Arama

Güzel sanatlar lisesinin puanı kaçtır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 20 Ağustos 2017 Gösterim: 77.473 Cevap: 5
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Mayıs 2012       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Güzel sanatlar lisesine kaç puanla giriş yapılabilir?
EN İYİ CEVABI keten_kedi_ verdi

Giriş Koşulları

Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavına müracaat edecek öğrencilerin şu şartları taşımaları gerekir:
Sponsorlu Bağlantılar

1. İlköğretim okulunu o yıl bitirenlerden;
a) Diploma notu en az 3.00
b) Girecekleri alanla ilgili dersin 4'üncü 5'inci 6'ncı 7'nci ve 8'inci sınıflarına ait yıl sonu notlarının aritmetik ortalaması en az 4.00 olan öğrenciler sınava girmek üzere tercih ettikleri okula (Ek-2 ve Ek-3) form dilekçe ile başvurabilirler.

2. Öğrenimlerinin bir kısmını yurt dışında yaparak sınavlara başvurunun yapıldığı ders yılı başında 8'inci sınıfa kaydolan öğrencilerden diploma notu 3.00 ve gireceği alanla ilgili dersin yalnız 8'inci sınıfa ait yıl sonu notunun en az 4.00 olması şartı aranır.

3. Öğrenimlerini yurt dışında tamamlayarak denkliğini yaptıran öğrenciler denklik belgesiyle birlikte girecekleri alanla ilgili dersin yıl sonu notlarının aritmetik ortalamasının en az 4.00 olduğunu

4. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki okullardan mezun olan öğrenciler; diploma notunun en az 3.00 girecekleri alanla ilgili dersin 4’üncü 5’inci 6’ncı 7’nci ve 8’inci sınıflarına ait yıl sonu notlarının aritmetik ortalamasının en az 4.00 olduğunu belgelendirerek yetenek sınavına girmek için tercih ettikleri Anadolu güzel sanatlar lisesi müdürlüğüne başvurabilirler.
Okul ve Öğrenci Sayıları
Okul Sayısı: 53
Öğrenci Sayısı: 7948

Öğrencilerin;
-Güzel sanatlar alanında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim-öğretim görmelerini
-Özel yetenek gerektiren yüksek öğretim programlarına hazırlanmalarını
-Yabancı dil öğrenmelerini
-Alanlarında araştırmacılığa yönelmelerini yetenekleri doğrultusunda yorum ve uygulamalar yapabilen yaratıcı ve üretken kişiler olarak yetişmelerini
-Millî ve milletlerarası tarihi ve yeni sanat eserlerini tanımaları ve yorumlamalarını
sağlamak amacıyla açılmışlardır.
-İlk kez 1989-1990 öğretim yılında İstanbul'da açılmıştır.
-Bu okullara yetenek sınavı ile öğrenci alınmaktadır.
-Öğrencilerin 2831’i erkek 5117’si kızdır.
-Öğretim süreleri 1 yılı hazırlık olmak üzere 4 yıl iken “Orta Öğretimin Yeniden Yapılandırılması” kapsamında; Talim ve Terbiye Kurulunun 07 Haziran 2005 tarih ve 184 sayılı kararıyla 2005-2006 öğretim yılından itibaren hazırlık sınıflarının kaldırılarak öğrenim sürelerinin 4 yıla göre yeniden düzenlenmesine karar verilmiştir.
Son düzenleyen perlina; 20 Ağustos 2017 22:03
keten_kedi_ - avatarı
keten_kedi_
Ziyaretçi
13 Şubat 2013       Mesaj #2
keten_kedi_ - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.

Giriş Koşulları

Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavına müracaat edecek öğrencilerin şu şartları taşımaları gerekir:
Sponsorlu Bağlantılar

1. İlköğretim okulunu o yıl bitirenlerden;
a) Diploma notu en az 3.00
b) Girecekleri alanla ilgili dersin 4'üncü 5'inci 6'ncı 7'nci ve 8'inci sınıflarına ait yıl sonu notlarının aritmetik ortalaması en az 4.00 olan öğrenciler sınava girmek üzere tercih ettikleri okula (Ek-2 ve Ek-3) form dilekçe ile başvurabilirler.

