PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Adliye nedir, görevleri nelerdir?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
kezban10:24, 17 Mart 2012 
adliyenin görevleri nelerdir
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

ADLİYENİN GÖREVLERİ
1- Hizmetin gerektiği şeyler yapmak, yasaklarıda yapmamamktır. Polisin görevlerinde hukuki bir dayanağının olması gerekmektedir. Polisin temel görevi ; ülkenin güvenliğini sağlamak, suçları önlemek ve olayları açığa kavuşturmaktır.

2- Polis Yetkileri temel amacı, kamu otoristesini ve kamunun yararını sağlamaktır. Polisler kamu yararı için çalışırlar. Kamunun yararının sağlanması ancak kamu düzeninin sağlanması ile gerçekleşir.

3- Polisin görevi çeşitlidir. Günlük yaşantıda polisin alanına girmeyen, polisi ilgilendirmeyen neredeyse hiçbir konu yoktur. Polisin görevlerini kanunu, geleneksel ve demokratik olarak sınıflandırılabilir.

4-Polisin kanuni görevlerini genel asayiş, sosyal yardım, devletin yürütme gücüne yardım, önleme, olayları bastırma, ve adli görevleri olmak üzere altı ana başlık altında toplamak mümkündür.

5- Polisin temel görevi olan kamu düzenin 4 ana öğesi vardır. Bu öğeler güvenlik, sağlık, esenlik ve ahlaktır.
Benzer Konular:
Etiketler:
  • adliye gorevleri
  • adliyenin gorevleri
  • polisin gorevleri nelerdir
Cevap
Misafir20:34, 19 Mart 2012 
Alıntı:
adliyenin gorevleri nelerdir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

adliyenin görevleri bla blablablablablablabla
Cevap
Misafir15:25, 25 Mart 2012 
adliyenin görevleri nelerdir
Cevap
Misafir19:51, 26 Mart 2012 
adliye boşanmaya yarar
Cevap
Misafir20:26, 11 Nisan 2012 
adliyenin görevleri ya da amaçları nelerdir
Cevap
Misafir20:38, 11 Nisan 2012 
adliyennin görevleri nelerdir
Cevap
Misafir23:14, 11 Nisan 2012 
adliyenin görevi nedir
Cevap
Misafir10:44, 12 Nisan 2012 
ADLİYENİN GÖREVLERİ
1- Hizmetin gerektiği şeyler yapmak, yasaklarıda yapmamamktır. Polisin görevlerinde hukuki bir dayanağının olması gerekmektedir. Polisin temel görevi ; ülkenin güvenliğini sağlamak, suçları önlemek ve olayları açığa kavuşturmaktır.

2- Polis Yetkileri temel amacı, kamu otoristesini ve kamunun yararını sağlamaktır. Polisler kamu yararı için çalışırlar. Kamunun yararının sağlanması ancak kamu düzeninin sağlanması ile gerçekleşir.

3- Polisin görevi çeşitlidir. Günlük yaşantıda polisin alanına girmeyen, polisi ilgilendirmeyen neredeyse hiçbir konu yoktur. Polisin görevlerini kanunu, geleneksel ve demokratik olarak sınıflandırılabilir.

4-Polisin kanuni görevlerini genel asayiş, sosyal yardım, devletin yürütme gücüne yardım, önleme, olayları bastırma, ve adli görevleri olmak üzere altı ana başlık altında toplamak mümkündür.

5- Polisin temel görevi olan kamu düzenin 4 ana öğesi vardır. Bu öğeler güvenlik, sağlık, esenlik ve ahlaktır.
Cevap
Misafir09:08, 17 Nisan 2012 
hani bu sorunun cevabı
Cevap
Misafir17:37, 20 Mart 2013 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
adliye boşanmaya yarar
ADLİYENİN görevleri güvenlik sağlık ve esneklik yani rahat yaşam
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap