Arama

AutoCAD programında çizgiler nasıl birleştirilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Eylül 2017 Gösterim: 66.453 Cevap: 3
RuffRyders - avatarı
RuffRyders
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2011       Mesaj #1
RuffRyders - avatarı
Kayıtlı Üye
Merhaba, AutoCAD acemisiyim tam işi çözdüm derken işin temelinden bişeyleri unutuyorum. Sorum şu: AutoCAD ile çizilmiş peş peşe çizgileri nasıl birleştirip tek bir çizgi şeklinde gösterebiliriz?
EN İYİ CEVABI RuffRyders verdi
Çözdüm.

Sponsorlu Bağlantılar
PEDIT komutunu kullanarak çizgileri birleştiriyoruz. Komut satırına pe yazıp PEDIT komutunu başlatıyoruz. İlk çizgiyi seçiyoruz ve enter enter yapıyoruz. Daha sonra alt komutları gördüğümüz zaman J yani Join yapıp diğer çizgiyi seçiyoruz ve enter.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Son düzenleyen ahmetseydi; 26 Mayıs 2016 20:44
RuffRyders - avatarı
RuffRyders
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2011       Mesaj #2
RuffRyders - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Çözdüm.

Sponsorlu Bağlantılar
PEDIT komutunu kullanarak çizgileri birleştiriyoruz. Komut satırına pe yazıp PEDIT komutunu başlatıyoruz. İlk çizgiyi seçiyoruz ve enter enter yapıyoruz. Daha sonra alt komutları gördüğümüz zaman J yani Join yapıp diğer çizgiyi seçiyoruz ve enter.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen ahmetseydi; 26 Mayıs 2016 20:43
dargecit15 - avatarı
dargecit15
Ziyaretçi
8 Şubat 2015       Mesaj #3
dargecit15 - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar
Arkadaşlar line ile oluşturulmuş çizgileri pedit komutuyla birleştirebiliyorum ama işin içine yazı karakterleri ve yay komutuyla oluşturulmuş çizgi girdiğinde girdiğinde birleşmiyor.Acaba çizgileri ve yazıları nasıl birleştiririz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Eylül 2017       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba sizin için 1 komut var flatten splayn çizgileri arc yapıyor ark yaptıktan sonra pedit komutunu kullana bilirsiniz.