2. Öğrenimlerinin bir kısmını yurt dışında yaparak sınavlara başvurunun yapıldığı ders yılı başında 8'inci sınıfa kaydolan öğrencilerden diploma notu 3.00 ve gireceği alanla ilgili dersin yalnız 8'inci sınıfa ait yıl sonu notunun en az 4.00 olması şartı aranır.

3. Öğrenimlerini yurt dışında tamamlayarak denkliğini yaptıran öğrenciler denklik belgesiyle birlikte girecekleri alanla ilgili dersin yıl sonu notlarının aritmetik ortalamasının en az 4.00 olduğunu

4. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki okullardan mezun olan öğrenciler; diploma notunun en az 3.00 girecekleri alanla ilgili dersin 4’üncü 5’inci 6’ncı 7’nci ve 8’inci sınıflarına ait yıl sonu notlarının aritmetik ortalamasının en az 4.00 olduğunu belgelendirerek yetenek sınavına girmek için tercih ettikleri Anadolu güzel sanatlar lisesi müdürlüğüne başvurabilirler.
Okul ve Öğrenci Sayıları
Okul Sayısı: 53
Öğrenci Sayısı: 7948

Öğrencilerin;
-Güzel sanatlar alanında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim-öğretim görmelerini
-Özel yetenek gerektiren yüksek öğretim programlarına hazırlanmalarını
-Yabancı dil öğrenmelerini
-Alanlarında araştırmacılığa yönelmelerini yetenekleri doğrultusunda yorum ve uygulamalar yapabilen yaratıcı ve üretken kişiler olarak yetişmelerini
-Millî ve milletlerarası tarihi ve yeni sanat eserlerini tanımaları ve yorumlamalarını
sağlamak amacıyla açılmışlardır.
-İlk kez 1989-1990 öğretim yılında İstanbul'da açılmıştır.
-Bu okullara yetenek sınavı ile öğrenci alınmaktadır.
-Öğrencilerin 2831’i erkek 5117’si kızdır.
-Öğretim süreleri 1 yılı hazırlık olmak üzere 4 yıl iken “Orta Öğretimin Yeniden Yapılandırılması” kapsamında; Talim ve Terbiye Kurulunun 07 Haziran 2005 tarih ve 184 sayılı kararıyla 2005-2006 öğretim yılından itibaren hazırlık sınıflarının kaldırılarak öğrenim sürelerinin 4 yıla göre yeniden düzenlenmesine karar verilmiştir.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen perlina; 20 Ağustos 2017 22:04
Heulwen - avatarı
Heulwen
VIP VIP Üye
16 Eylül 2013       Mesaj #3
Heulwen - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Asecrets adlı kullanıcıdan alıntı

MALATYA ABDULKADİR ERİŞ GÜZEL SANATLAR LİSESİNİN TABAN PUANI KAÇ ?

Beydağı Abdülkadir Eriş Anadolu Lisesi Taban Puanı ; 444,309
Beydağı Abdülkadir Eriş Anadolu Lisesi Tavan Puanı ; 468,480
Beydağı Abdülkadir Eriş Anadolu Lisesi Kontejan ; 210
site.KURUCUSU - avatarı
site.KURUCUSU
Ziyaretçi
26 Şubat 2015       Mesaj #4
site.KURUCUSU - avatarı
Ziyaretçi
öncelıkle arkadaşlar taban puan gıbı bır puan cızelgesı yok sızızn yetenkelerınıze bakıcaklar yanı yetenek ısnavlarına gıreceksınız arkadşlar ama eger olmasa dıe uzuzlmeyın TEOG a calısısnn olmasa baska lıselere gıdersınız guzel sanatlar unıverdıtesıne gıdersınız uzuzlmeyı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Aralık 2016       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar yetenek sınavına girdiğinizde yüzde 15 i te teog notundan yüzde 15 i ses ve kulaktan yani ses tonunuzdan yüzde 70 i ise yeteneğinizden alınıyor . Eğer yüz üzerinden en düşük 50 alırsanız sınavı geçiyorsunuz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ağustos 2017       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim bildiğim hem teog hemde yetenek sınavı var yetenek sınavında yüzde 70 etkilicek teog ise yüzde 30 etkilicek ve toplam yüzde 100 olması gerek yetenek sınavı 2 aşamalı bunu müzik öğretmenine danışarak hem daha fazla bilgi alırsın hemde aşamaları çalışırsınız