşılarında bir cin belirmiş. Babası cine sormuş `neden geldin?`Cin cevap vermiş: `beni sen çağırdın, benim adım of tur. Dile benden ne dilersen` demiş. Adam demiş ki: Yanlışlıkla çağırdım ama şu oğluma bir çare bul oğlum çok tembel demiş. Cin: sen oğlunu bir yıllığına bana çırak olarak ver ben onu eğiticem demiş. Adam da oğlu ile vedalaşmış ve cin onu alıp yerin altındaki gizli mağaraya götürmüş.

Sponsorlu Bağlantılar
Tembel of `un karısıyla karşılaşmış ve of“un karısı tembele demiş ki: of un öğrettiği şeyleri iyice dinle fakat öğrenip öğrenmediğini sorarsa öğrenmedim diyeceksin, yoksa senin kafanı keser demiş.Tembele of öğrendin mi diye sordugunda hep hayır cevabını veriyormuş Of tembelden bıkıp babasına getirmiş. Of adama demiş ki :Oğlun çok tembel hiç bir şey anlamıyor al oğlunu demiş ve gözden kaybolmuş.Babası bir köşede ağlarken tembel babasının yanına gelip ben her şeyi öğrendim ama öğrenmediğimi söyledim. Şimdi babasına şöyle demiş: ben şimdi bakımlı bir katır olacağım sen beni pazarda iyi bir paraya sat demiş.Babası da tembelin dediğini yapmış. Onu iyi bir paraya satmış.eve geldiğinde ise oğlunun ondan önce geldiğini görmüş.Katır parasıyla bir süre geçirdikten sonra tembel babasına demiş ki: Ben güzel bir ev olacağım sen beni pazarda çok iyi bir paraya sat demiş. Babası eve geldiğinde tembel ondan önce geldiğini görmüş. Evi satın alan adam of of derken of yine çıkıvermiş. Adama sormuş ve neler olduğunu öğrenmiş.Tembeli bir düelloya çağırmış tembel de gelmiş.İlk önce of bir kedi olmuş tembel de köpek olmuş of u kovalamış. Of horoz olup durmuş.Tembel de hemen tilki olmuş yine of u kovalamış. Of hemen bir fare olmuş tembel de bir kedi olup of u yemiş.Ve bütün köy halkı mutluca yaşamışlar.
Son düzenleyen Safi; 7 Mayıs 2017 14:31
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Nisan 2014       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
bir varmış bir yokmuş köyün birinde bir tane yaşlı bir kadın varmış.kadın çok yaşlıymış ve hep çocuğu olmasını istiyormuş.fakat hiç çocuğu olmuyormuş bir tane de kocası varmış o da çocuk istiyormuş ama olmadığı için o da üzülüyormuş.bir gün kadın nehrin başınna gitmiş ve orada bir su perisi çıkmış ona bir tane içecek vermiş ama aslında bu bir iksirmiş.kadına bu iksiri iç ve yarın sabah ne kadar mutlu olacağını gör demiş.kadın hemen eve koşmuş ve sonra da iksiri içmiş.kadın ertesi gün hamile olduğunu öğrenmiş sevinçten havalara uçmuş ve 9 ay geçtikten sonra çocuk doğmuş kadın su perisinin yanına gitmiş su perisi çocuğun adını ali koy demiş ali koymuş adını ali çok akıllı olmuş büyüyünce doktor olmuş ve annesin tedavi etmiş
SON (Arkadaşlar noktalama işaretlerini siz ekleyerek yazın) teşekkür edenlere rica ederim

BAKINIZ Masal Nedir?
Son düzenleyen Safi; 7 Mayıs 2017 14:31