Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Ambulans şoförü olma şartları nelerdir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda burakcan95 tarafından 17 Nisan 2012 (00:04) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
15385 kez görüntülenmiş, 11 cevap yazılmış ve son mesaj 24 Ekim 2013 (18:23) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 5.00  |  Oy Veren: 1      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 17 Nisan 2012, 00:04

#1 (link)
burakcan95
Ziyaretçi
burakcan95 - avatarı
Merhaba arkadaşlar, büyüklerim...

Lise2 öğrencisiyim. Açıkcası okumaya niyetim yok ama ambulans şoförü olmak istiyorum. Bunun için sadece ehliyet yetiyor mu? Kimisi acil tıp teknisyeni olmak lazım diyor, kimisi ilk yardım sertifikası mı öyle bir şey olacak diyor.. Her forumda farklı şeylerden bahsediyorlar.

Kısacası anlatmak istediğim;
Ambulans şoförü olmak için okumak mı lazım?
Sadece belirli sertifika ve ehliyetimi alsam olmuyor mu?

Bu konuyla ilgili bilgisi olanlar cevap yazabilir mi? Çok önemli benim için...
En iyi cevap pusula tarafından gönderildi

Ambulanslar ve acil sağlık araçları ile ambulans hizmetleri yönetmeliği'nin 4. maddesinde, ambulans şoförü; 'Kullanacağı araca uygun sürücü belgesine sahip, temel ilkyardım eğitimi sertifikası almış personel' olarak tanımlanıyor. Buradan anlaşılanda uygun sürücü belgesine ve temel ilkyardım eğitimi sertifakasına sahip olan herkes ambulans şoförü olabilir.
Benzer Konular: Etiketler:
  • ambulans soforlugu
  • ambulans soforu belgesi
  • ambulans soforu olma sartlari
  • ambulans soforu olmak
  • ambulans soforu olmak istiyorum
Rapor Et
Reklam
Eski 17 Nisan 2012, 08:11

Cvp: Ambulans şoförü olma şartları nelerdir?

#2 (link)
ALone ELF
Ziyaretçi
ALone ELF - avatarı
Ambulans şöförü olmak kolay değil sadece ambulans şöförü adayı olmak kolay
sürücü belgen vardır herhalde ilk yardım sertifikası alman gerekiyo buda aşağı yukarı 200 liradan başlayıp 1000 liraya kadar aralıkda para gerektiren bir belge kurslara göre değişiyor.
Ambulans şirketleri genellikle belli bir test sürecine tabi tutdukdan sonra eleman alıyor en azından 1 haftadır bu süre ama şunu bilmen gerekiyor herkes ambulans şöförü olamaz ambulans şöförü demek siren açıp gaza basmak deildir sadece özveri,cesaret,kabiliyet,bilgi,tecrübe ve saygılı olmayı gerektirir...Zor meslekdir özel bir ilgin yoksa tavsiye etmem.
Rapor Et
Eski 17 Nisan 2012, 11:18

#3 (link)
burakcan95
Ziyaretçi
burakcan95 - avatarı
İlgim var Ama bu zamanda kasiyer olmak için bile üniversite mezunu arayan yerler gördüm. Ben daha lise bitireceğime inanmıyorum. özveri, cesaret, kabiliyet var ama bilgi ve tecrübeyi zamanla edinicez.. Liseyi okumasamda şu sertifikayı alsam ve belirli kurslara gitsem olmazmı ?
Rapor Et
Eski 17 Nisan 2012, 11:43

#4 (link)
pusula
Ziyaretçi
pusula - avatarı
Ambulanslar ve acil sağlık araçları ile ambulans hizmetleri yönetmeliği'nin 4. maddesinde, ambulans şoförü; 'Kullanacağı araca uygun sürücü belgesine sahip, temel ilkyardım eğitimi sertifikası almış personel' olarak tanımlanıyor. Buradan anlaşılanda uygun sürücü belgesine ve temel ilkyardım eğitimi sertifakasına sahip olan herkes ambulans şoförü olabilir.
Rapor Et
Eski 17 Nisan 2012, 12:03

#5 (link)
burakcan95
Ziyaretçi
burakcan95 - avatarı
Teşekkür ederim pusula. İlla liseyi bitirmeye gerek yok yani... Uygun sürücü belgesi ve temel ilkyardım eğitimi sertifikası alsam yeterli...
Rapor Et
Eski 19 Haziran 2012, 21:23

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben sunu ögrenmek ıstıyorum ılkyardım seltıfıkası almak ıcın veya ambulans söförü olmak ıcın lıse mezunu olmak gerekırmı
Rapor Et
Eski 25 Kasım 2012, 21:15

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben liseyi açık tan okuyorum ambulans şöförü olmak istiyorum. eğer ehliyet ve ilkyardım sertifikası alabilirsem ambulans şöförü olurmuyum ve nerelerde çalışabilirim
Rapor Et
Eski 2 Aralık 2012, 12:42

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben lise 2 deyim ambulans şöförü olmak istiyorum gereken araştırmaları maaşları 2.milyar 2.5 arsı bişey
Rapor Et
Eski 22 Aralık 2012, 14:25

AMBULAN ŞOFÖRÜ

#9 (link)
ÜMİT
Ziyaretçi
ÜMİT - avatarı
MERABA BEN LİSE MEZUNUYUM AMBULAS ŞOFÖRÜ OLMAK İSTİYORUM BUNUN İCİN SAĞLIK MESLEK LİSESİ OKUMAK ŞARTMI YOKSA İLK YARDM VE AMBULANS ŞOFÖR BELGESİ ALMAK YETERMİ VE BUNUN İCİN NERELERE BAŞ VURMAMIZ GEREKİR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER
Rapor Et
Eski 13 Temmuz 2013, 23:53

söförluk

#10 (link)
Misafirorhan
Ziyaretçi
Misafirorhan - avatarı
meraba arkadaşlar ben ilk okul mezunuyum ama soföförlugum kuvetlı hep ambulans söföru olmak istıyorum e sınıfı ehlıyetım var sızce ola bılır mıyım
teşekkürler
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.175 saniyede (72.97% PHP - 27.03% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 16:02
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi