Arama

Bir ülkenin gelişimi için paranın önemi nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 30 Ocak 2019 Gösterim: 13.247 Cevap: 5
Misafir ö - avatarı
Misafir ö
Ziyaretçi
6 Mayıs 2013       Mesaj #1
Misafir ö - avatarı
Ziyaretçi
Bir ülkenin gelişimi için paranın önemi nedir?
EN İYİ CEVABI Electrify verdi
Para ile kalkınılır ama para için eğitim gereklidir .Devletin ders müfredatlarında bilim ve teknolojiyi artırması bile buna yardımı dokunabilir illa ekonomik yardım gerekli değil einstein buluşlarını kağıt ve kalemle bulmuş milyar dolarlık projeler yaparak değil küçük şeyler birleşir büyük olur.Obama 2 3 ay önce bir konuşmasında hatırlarsanız çin bizi ekonomik olarak geçti ve bunu çocuklarına bilim ve matemetik ağırlıklı eğitim verdiği için geçtiler dedi. Kısacası kalkınma için para para için eğitim gereklidir.Para olmazsa ülkenin gelişmişlik durumuda bayağı düşüşe geçer.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 31 Mart 2016 04:10
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Mayıs 2013       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ülkenin kalkınmasında para ve dövizin yeri büyüktür.Yatırımlar için para tartışılamaz bir önemi vardır.Devletin iç ve dış ticareti için tarşılmaz bir döviz ihitivacı vardır.Devletin borcunu ödemesi için dövizin ve paranın önemi büyüktür.Alt ve üst yapılar için para desteği önemlidir.Ekonominin canlanması için para akışı çok önemlidir.Ticarette vazgeçilmez unsur olan para ve dövizdir
Eğitimi seç ve kapitalist sisteminin açıklarını kullan. Kapitalizmin girdabına kapılıp sürekli bir şeyleri tüketmeye bağlı olarak yaşayan insanların paranın karşısındaki acizliğini anlat. Hayvanlar bile kimseye kul köle olmaz iken, insanların paraya ve paranın kaynağına köle olacak kadar aciz duruma düşmesinden bahset.
Sponsorlu Bağlantılar
İnsanların vicdan , ahlak , merhamet gibi insani özelliklerini kaybedip sürekli tüketme anlayışı ile paraya değer verirken insani özelliklerin nasıl değer kaybettiğine gem vur. Bu dünyada var olan doğal kaynakları daha fazla kazanabilmek için sadece bir kesimin kullanabilmesi, diğer bir kesimin ise yine bu insanlardan dolayı bir lokma ekmeğe muhtaç bırakılmasına sitem et.
Bir kesim İphoneları ile kalkınmış bir toplum izlenimi yaratırken, Afrika da ki bir çocuğun bir damla suyu özlem duymasının adaletini sorgula. Sadistlerin, faşistlerin, kapitalistlerin egoları ve daha fazla kazanma arzusu yüzünden milyonlarca insanın savaşlarda can vermesinin nasıl bir vicdansızlık olduğunu dile getir. En üst düzeyde eğitim almış Amerikan vatandaşlarının bir yılda israf sonucu çöpe attıkları gıda maddelerinin Afrika'nın bir yıllık gıda ihtiyacını karşılayacağını düşünemeyen insanlara nasıl dönüşebileceğini sor onlara. Büyük güçlerin daha zengin olmak amacıyla silahlanma için harcadıklarıyla parayla Afrikanın yaşanabilir bir kıta olmasını düşünemeyecek kadar sömürüye bağlı olduklarına isyan et.
Eğitimi okumakla bilgi edinmekle sınırlı tutma eğitimi tamamen insanın kendisini gerçekleştirme aşaması olarak kabul et. İnsani vasıfların yükseldiği, yüzeysel şeylerle bencillikle değil insani erdemlerle daha üst bir noktaya gelebileceğinden bahset. Yukarıda yazdığım toplumlar refah düzeyi ve alım gücü yüksek ve belirli eğitim alabilmiş bir tabaka ama içleri bomboş. Bakış açıları dar. Bunun tek sebebi para. Para süte damlatılmış bir damla sidik gibidir. Kişinin bütün ahlaki değerlerinin özünü kirletebilme ihtimali vardır.
Son düzenleyen Safi; 31 Mart 2016 04:12
Electrify - avatarı
Electrify
Ziyaretçi
7 Mayıs 2013       Mesaj #3
Electrify - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Para ile kalkınılır ama para için eğitim gereklidir .Devletin ders müfredatlarında bilim ve teknolojiyi artırması bile buna yardımı dokunabilir illa ekonomik yardım gerekli değil einstein buluşlarını kağıt ve kalemle bulmuş milyar dolarlık projeler yaparak değil küçük şeyler birleşir büyük olur.Obama 2 3 ay önce bir konuşmasında hatırlarsanız çin bizi ekonomik olarak geçti ve bunu çocuklarına bilim ve matemetik ağırlıklı eğitim verdiği için geçtiler dedi. Kısacası kalkınma için para para için eğitim gereklidir.Para olmazsa ülkenin gelişmişlik durumuda bayağı düşüşe geçer.
Son düzenleyen perlina; 11 Aralık 2016 17:16
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Aralık 2016       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bence bir ülkenin kalkınmasında para önemlidir. Hadi desem ki eğitim önemli ama eğitim içinde para gerek ,dersleri veren kim öğretmenlere öğretmenler bedavaya ders vermiyo değilmi tamam öğretmenler gönüllü yaptı desek ama yine para lazım çünkü kalem,defter,okul kıyafeti vs. şeyler neyle alınıyo "PARA" ile değil mi?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Aralık 2016       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bence para önemli para olmazsa ekonomi ve bilim gelişmez gelişmeyen ekonomi ve bilim ülkeyi batırır batan ülkede ekonomi ve bilim mi önemliydi paramı onu siz düşünün.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ocak 2019       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Şöyle ki hindistan eğitim düzeyi en yüksek olandır ama buna rağmen kalkınamıyor çünkü ekonomisi düşük
Bu örnek olarak verilebilir