Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Devamsızlık yüzünden sınıfta kalır mıyım?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 30 Mart 2012 (12:13) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
8918 kez görüntülenmiş, 44 cevap yazılmış ve son mesaj 18 Temmuz 2014 (09:46) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.20  |  Oy Veren: 5      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 30 Mart 2012, 12:13

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Sevgili abiler ablalar 8.Sınıfa gidiyorum ve 22 gün devamsızlığım var sınıfta kalırmıyım kalmazmıyım acill cevap lütfenn çok önemli ailem baskı yapıyor sınıfta kalırsan seni öldürürüm diyolar lütfen yardım çok kötüyüm
Etiketler:
  • devamsizliktan kalma
  • devamsizliktan kalmak
  • devamsizliktan sinifta kalinir mi
  • devamsizliktan sinifta kalinirmi
  • devamsizliktan sinifta kalma
Benzer Konular:
Rapor Et
Reklam
Eski 30 Mart 2012, 12:41

#2 (link)
MK KUZEY KANADI
BySeuS - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Sevgili abiler ablalar 8.Sınıfa gidiyorum ve 22 gün devamsızlığım var sınıfta kalırmıyım kalmazmıyım acill cevap lütfenn çok önemli ailem baskı yapıyor sınıfta kalırsan seni öldürürüm diyolar lütfen yardım çok kötüyüm
İzin,Sevk,Rapor gibi durumlarda yok ise özürsüz devamsızlık süresi 20 gün. İzinli şekilde 25 gün
Rapor Et
Eski 30 Mart 2012, 13:35

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Tatlım 8. sınıfta, sınıfta kalma diye bi şey yok, rahat ol
Rapor Et
Eski 30 Mart 2012, 14:47

#4 (link)
MK KUZEY KANADI
BySeuS - avatarı
Alıntı:

Tatlım 8. sınıfta, sınıfta kalma diye bi şey yok, rahat ol
Geç Gelme, Devam-Devamsızlık

Geç Gelme

Madde 39 — Okula zamanında gelmeyen öğrenciler derslere alınır. Birinci ders saati dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır. Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli, ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaştırılarak veli ve öğrencilere duyurulur.

Devam-Devamsızlık

Madde 40 — Öğrenciler, okula devam etmek zorundadır. Öğrencilerin devamsızlıkları hesaplanırken normal öğretim yapılan okullarda sabah ve öğleden sonraki süreler yarımşar gün, ikili öğretim yapılan okullarda bu süreler bir gün sayılır.

Devamsızlığı bulunan öğrencilerle ilgili olarak aşağıdaki hükümler doğrultusunda işlem yapılır;

a) İlk derse girmeyenler ile ilk derse girdiği hâlde arada bir veya daha fazla derse girmeyen öğrencilerin devamsızlığı yarım gün sayılır. Devamsızlık hesaplanırken iki yarım gün bir gün kabul edilir.

b) Ders yılı içinde toplam 20 gün okula özürsüz olarak devam etmeyen öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılır.

c) Özürlü ve özürsüz devamsızlıklar ile okul yönetimince verilen izinlerin toplamı 45 günü aşamaz. Ancak özrün, resmî bir makamdan alınacak belgeyle belgelendirilmesi hâlinde özrü takip eden 7 iş günü içinde bildirmek ve özrün bitimini izleyen 7 iş günü içinde de belgelendirerek okul yönetimine verilmesi zorunludur. Ancak kaza, ölüm, doğal afet, yangın, sağlık kurulu raporuna dayalı uzun süreli tedavi gerektiren hastalık, göz altına alınma ve tutuklanma gibi durumlarda bu süre okul yönetimince belirlenir. (RG.19/10/2005-25971)

d) Doğal afet, yangın, sağlık kurulu ya da heyet raporuna dayalı hastalık, göz altına alınma ve tutuklanma gibi nedenlerle okula devam edemeyen öğrenciler;

1) İki dönem notu almış bulunmak,

2) Özrünü belgelendirmek

kaydıyla devam süresini dolduran öğrenciler gibi işleme tâbi tutulur.

e) Yurt içinde ve yurt dışında, bilim, tiyatro, spor, müzik, folklor, beceri yarışması ve benzeri eğitici-kültürel faaliyetlere ve bunların hazırlık çalışmalarına katılan öğrenciler, okula devam edemedikleri süre için izinli sayılır ve bu süre devamsızlıktan sayılmaz. Yurt içindeki faaliyetlere katılan öğrencilere il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince, yurt dışındaki faaliyetlere katılan öğrencilere ise mahallin mülkî idarî amirliklerince izin verilir. Bu öğrencilerin başarı durumlarının belirlenebilmesi için iki dönem notu almış olmaları gerekir.

f) Yetiştirme programlarına devam zorunludur. Yetiştirme programlarına devam etmek zorunda oldukları toplam ders saatinin özürlü ve özürsüz olarak altıda biri kadar devam etmeyen öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılır.

8. Sınıfta kalma yok diye birşey söz konusu değil ancak devamsızlıktan kalmak ya da kalmamak okulun elinde olan bir durum bırakır veya bırakmaz. Devamsızlık söz konusu ise okul sizi notlarınız ne olursa olsun bırakma hakkına sahip ancak uygulama konusunda belirsizlik söz konusu diyebilirim okul yönetimiyle görüşülmelidir.
Rapor Et
Eski 10 Mayıs 2012, 15:25

Cvp: Devamsızlık yüzünden sınıfta kalır mıyım?

