Arama

Şeytan neden Allah'a karşı geldi?

Güncelleme: 8 Kasım 2012 Gösterim: 3.269 Cevap: 2
mehmanperest - avatarı
mehmanperest
Ziyaretçi
4 Ocak 2012       Mesaj #1
mehmanperest - avatarı
Ziyaretçi
arkadas bunu cok arastirdim.seytan Allah in gücünü ve kudretini bilmezmiydi.neden lanetleneceği bildiği halde Allah ın istediğini yapmaz.Allah ın en sevdiği melek diye biliyorum.peki böyle bi melek Allah a karşı gelmenin cezasının nekadar büyük olduğunu kavrayamazmı??
Sponsorlu Bağlantılar
mehmanperest - avatarı
mehmanperest
Ziyaretçi
4 Ocak 2012       Mesaj #2
mehmanperest - avatarı
Ziyaretçi
Şeytan Allah ın gücü kuvvetini bilmiyomuyduda O na karşı gelme cesaretini kendinde buldu.Çok araştırdım ama ikna olamadım.okadar üstün bi melek nasıl olurda O na karşı gelmenin cezasının ağır olacağanı hesaplayamaz.?
Sponsorlu Bağlantılar
iceslush - avatarı
iceslush
VIP ETC
8 Kasım 2012       Mesaj #3
iceslush - avatarı
VIP ETC
Merhaba arkadaşlar Ben Allah'a çok inanıyorum.Din dersinde Allah'ın şeytanı yarattığını ama Allah'a ben insanlara şey yapmam ben ateşden yaratıldım onlar ise topraktan demiş ve Allah'a bende o insaların sana inanamasını sağlayıp onlara günah işleteceğim demiş.Biz de şeytana kötü diyoruz,bazen küfürler ediyoruz.Ama ben birazcık düşündüm Allah herşeyi biliyor,geleceği ne yapacağımız herşeyi biliyor.O zaman şeytan zaten insanlara şey yapmıyacağım diyecekti ve şeytan olacaktı.Yani Allah şeytanı zaten şeytan olması için yarattı bence.Çünkü Allah herşeyi biliyor.Şeytan görevini yapıyor,biz neden şeytana kötü sözler söylüyoruz?Bence o da Allah'ın o görevli bir meleği olduğu için aslında ona küfür etmemeliyiz sadece bizim görevimiz olan onun bize yaptırmak istediği kötü davranışlardan kaçınmalıyız.Bence zaten şeytana kötü sözler etmemiz onun hoşuna gider.Ama Allah şeytanı şeytan olması için yarattıysa neden Kuran'da şeytan kötüdür diyor şeytanın amacı kötü fakat onun görevi o değil mi?Bir sorum daha var arkadaşlar Kuran'ın dili neden birazcık garip yazılmış?Bunun bir anlamı var mı?

Umarım anlamışsınızdır arkadaşlar.Bu soru benim aklıma din dersi sırasında takıldı.Allah herkesi iyiliğe götürsün.Zaten iyiliğe iradesi ile kötülükten şeytanın yaptırmak istediklerinden kurtulanlar kavuşur ve Allah o kişilere yardım eder.

http://www.msxlabs.org/forum/signaturepics/sigpic813898_4.gif