Masaüstü Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Teknoloji ve tasarım dersinde birim ve bütün nedir?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
ByLloyd17:42, 21 Eylül 2012 
7.sınıf Birim ve Bütüm Nedir Googlede Aradım Bir Sonuç Bulamadım Sonra Bura Aklıma Gledi Yardım Edebilirmisiniz

---------- Mesaj tarihi 17:42 ---------- Önceki mesaj tarihi 17:34 ----------

güncel
En iyi cevap kompetankedi tarafından gönderildi

Değişkenliği olmayan temel biçimler olan KARE-DAİRE-ÇİZGİ örnekleri kağıt veya kartona çizilir.Seçilen ve çizilen öge katlanır ve bir birim elde edilir. Bu birimler kesilir ve tekrar sistematik olarak birleştirilir ve bütün oluşturulur. Yani çizilen kareler kesilir ve bunlardan biçimsel ve estetik bir bütün elde edilir.

Cevap
kompetankedi18:31, 21 Eylül 2012 
Değişkenliği olmayan temel biçimler olan KARE-DAİRE-ÇİZGİ örnekleri kağıt veya kartona çizilir.Seçilen ve çizilen öge katlanır ve bir birim elde edilir. Bu birimler kesilir ve tekrar sistematik olarak birleştirilir ve bütün oluşturulur. Yani çizilen kareler kesilir ve bunlardan biçimsel ve estetik bir bütün elde edilir.
Gerçek boyutunda görüntülemek için resme tıklayın.

Adı:  birimden-butune1.jpg
Gösterim: 14
Boyutu:  18.2 KB

Kaynak

Cevap
zeKi coquK15:44, 10 Ekim 2012 
Birim: olculebien veya sayılabilen tüm canlı cansız varlıklara ve olaylara birimden tıgın olay (Bir olay yada topluguda tek bir olayın duygu tüm olaylar edemedigi oaly ) niteligindeki her olaya birim deniR ....

7 SINIF CORUM AKKENT
Cevap
Misafir19:06, 11 Ekim 2012 
birim nedir?
Cevap
Misafir21:02, 14 Ekim 2012 
aynı yapının terar edilip yapılmasına biirim tekrarı nedir...
Cevap
Misafir16:49, 31 Ekim 2012 
birimle bütünü örnekle açıklarmısınız? acillll
Cevap
Misafir17:07, 31 Ekim 2012 
Teknoloji Tasarım dersi için nasıl bir çalışma yapabilirim? Yardım_Lutfen Soru-Cevap 3 13-09-2012 01:02
Teknoloji ve Tasarım Teusa Mühendislik Bilimleri 1 02-07-2012 02:33
Teknoloji tasarım örnekleri verir misiniz? Ziyaretçi Soru-Cevap 49 10-04-2012 17:14
İç mimarlık tasarım dersinde bir ağaç tasarımı nasıl olmalıdır? MissSunshine Soru-Cevap 0 09-03-2012 00:49
Birim - Birim Nedir - Birim Hakkında Thi
Cevap
Misafir17:12, 8 Kasım 2012 
Değişkenliği olmayan temel biçimler olan KARE-DAİRE-ÇİZGİ örnekleri kağıt veya kartona çizilir.Seçilen ve çizilen öge katlanır ve bir birim elde edilir. Bu birimler kesilir ve tekrar sistematik olarak birleştirilir ve bütün oluşturulur. Yani çizilen kareler kesilir ve bunlardan biçimsel ve sexi kaynak elde edilir
Cevap
Misafir17:59, 12 Kasım 2012 
birimin tasarımı ne demek
Cevap
Misafir14:11, 14 Kasım 2012 
birim nedir lütfen biri solesnnnn
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları