Arama

Çok el yıkamaktan ve çok suyla temastan dolayı el çatlakları oluşur mu?

Güncelleme: 8 Aralık 2012 Gösterim: 1.591 Cevap: 4
gülcü - avatarı
gülcü
Ziyaretçi
8 Aralık 2012       Mesaj #1
gülcü - avatarı
Ziyaretçi
benim suya çok temas ediyorum ve bu su genellikle soğuk ve ellerimin dış kısmı özellikle kıkırdakların bulunduğu taraflar çatlıyor hatta yaralar oluşuyor. Bu normal bir çatlak mıdır yoksa bir hastalık mı?
Sponsorlu Bağlantılar
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
8 Aralık 2012       Mesaj #2
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Elde oluşan çatlakların bir çok nedeni olabilir egzama vb. gibi ancak konu başlığınızdan anladığım kadarıyla sizde oluşan çatlakların nedeni muhtemel kullandığınız sıvı sabun/sabun cinslerinden kaynaklı gibi gözüküyor.

Sponsorlu Bağlantılar
Bünyeden bünyeye farklıklık arz etsede el derisinin nemini kaybetmesine sebep olabiliyorlar. Ucuz ve marka olmayan materyallerde bu sıklıkla karşılaşılabilinen sorundur. Çoğu kez şeytan tırnağı denilen tırnak diplerindeki deriyi kurutmasıyla kendini gösterir.

Tavsiyem eğer işiniz gereği çok sıvı sabunla haşır neşir iseniz bir o kadarda ellerinizi yıkadıktan sonra nemlendirici krem kullanmanız çatlak sorununuzu nispeten engelliyebilir.

Aşağıdaki benzer konuları gözden geçirebilirsiniz:

Egzama Nedir? Egzama Hakkında

Egzama için ne yapmalıyım,bir şey önerir misiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2012       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
oluşmaz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya aslında ben stresten dolayı bir cilt hastalığı geçiriyorum egzama değil ama saç derisinde olan bir hastalık aceba elimde de çıkmış olabilir mi?
OneDirection - avatarı
OneDirection
Ziyaretçi
8 Aralık 2012       Mesaj #5
OneDirection - avatarı
Ziyaretçi
Elde oluşan çatlakların bir çok nedeni olabilir egzama vb. gibi ancak konu başlığınızdan anladığım kadarıyla sizde oluşan çatlakların nedeni muhtemel kullandığınız sıvı sabun/sabun cinslerinden kaynaklı gibi gözüküyor.

Bünyeden bünyeye farklıklık arz etsede el derisinin nemini kaybetmesine sebep olabiliyorlar. Ucuz ve marka olmayan materyallerde bu sıklıkla karşılaşılabilinen sorundur. Çoğu kez şeytan tırnağı denilen tırnak diplerindeki deriyi kurutmasıyla kendini gösterir.

Tavsiyem eğer işiniz gereği çok sıvı sabunla haşır neşir iseniz bir o kadarda ellerinizi yıkadıktan sonra nemlendirici krem kullanmanız çatlak sorununuzu nispeten engelliyebilir.

Kaynak: Çok el yıkamaktan ve çok suyla temastan dolayı el çatlakları oluşur mu?