Arama

Mehmet Ali Aydınlar

Güncelleme: 14 Temmuz 2011 Gösterim: 25.693 Cevap: 1
AndThe_BlackSky - avatarı
AndThe_BlackSky
VIP VIP Üye
30 Haziran 2011       Mesaj #1
VIP VIP Üye
02f3a8b8a9fc486ab18e24f

Genel Kurul'da 39. TFF Başkanı olarak seçilen Mehmet Ali Aydınlar, 1956 yılında Malatya'nın Arapgir ilçesinde doğdu. 1981 yılında mali müşavirliğe başlayan Aydınlar, 1993 yılında Acıbadem Hastanesi ile sağlık sektöründe faaliyet göstermeye başladı. Dumlupınar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünden Fahri Doktora unvanını aldı. 2010 yılında TBMM Üstün Hizmet Ödülüne layık görüldü.
Sponsorlu Bağlantılar

Evli ve 1 kızı olan Mehmet Ali Aydınlar, halen Acıbadem Sağlık Grubu yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütüyor. Mehmet Ali Aydınlar aynı zamanda Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi.
Mehmet Ali Aydınlar, Hasan Doğan ve Mahmut Özgener'in Futbol Federasyonu başkanlığı yaptığı 14 Şubat 2008-29 Haziran 2011 döneminde TFF Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı. Mehmet Ali Aydınlar ayrıca Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Aydınlar'ın başkanlığındaki Acıbadem Sağlık Grubu, TFF'nin resmi tedarikçisi olmasının yanı sıra çok sayıda spor kulübüne sağlık alanında verdiği sponsorluk desteğiyle tanınıyor.

Kaynak > TFF

Biyografi Konusu: Mehmet Ali Aydınlar nereli hayatı kimdir.
AndThe_BlackSky
VIP VIP Üye
14 Temmuz 2011       Mesaj #2
VIP VIP Üye
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Sponsorlu Bağlantılar
225px P222x mehmet ali aydinlar

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı
Makama geliş 29 Haziran 2011
Yerine geldiği Mahmut Özgener
Doğum 24 Temmuz 1956(54 yaşında)

Türk işadamı.Acıbadem Hastanesi'nin sahibi. 1956 yılında Arapgir'de dünyaya geldi.1981 yılında mali müşavir olarak iş hayatına başladı.1993 yılında Acıbadem Hastanesi'ni kurdu.Bugün bu hastane pek çok kulübün sağlık sponsorudur. Sponsor olduğu Fenerbahçe kadın voleybol takımını pekçok başarıya ulaştırdı. Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanıdır. Dünyaca ünlü sporcuları Türkiye'ye getirdi.2008'de TFF yönetim kuruluna seçildi.Ayrıca memleketi Arapgir'e bir Anadolu öğretmen lisesinin yapılmasını sağladı ve buraya trafik kazasında kaybettiği oğlu Kerem Aydınlar'ın adını verdi.29 Haziran 2011'de Türkiye Futbol Federasyonu'nun kırk yedinci başkanı seçilmiştir..