#5 (link)
Brkn
Ziyaretçi
Brkn - avatarı
Sınıfta Kalabilirsin Ama Branş Öğretmenlerine Bağlı Ama İnşallah Kalmassın
Rapor Et
Eski 10 Mayıs 2012, 16:49

Cvp: Devamsızlık yüzünden sınıfta kalır mıyım?

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
tam olaraak bilmiyorum ama 8. sınıfta kalma yoktuu. ama eskiden olsa 21 günü geçen kalıyordu ama günümüzde yok
Rapor Et
Eski 18 Mayıs 2012, 12:24

Cvp: Regl öncesinde ilişkiye girilirse gebe kalınır mı?

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Merhaba ben 6. sınıf öğrencisiyim . 2 tane birim var devamsızlığım 30 gün kalırmıyım ? Ne olur cevap verin :'(
Rapor Et
Eski 18 Mayıs 2012, 12:29

Cvp: Regl öncesinde ilişkiye girilirse gebe kalınır mı?

#8 (link)
MsXTeam
Valeria - avatarı
Alıntı:

Merhaba ben 6. sınıf öğrencisiyim . 2 tane birim var devamsızlığım 30 gün kalırmıyım ? Ne olur cevap verin :'(
Türkçe dersiniz "1" ise ve 20 günden fazla özürsüz devamsızlığınız varsa sınıf geçemezsiniz, aşağıdaki mesajı inceleyiniz;

Alıntı:
BySeuS adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Geç Gelme, Devam-Devamsızlık

Geç Gelme

Madde 39 — Okula zamanında gelmeyen öğrenciler derslere alınır. Birinci ders saati dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır. Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli, ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaştırılarak veli ve öğrencilere duyurulur.

Devam-Devamsızlık

Madde 40 — Öğrenciler, okula devam etmek zorundadır. Öğrencilerin devamsızlıkları hesaplanırken normal öğretim yapılan okullarda sabah ve öğleden sonraki süreler yarımşar gün, ikili öğretim yapılan okullarda bu süreler bir gün sayılır.

Devamsızlığı bulunan öğrencilerle ilgili olarak aşağıdaki hükümler doğrultusunda işlem yapılır;

a) İlk derse girmeyenler ile ilk derse girdiği hâlde arada bir veya daha fazla derse girmeyen öğrencilerin devamsızlığı yarım gün sayılır. Devamsızlık hesaplanırken iki yarım gün bir gün kabul edilir.

b) Ders yılı içinde toplam 20 gün okula özürsüz olarak devam etmeyen öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılır.

c) Özürlü ve özürsüz devamsızlıklar ile okul yönetimince verilen izinlerin toplamı 45 günü aşamaz. Ancak özrün, resmî bir makamdan alınacak belgeyle belgelendirilmesi hâlinde özrü takip eden 7 iş günü içinde bildirmek ve özrün bitimini izleyen 7 iş günü içinde de belgelendirerek okul yönetimine verilmesi zorunludur. Ancak kaza, ölüm, doğal afet, yangın, sağlık kurulu raporuna dayalı uzun süreli tedavi gerektiren hastalık, göz altına alınma ve tutuklanma gibi durumlarda bu süre okul yönetimince belirlenir. (RG.19/10/2005-25971)

d) Doğal afet, yangın, sağlık kurulu ya da heyet raporuna dayalı hastalık, göz altına alınma ve tutuklanma gibi nedenlerle okula devam edemeyen öğrenciler;

1) İki dönem notu almış bulunmak,

2) Özrünü belgelendirmek

kaydıyla devam süresini dolduran öğrenciler gibi işleme tâbi tutulur.

e) Yurt içinde ve yurt dışında, bilim, tiyatro, spor, müzik, folklor, beceri yarışması ve benzeri eğitici-kültürel faaliyetlere ve bunların hazırlık çalışmalarına katılan öğrenciler, okula devam edemedikleri süre için izinli sayılır ve bu süre devamsızlıktan sayılmaz. Yurt içindeki faaliyetlere katılan öğrencilere il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince, yurt dışındaki faaliyetlere katılan öğrencilere ise mahallin mülkî idarî amirliklerince izin verilir. Bu öğrencilerin başarı durumlarının belirlenebilmesi için iki dönem notu almış olmaları gerekir.

f) Yetiştirme programlarına devam zorunludur. Yetiştirme programlarına devam etmek zorunda oldukları toplam ders saatinin özürlü ve özürsüz olarak altıda biri kadar devam etmeyen öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılır.

8. Sınıfta kalma yok diye birşey söz konusu değil ancak devamsızlıktan kalmak ya da kalmamak okulun elinde olan bir durum bırakır veya bırakmaz. Devamsızlık söz konusu ise okul sizi notlarınız ne olursa olsun bırakma hakkına sahip ancak uygulama konusunda belirsizlik söz konusu diyebilirim okul yönetimiyle görüşülmelidir.
Rapor Et
Eski 23 Mayıs 2012, 18:31

bn 6. sınıfa gidiyom 21 gün devamsızlığım var okulda kalrmıyım

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bn 6. sınıfa gidiyom 21 gün devamsızlığım var okulda kalrmıyım
Rapor Et
Eski 28 Mayıs 2012, 17:59

Heyet raporu almama rağmen, sınıfta kalır mıyım?

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
S.a kardeşim ben 12.21.2012'de ayağım kırıldı ve platin taktılar şuan da platin duruyor 2.dönem okula hiç gitmedim hep heyet raporu verdim ama müdür bana dedi sen sınıfta kaldın diyor sizce ben sınıfta kalacak mıyım ? çünkü ben okula gidemiyorum sağlık sorunları nedeniyle
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.225 saniyede (76.73% PHP - 23.27% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 12:28
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi