Arama

Windows 7 mikrofon sorunu ve çözümü nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 19 Aralık 2013 Gösterim: 3.883 Cevap: 6
metalicasxx - avatarı
metalicasxx
Ziyaretçi
24 Eylül 2013       Mesaj #1
metalicasxx - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar windows 7 home premium kullanıyorum ses driveri yüklü olmasına rağmen mikrofonu taktığımda takılı değil diyor. Ama Realtek HD audio yöneticisi mikrofonu taktığım zaman ne taktınız diye soruyor hat girişi diyorum yine olmuyor yardım lütfen Msn Sad( msxlabs taki ve googledeki bütün konulara baktım ama hiçbiri olmadı...
EN İYİ CEVABI metalicasxx verdi
Arkadaşlar sorun çözülmüştür. Realtek HD Audio yöneticisne girdim ordan hoparlör sekmesine geldim. Aşağıda ANALOG yazan yerin sağ tarafında sarı bir dosya var. Ona tıklayıp 2 tane yazıya tik koyun problem çözüldü artık mikrofon aktif :)
Sponsorlu Bağlantılar
metalicasxx - avatarı
metalicasxx
Ziyaretçi
11 Kasım 2013       Mesaj #2
metalicasxx - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar bekliyorum 9 kisi görmüs ama cevap yok lütfen yardım
Sponsorlu Bağlantılar
metalicasxx - avatarı
metalicasxx
Ziyaretçi
28 Kasım 2013       Mesaj #3
metalicasxx - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar windows 7 home premium kullanıyorum ses driveri yüklü olmasına rağmen mikrofonu taktığımda takılı değil diyor. Ama Realtek HD audio yöneticisi mikrofonu taktığım zaman ne taktınız diye soruyor hat girişi diyorum yine olmuyor yardım lütfen ( msxlabs taki ve googledeki bütün konulara baktım ama hiçbiri olmadı...
Badoef - avatarı
Badoef
Ziyaretçi
28 Kasım 2013       Mesaj #4
Badoef - avatarı
Ziyaretçi
Büyük ihtimalle sorun Driver ve ya işletim sisteminde değil, mikrofonda; mikrofonunu bir kontrol et derim.
ChaosXL - avatarı
ChaosXL
Ziyaretçi
28 Kasım 2013       Mesaj #5
ChaosXL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
metalicasxx adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar windows 7 home premium kullanıyorum ses driveri yüklü olmasına rağmen mikrofonu taktığımda takılı değil diyor. Ama Realtek HD audio yöneticisi mikrofonu taktığım zaman ne taktınız diye soruyor hat girişi diyorum yine olmuyor yardım lütfen ( msxlabs taki ve googledeki bütün konulara baktım ama hiçbiri olmadı...

Sorununu sadece format atarak çözersin. Eğer format CD'n yoksa yaz buraya, ben sana format dosyası linki atarım.
metalicasxx - avatarı
metalicasxx
Ziyaretçi
28 Kasım 2013       Mesaj #6
metalicasxx - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
erenoum adlı kullanıcıdan alıntı

Sorununu sadece format atarak çözersin. Eğer format CD'n yoksa yaz buraya, ben sana format dosyası linki atarım.

arkadasım linki at ama ben acemiyim yani format atmayı bilmiyorumda. attım diyelim driverleri nasıl bulucam? slim drivers yüklesem kendisi bulurmu?
metalicasxx - avatarı
metalicasxx
Ziyaretçi
19 Aralık 2013       Mesaj #7
metalicasxx - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Arkadaşlar sorun çözülmüştür. Realtek HD Audio yöneticisne girdim ordan hoparlör sekmesine geldim. Aşağıda ANALOG yazan yerin sağ tarafında sarı bir dosya var. Ona tıklayıp 2 tane yazıya tik koyun problem çözüldü artık mikrofon aktif Msn Happy