Arama

Natalia Hanikoğlu

Güncelleme: 22 Eylül 2007 Gösterim: 17.903 Cevap: 1
Tiglon - avatarı
Tiglon
Ziyaretçi
13 Eylül 2007       Mesaj #1
Tiglon - avatarı
Ziyaretçi
Natalia Hanikoğlu, (1975 - Moskova) Rus asıllı Türk vatandaşı voleybolcu. 1,89 m. boyundaki oyuncu Türk Milli Voleybol Takımı'nda da görev yapmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar
Voleybola Moskova’da 8 yaşında başladı. Rusya'da Beden eğitimi ve spor bölümününden mezun oldu. CSKA Moskova takımı ile profesyonel oldu. Daha sonra Odinsova'ya transfer oldu. İtalyan takımı Ancona'da oyandıktan sonra Kocaelispor'a transfer olarak ilk kez bir Türk takımına transfer oldu. Bu sırada Rus Milli takımında da görev yapıyordu. Ancak Türkiye'ye geldikten sonra yine bir voleybolcu olan Hakan Hanikoğlu ile evlenerek Türk vatandaşı oldu. Eczacıbaşı formasıyla oldukça başarılı maçlar çıkaran Natalia Hanikoğlu, özellikle son yılarda büyük atılım gösteren Türk Bayan Milli Voleybol Takımı'nın en önemli oyuncularından bir oldu.

2004/2005 sezonunda tekrar Rus Ligi'nde oynamaya başladı. Şu anda Dinamo Moskova'da oynamaktadır.
Biyografi Konusu: Natalia Hanikoğlu nereli hayatı kimdir.
kan105 - avatarı
kan105
Ziyaretçi
22 Eylül 2007       Mesaj #2
kan105 - avatarı
Ziyaretçi
natali
NATALİA HANİKOĞLU
Sponsorlu Bağlantılar
-Kısaca kendini tanıtır mısın ?
1975 Moskova doğumluyum,beden eğitimi ve spor bölümü mezunuyum. Bir ablam bir de kız kardeşim var. Evliyim.

-Voleybola nerede ve nasıl başladın?
Moskova’da 8 yaşında başladım. O zamanki antrenörüm okulumuza geldi ve birkaç arkadaşımla beni seçti ve böylece çok sevdiğim voleybola başlamış oldum.

-Eczacıbaşı’na gelmeden önce hangi takımlarda oynadın?
CSKA MOSCOW, ODİNSOVA, ANCONA(İTALYA), KOCAELİSPOR, ECZACIBAŞI

natalia1

-Türkiye’ye transferin nasıl gerçekleşti?
Antrenörüm beni Kocaelispor’ un istediğini söyledi o sırada Rus Milli Takımı ile Grand-Prix’deydim. Japonya(1997). Aslında yurt dışına gitmek istemiyordum. Fakat daha sonra 1 sene gidebilirim dedim ve geldim.

natalia9

-Eczacıbaşı gibi büyük bir kulüpte oynuyorsun ve hemen hemen her yıl dünyada adını duyurmuş oyuncular ile sahaya çıkıyorsun. Bu oyuncular seni nasıl etkiliyor?
Bu beni etkilemiyor. Çünkü ben her zaman kendi işini en iyi şekilde yapmaya çalışan bir oyuncuyum. Gelen oyuncuların çoğu ya Rus Milli Takımında beraber oynadım ya da rakip olduğum oyuncular.

natalia11

-Gözlemlediğimiz kadarıyla sen oynadıkça daha iyi oynayan bir yapıya sahipsin. Oyun içinde daha az top alınca oyundan düşüyor musun? Bu seni olumsuz mu etkiliyor?
Bence iyi bir gözlem yapmışsınız. Evet etkileniyorum çünkü ben baş smaçörüm.

-Eczacıbaşı’nın bu sene Avrupa Şampiyonası’nda 4’lü finale kalacağını düşünüyorduk ama olmadı. Sence bunun nedeni neydi?
Bu konuda fazla yorum yapmak istemiyorum. Sadece bu sene bazı problemler yaşadık. Sanırım benim sakatlığımda etkiledi.

-Milli Takımın en sevilen oyuncularından birisin. Milli Takım formasıyla neler hissediyorsun?
Ben bir Türk ile evlendim. Evlenirken de Türk olmayı ben istedim. Türk milli takımında oynamak bana gurur veriyor.

-Kendi ülkene karşıda mücadele ediyorsun. O zaman neler düşünüyorsun?
Dediğim gibi artık ben Türküm. Rus Milli Takımı çok geride kaldı.

natalia kore

-Rusya Dünya voleybolunda bir ekol. Ülkemde kalsaydım, Rusya milli formasını giyseydim diye düşündün mü hiç?
Ben zaten Rus Milli Takımı’nda oynuyordum. Hakan ile tanışıp evlendikten sonra, Rus Milli Takımı’ nda oynamayı bir daha düşünmedim.

-Eşinde voleybolcu. Hakan ile nasıl tanıştınız anlatır mısın?
Hakan Halk Bankası’nda oynuyordu bir gün deplasmana Ankara’ya gittik. Takım arkadaşım Zehra’ nın çok iyi arkadaşıymış ve Zehra’ nın eşi Şenol ile beachvolley oynuyorlarmış.Selim Sırrı’ ya geldi birbirimizi gördüğümüz anda etkilendik. İlişkimiz böyle başladı.

-Eczacıbaşı adına bu seneyi nasıl değerlendiriyorsun?
Eczacıbaşı için bu sene en kötü sezonlardan biri oldu. Takımdaki bazı problemler ve benim sakatlığımın üst düzeye ulaşması bunu çok etkiledi.

natalia2

-Genç voleybolculara neler tavsiye edersin?

Sporda en önemli unsurlar iyi, çok çalışmak ve hırslı olmak.

-Voleybolum.com hakkındaki düşüncelerini öğrenebilir miyiz?

Voleybol severler için en iyi ve en güncel site. Başarılarınızın devamını
diliyorum. Ayrıca ayın konuğuna beni layık gördüğünüz için teşekkür ediyorum.