Arama

Savaşta cesaret neden önemlidir? - Sayfa 5

En İyi Cevap Var Güncelleme: 25 Mart 2014 Gösterim: 69.850 Cevap: 43
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Şubat 2014       Mesaj #41
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
savaşta cesaret önemlidir.silahtan da önemlidir.çünkü savaşmak cesaret gerektirir.savaşırken kendimize güven ve cesaretimiz olmazsa,bu savaşa daha çok yardımda
bulunamayız .onun için savaşa katılmadan önce kendimizde özgüveni ve cesareti aramalıyız
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir melisa - avatarı
Misafir melisa
Ziyaretçi
22 Şubat 2014       Mesaj #42
Misafir melisa - avatarı
Ziyaretçi
Savasta cesaret. Önemlidir nedeni savaşa cesaretimiz. Olmadan giremeyiz
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir Üye - avatarı
Misafir Üye
Ziyaretçi
27 Şubat 2014       Mesaj #43
Misafir Üye - avatarı
Ziyaretçi
çok teşekkür ederim hepinize ödevime çok lazımdı bu arada bende bir şey söyleyeceğim

zaten cesareti olmayan bir insan değil silah tutmak hiç bir şey yapamaz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Mart 2014       Mesaj #44
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

savaşta cesaret neden önemlidirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr çünkü...................dır.

Savaş gibi insanı korkutan durumlara karşı bile soğukkanlı, korkusuz, mert olma durumuna cesaret denir. Cesaretli insanlar tüm engellere ve zorluklara karşı paniğe kapılmazlar ve yollarına her koşulda devam ederler. Korkusuz oldukları için baş koydukları bir yolda ölümüne mücadele verirler. Mustafa Kemal Atatürk de askerlerine cesaret veren sözler sarf etmiştir. Kendisi de cesur bir asker olan Atatürk askerlere, “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye değin geçecek zaman aşamasında, yerimizi başka güçler ve komutanlar alabilir” sözlerini sarf etmiştir. Askerler onun bu sözleriyle motive olmuş ve cesaret bulmuşlardır. Öleceklerini bilseler de bu yoldan vazgeçmeyeceklerdir. Askerlerimiz savaşlardaki kahramanlıklarını tüm dünyaya göstermişler ve Türk tarihine birer destan olarak yazılmışlardır.

Kaynak Linki : Savaşta Cesaret Neden Önemlidir | Eğitim ve Gündem