Arama

Savaşta cesaret neden önemlidir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 25 Mart 2014 Gösterim: 69.826 Cevap: 43
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Mayıs 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bilgi edinmek istiyorum LÜTFENNNNNNNNNN.................

Alıntı

savasta cesaret neden onemlidir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

EN İYİ CEVABI CeLebRindaL verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Alıntı

savaşta cesaret neden önemlidirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr çünkü...................dır.

Cesaret
Sponsorlu Bağlantılar
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Cesaret, aynı zamanda yiğitlik, kararlılık, ataklık, ve dayanıklılık özelliklerini de içeren, korku, acı, risk, belirsizlik veya tehdit ile başa çıkabilme yeteneğidir."Fiziksel cesaret" fiziksel bir acı, zorluk veya ölüm tehlikesi ile yüzleşme sırasındaki cesareti tanımlarken, "ahlaki cesaret" çoğunluk muhalefeti, utanç, skandal veya şevk kırıcılığı karşısında etik davranmayı ifade etmektedir.

Aynı zamandan Mustafa Kemal ATATÜRK savaşta cesaretin önemine vurgu yapmıştır

''Ben, askerliğin, her şeyden çok sanatkarlığını severim'' diyen Atatürk, büyük bir asker ve kumandan olarak üstün yetenekleri olan bir insandı O, tüm yeteneklerini orduda göstermiş, savaş alanlarında büyük bir komutan olduğunu ispat etmiştir Çanakkale Savaşı'nda askerlere ''Size ben taarruz emretmiyorum Ölmeyi buyuruyorum Biz ölünceye değin geçecek zaman aşamasında, yerimizi başka güçler ve komutanlar alabilir'' demiştir Bu sözlerinden de anlaşılacağı gibi Atatürk çok cesur ve kararlı bir komutandı O, savaşlarda güçten çok, o güce ve amaca uygun yöneltmek ve yönetmenin önemli olduğuna inanıyordu
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 0 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ocak 2012       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

savasta cesaret neden onemlidir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

savaşta cesaret neden önemlidirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr çünkü...................dır.
Sponsorlu Bağlantılar
CeLebRindaL - avatarı
CeLebRindaL
VIP why did you go why
18 Ocak 2012       Mesaj #3
CeLebRindaL - avatarı
VIP why did you go why
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

Alıntı

Cesaret
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Cesaret, aynı zamanda yiğitlik, kararlılık, ataklık, ve dayanıklılık özelliklerini de içeren, korku, acı, risk, belirsizlik veya tehdit ile başa çıkabilme yeteneğidir."Fiziksel cesaret" fiziksel bir acı, zorluk veya ölüm tehlikesi ile yüzleşme sırasındaki cesareti tanımlarken, "ahlaki cesaret" çoğunluk muhalefeti, utanç, skandal veya şevk kırıcılığı karşısında etik davranmayı ifade etmektedir.

Aynı zamandan Mustafa Kemal ATATÜRK savaşta cesaretin önemine vurgu yapmıştır

''Ben, askerliğin, her şeyden çok sanatkarlığını severim'' diyen Atatürk, büyük bir asker ve kumandan olarak üstün yetenekleri olan bir insandı O, tüm yeteneklerini orduda göstermiş, savaş alanlarında büyük bir komutan olduğunu ispat etmiştir Çanakkale Savaşı'nda askerlere ''Size ben taarruz emretmiyorum Ölmeyi buyuruyorum Biz ölünceye değin geçecek zaman aşamasında, yerimizi başka güçler ve komutanlar alabilir'' demiştir Bu sözlerinden de anlaşılacağı gibi Atatürk çok cesur ve kararlı bir komutandı O, savaşlarda güçten çok, o güce ve amaca uygun yöneltmek ve yönetmenin önemli olduğuna inanıyordu
O Kadar Kalabalik ki Yalnizligim..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ocak 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
savaşta cesaret önemlidir çünkü savaşta cesaret etmeyip korkan kişi savaş yerinde kalırsa vatanına yardımı dokunmaz hiç asker ölüremez
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Şubat 2012       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
cesaret önemlidir.silahtan da önemlidir.çünkü savaşmak cesaret gerektirir.savaşırken kendimize güven ve cesaretimiz olmazsa,bu savaşa daha çok yardımda bulunamayız.onun için savaşa katılmadan önce kendimizde özgüveni ve cesareti aramalıyız.
nun için
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Şubat 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
TÜM HER ŞEYLE HAKLISIN
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
savaşta cesaret önemlidir çünkü ..............................................dır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Şubat 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kısacası cesaret öneemlidir.bir insanın kendine güveni olmalıdır.korkaklık edilmemelidir....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Şubat 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
cesaret önemlidir.çünkü cesaretsiz insan korkak sayılır ve vatanına yardımı dokunmaz cesaret önemlidir çünkü
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Şubat 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
cesaret önemlidir çünkü cesaret olmazsa silahın tetiğini bile çekemessin cesaret bir duygudur. ama cesaret önemsiz olsaydı seyit onbaşı o mermiyi kaldırıp nasıl düşman gemisinin üstüne atıp gemiyi batırıp düşmanlar denide boğulurdu?
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 0 üye beğendi.