Arama

Bilgisayarımın şifresini unuttum, ne yapabilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Ekim 2017 Gösterim: 10.845 Cevap: 2
mlxlabsprensesi - avatarı
mlxlabsprensesi
Ziyaretçi
9 Aralık 2012       Mesaj #1
mlxlabsprensesi - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayarımın şifresini unuttum, ne yapabilirim?
EN İYİ CEVABI OneNight verdi
Ana kartınızın üzerinde bulunan bios pilini söküp 30 saniye beklettikten sonra takmanız halinde bios ayarlarınız sıfırlanacak ve şifresiz kaldırılmış olacak.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 8 Ekim 2017 22:38
sade - avatarı
sade
VIP hazan
10 Aralık 2012       Mesaj #2
sade - avatarı
VIP hazan
Öncelikle rar içindeki iso imaj dosyasını bir CD ye yazıyor ve bu CD ile bilgisayarı başlatıyoruz. Format atarken karşımıza çıkan ekranlarla karşılaşacağız.
Şifresini değiştirmek istediğiniz kullanıcının rakamını tuşlayıp enter deyin:
Sponsorlu Bağlantılar
Windows un kurulu olduğu sürücüyü seçin:
Şifrenin 12345 olmasını isteyip istemediğinizi soran bir pencere gelecek. Y (yes) deyip enter'a basın.

Yada bunu deneyebilirsiniz
Ad:  4.JPG
Gösterim: 572
Boyut:  43.6 KB
Zamanında, işletim sistemlerinin kullanıcı hesaplarına parola belirlenemediği dönemlerde sıklıkla kullanılırdı BIOS şifrelemek, artık günümüz teknolojisinden pekde ihtiyaç duyulmayan ve gereksiz görülen bir durum, kaldı ki güvenlik olarak zaten çok çok düşük seviyede bir şifreleme. Tabiki zamanında bu tür açıklar pekde bilinmediği için kimseye zararı dokunmazdı.

BIOS için belirlenmiş şifrenin kaldırılması oldukca basittir, en kolay yöntem olarak BIOS pilini söküp 10-15 dakika bekledikten sonra tekrar takarak tüm BIOS bilgilerini fabrika ayarlarına döndürmüş olursunuz. Fazla kasmadan ve yormadan kolayca işinizi görebilirsiniz.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 8 Ekim 2017 22:56

OneNight
Yasaklı
7 Ekim 2017       Mesaj #3
Yasaklı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Ana kartınızın üzerinde bulunan bios pilini söküp 30 saniye beklettikten sonra takmanız halinde bios ayarlarınız sıfırlanacak ve şifresiz kaldırılmış olacak.