Arama

Çocuğuma nasıl davranmalıyım, nasıl iyi bir anne olabilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Ekim 2012 Gösterim: 3.445 Cevap: 2
off - avatarı
off
Ziyaretçi
1 Şubat 2012       Mesaj #1
off - avatarı
Ziyaretçi
benim bir kızım var 3 yaşında ona 2 sene annem baktı ben çalışıyordum daha sonra annem bakamadığından bir bakıcıya bıraktım ve 6 ay da böyle çalıştım ve şimdi onunla ilgilenebilmek için işi bıraktım ve şimdiye kadar onunla ilgilenemediğim için her kötü hareketinden kendimi suçlu hissediyorum ve ona acıyorum şimdi kızım herşeyi ağlayarak yaptırmaya çalışıyor bu biraz benden kaynaklandı çalışırken onunla ilgilenemediğimi düşündüğümden ne isterse yaptım ve şu anda birşey istediğinde yapmazsam beni ağlamakla tehdit ediyor ağlarım diyor ben ona anlatmaya çalışıyorum istediği şeyin neden olmayacağını ve bunu kabul etmiyor bende bazen sinirlerime hakim olamayıp ona bağırıyorum ve bazen poposuna vuruyorum ama bu bile benim vicdanımı sızlatıyor küçücük çocuğu korkuttuğumu düşünüyorum ve kendimi suçluyorum ona nasıl davranmam gerektiğini kestiremiyorum ben nasıl iyi bir anne olabilirim ona nasıl davranmalıyım lütfen bana yardım edin cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Canim benim sen bu yazdiklarinla ne kadar iyi bir anne oldugunu zaten gosterdin benim sana tavsiyem sabirli ol benimde 7yasinda bir melegim var bende anneme biraktim calistigimda ve artik bakmak istemedikten sonra isi birakmak sorunda kaldim ve cocugumu ben eyitmeye basladim zamanla hersey duzeliyor inan bana .umarim yasdiklarimi anata bilmistirim cunku benim turkcem cok az yani turkiyede okumadim .
sana meleyinle beraber uzun omur, salik,ve eylenceler dilerim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2012       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Canim benim sen bu yazdiklarinla ne kadar iyi bir anne oldugunu zaten gosterdin benim sana tavsiyem sabirli ol benimde 7yasinda bir melegim var bende anneme biraktim calistigimda ve artik bakmak istemedikten sonra isi birakmak sorunda kaldim ve cocugumu ben eyitmeye basladim zamanla hersey duzeliyor inan bana .umarim yasdiklarimi anata bilmistirim cunku benim turkcem cok az yani turkiyede okumadim .
sana meleyinle beraber uzun omur, salik,ve eylenceler dilerim
Sponsorlu Bağlantılar
blue_moon - avatarı
blue_moon
Ziyaretçi
8 Ekim 2012       Mesaj #3
blue_moon - avatarı
Ziyaretçi
sen hatayı çocuğun tam san ihtiyacı olduğu zamanlarda annene bırakmakla yapmışsın. Annendir tabi bakacak ama onun annneannesine değil sana ihtiyacı vardı. Küçük diye bir de ilk torun sanırım her istediği yapılınca 3 yaşından sonra hayır demek ona imkansızdır artık. Her istediğini yaptırcak gerek ağlayacak gerek hırçınlanacak sana saldırcak inan bunların olma ihtimaliçok yüksek... Ona tatlı dille anlat anlamıyosa başka şeylere yönlendir kafasını meşgul etki unutsun istediğini. Birşey daha çocuklara asla bağırmayın pskolojikmen etkileniyorlar ve arkadaş ortamındaykende yansıtıyolar bunu.