Arama

İnternette neler satabilirim?

Güncelleme: 20 Ağustos 2013 Gösterim: 1.418 Cevap: 7
iceslush - avatarı
iceslush
VIP ETC
19 Ağustos 2013       Mesaj #1
iceslush - avatarı
VIP ETC
Ben toptancıdan veya imalatçıdan ucuza ürünler alıp gittigidiyor.com sitesinde az bir karla satmak istiyorum. Ama ne satabileceğime karar veremedim. Biraz araştırma yaptım ve gittigidiyor.com sitesinde genel olarak en çok satılan ürünler:

Sponsorlu Bağlantılar
  • Giyim - Ayakkabı
  • Kozmetik ürünler parfümler
  • Oyun oyun konsol ürünleri
  • Cep telefonları ve diğer teknolojik ürünler
  • Hediyelik eşyalar
Satacağım ürünün hergün en az 2 tane alınmasını istiyorum. Acaba ne satabilirim?

http://www.msxlabs.org/forum/signaturepics/sigpic813898_4.gif
iceslush - avatarı
iceslush
VIP ETC
20 Ağustos 2013       Mesaj #2
iceslush - avatarı
VIP ETC
Aklıma bir fikir geldi anahtarlık yaptırıp satmak istiyorum. Anahtara takılabilecek sevilen,ilginç karakterleden yaptırmak geldi aklıma. Boyutu büyük olmayacak anahtarda rahatsızlık yaratmayacak şekilde yaptırmayı düşünüyorum boyutunu, düşündüğüm karakterler şunlar Spiderman,Wolverine,Hannibal,JigSaw,Freddy Krueger,Köpekbalığı,Kertenkele,Deadpool,Batman,Joker ama acaba imalatçı ben ona resmini versem yapabilir mi bunları? Aslında yaptırmasında babam yardımcı olacak bana fakat kafama takılan bir soru var.
Acaba Wolverine,Spiderman,Deadpool için Marvel telif haklarından dolayı para ister mi? Ya da Batman,Joker için Dc Universe bizden para ister mi? Hannibal'ın yaratıcısı veya Testere,Freddy Krueger'in yaratıcıları telif hakkından dolayı para ister mi? Ve üretim maliyetinden düşük karla satarsam satılmama imkanı var mı bu kararkterlerin?

Sponsorlu Bağlantılar
TheOne - avatarı
TheOne
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2013       Mesaj #3
TheOne - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
JawsKaan adlı kullanıcıdan alıntı

Aklıma bir fikir geldi anahtarlık yaptırıp satmak istiyorum. Anahtara takılabilecek sevilen,ilginç karakterleden yaptırmak geldi aklıma. Boyutu büyük olmayacak anahtarda rahatsızlık yaratmayacak şekilde yaptırmayı düşünüyorum boyutunu, düşündüğüm karakterler şunlar Spiderman,Wolverine,Hannibal,JigSaw,Freddy Krueger,Köpekbalığı,Kertenkele,Deadpool,Batman,Joker ama acaba imalatçı ben ona resmini versem yapabilir mi bunları? Aslında yaptırmasında babam yardımcı olacak bana fakat kafama takılan bir soru var.
Acaba Wolverine,Spiderman,Deadpool için Marvel telif haklarından dolayı para ister mi? Ya da Batman,Joker için Dc Universe bizden para ister mi? Hannibal'ın yaratıcısı veya Testere,Freddy Krueger'in yaratıcıları telif hakkından dolayı para ister mi? Ve üretim maliyetinden düşük karla satarsam satılmama imkanı var mı bu kararkterlerin?

yerine ve satışına göre değişebilir ülkemizde belkide telif haklarını takip edenler olabilir yada temsilcilikleri vardır ama kücük bi yer için sanmıyorum bende öle birşey düşünmüştüm zamanında hatta tedarikcim olarak kuzeni katmıştım işin içine elimize katalog sunup ürünleri listeledikten sonra obamanın seçin sitesinin güvenliğini sağlıyan firmadan comodo anti virüs firmasından site güvenliliği olan ssl için görüşmeyi bile düşündüm zira sahibi melik ahbulhayoğlu hem türk hemde hemşerim olurdu ama genede bunu int. üzerinden değilde memlekette yapmak istesem her üründen bi kaç adet elimde bulundurmam gerekir ki en az 200 metre kare bir yer lazım olur zira bir çok aparat vardır örnek olarak iphone kılıflarından tuttunda solar (güneş enerjisi ile şarj) şarj cihazlarına veya onlara takılabilen alkolmetrelere kadar aparatları çoktur.
iceslush - avatarı
iceslush
VIP ETC
20 Ağustos 2013       Mesaj #4
iceslush - avatarı
VIP ETC
Peki benim düşündüğüm anahtarlık karakterler içinde riskli bir durum olabilir mi telif hakları bakımından, eğer yasal değilse başka şeyler de bulabilirim.
TheOne - avatarı
TheOne
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2013       Mesaj #5
TheOne - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı

Peki benim düşündüğüm anahtarlık karakterler içinde riskli bir durum olabilir mi telif hakları bakımından, eğer yasal değilse başka şeyler de bulabilirim.

intten satacaksan muhtemelen sıkıntı olmaz ssl ile ugraşma die üye olunup parayı havale ile yatırsınlar dersin mesela atıyorum yapı kredide hesabın war adam ibanına yapıkredi hesabı ile havale ederse anında görürsün sana kargo bilgilerinide yazar kargolarsın basit bi site işini görür ama mesajları siteye baglama zira kişisel bilgi oldugundan biri zevk için hacklerse sıkıntı olur telif hakkına gelince sanmıyorum ya bişi olursa site adını değişirsin domain dediğimiz onun dışında basit gibi görünüyor olmakla beraber şimdiden bol şans
iceslush - avatarı
iceslush
VIP ETC
20 Ağustos 2013       Mesaj #6
iceslush - avatarı
VIP ETC
Ama ben satışlarımı sadece gittigidiyor sitesinden yapmayı düşünüyorum.
TheOne - avatarı
TheOne
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2013       Mesaj #7
TheOne - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı

Ama ben satışlarımı sadece gittigidiyor sitesinden yapmayı düşünüyorum.

sitenin komisyonu hesaba katman gerek zira zaten ufak objeler satıcaksınız
iceslush - avatarı
iceslush
VIP ETC
20 Ağustos 2013       Mesaj #8
iceslush - avatarı
VIP ETC
Aslında ben zaten düşük karla satacağım komisyon oranıyla beraber gene düşük bir karım olsa yeterli bence ben biraz hobi amaçlı satmayı düşünüyorum.