Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

IMEI No Öğrenme ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gösterim: 381.995 | Cevap: 1
  • imei öğrenme
  • ımeı sorgulama kodu
1
  • 1 Gönderen aspire
aspire
2 Ekim 2011 15:30   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

IMEI No Öğrenme ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

IMEI No Nedir?
IMEI No Öğrenme ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

images2B252812529

Bütün mobil teknoloji cihazlarından telefonun kimliği diye nitelendirebiliceğimiz IMEI No.ları, tüm telefonlarda kolayca sorgulayabilir ve öğrenebilirsiniz.

IMEI (mobil cihazlar kodudur)

Telefonunuz ister son model telefon olsun, istersen eski bir telefon olsun, tek bir kod ile öğrenebilirsiniz.

IMEI NO ÖĞRENME KODU: *#06#
Normal arama yapar gibi yazın üstteki kodu.ThinkerBeLL bu mesajı beğendi.
Son düzenleyen _EKSELANS_; 26 Haziran 2013 14:27 Sebep: düzenleme
Misafir
10 Haziran 2014 01:57   |   Mesaj #2   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Cvp: IMEI No Öğrenme ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?
MsXLabs.org

Elektronik çağın, en büyük aktörlerinden biri de şüphesiz cep telefonlarıdır. Mobil Cihazların, hayatımıza girmesi ile bir çok alanda, eksik bilgi ve bilgi kirliliğinden dolayı, çeşitli sorunlar meydana gelmektedir. Bu problemlerin başında ise, mobil cihazların, kaçak veya orijinal olup KVK olarak bilinen bir garanti belgesinin olup olmaması.

Yani, çalıntı mı yoksa orijinal mi meselesi. Peki, bir mobil cihazın, çalıntı olup olmaması nasıl anlaşılır. Hangi yol veya yöntemler, güvenilir cep telefonlarına sahip olmak için bize yardımcı olur. Bu noktada IMEI kavramı karşımıza çıkar. International Mobile Equipment Identity yani Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği olarak bilinen IMEI sorgulama, bize bir mobil cihazın kimliği hakkında bilgi verir.
İmei sorgulama yöntemlerinden bazılarını çeşitli işletim sistemlerini göz önünde bulundurarak sizinle paylaşacağız. Burada ilk ve en çok karşımıza çıkan sorgulama yöntemi; genelde eski işletim sistemi kullanan mobil cihazlarda; *#06# ( yıldız, kare, sıfır, altı, kare) tuşları çevrilerek aramaya tıkladığınıza karşınıza çıkan yöntemdir.

Bu yöntem tüm telefonlar için geçerli olmasına rağmen diğer işletim sistemleri için şu yolları izleyebilir ve IMEI sorgulaması yapabilirsiniz. Iphone ve IPad cihazlarında; ayarlar kısmına gelip genel kısmında hakkında menüsüne bakarsanız orada göreceksiniz. Ayrıca Android işletim sistemi kullanan telefonlarda; Ayarlar kısmında Telefon hakkında menüsünün alt kısmında görebilirsiniz. Blackberry ve Sony Ericssonların bazı modellerinde; Seçenekler ve Durum menüsü altında görebilirsiniz.

Son zamanlarda akıllı telefon dediğimiz telefonlarda imei clonlama yada imei klonlama işlemi yapılmaktadır. Başka bir ülkedeki kayıtlı telefonun kayıtsız telefonun kayıt edilme işlemi yapılmaktadır. Ucuz ve kayıtlı telefonun imei numarası yüksek kaliteli ve kaçak yollarla gelen telefonlar kayıt edilmektedir.
421 imei sorgulama

Telefonumda imei klonlama yapılmış mı?Eğer kaliteli bir teknoloji mağazasından aldıysanız bundan korkmanıza gerek yok ama biz size yine kafadaki soruları gidermek adına yapmanız gereken adımları anlatalım. Öncelikle yukarıda anlattığımız gibi; *#06# tuşlarına tuşlayarak ekranda beliren imei numarasını bir kağıda not alınız. Daha sonra telefonunuzu kapatıp telefonunuzun arkasını açınız. Telefonun arkasında yazan imei numarasıyla kağıda yazdığınız imei numarasını karşılaştırınız. Eğer numaralar eşleşiyorsa sorun yok demektir. Ama eşleşmiyorsa telefonda imei klonlama işlemi yapılmıştır.

2. Yöntem: Öncelikle *#06# yaparak imei sorgulamanızı yapınız. Daha sonra .:MCKS-Mobil Cihaz Kayt Sistemi:. adresine gidiniz. İmei numaranızı ilgili alana yazınız. Sorgulama işleminden sonra telefonunuzun modeli ve markasi belirecektir. Eğer telefonunuz ile uyuşmuyorsa imei klonlama işlemi yapılmıştır.

3. Yöntem:E-devlet üzerinden imei sorgulama işlemi:
Aşağıdaki linke tıklayarak telefonunuzun 15 haneli imei numarasını girdikten sonra imei sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.
Link: https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

imei sorgulama yapmak çok kolay arkadaşlar. Bu sitede hem yazılı hemde videolu bir şekilde gösterilmiştir.
mei Sorgulama
Son düzenleyen _Yağmur_; 10 Haziran 2014 08:40 Sebep: içerik düzenlendi
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj:
Önceki Konu Sonraki Konu

IMEI No Öğrenme ve Sorgulama Nasıl Yapılır? benzer konular

Etiketler:
  • imei öğrenme
  • ımeı sorgulama kodu
Android Telefonlarda IMEI Değiştirme
Öncelikle şunu belirtmek isterim. Doğacak olan herhangi bir sorundan tamamen kendiniz sorumlusunuz. Gerekli olan malzemeler; - 1 Adet IMEI ( Eski bir telefonun IMEI numarası olabilir. Geçerli bir IMEI olmak zorunda..:MCKS-Mobil Cihaz Kayt Sistemi:. -> Buradan sorgulama yaptığımızda "IMEI...
Forum: Telefon Cevap: 0
Son Mesaj: 11 Şubat 2015 14:29
IMEI no öğrenme ve sorgulama nasıl yapılır?
peki telefon açılmıyorsa nasıl yapıcazz
Forum: Soru-Cevap Cevap: 4
Son Mesaj: 26 Mayıs 2014 17:04
Öğrenme ile ilgili kompozisyon nasıl hazırlanır?
Öğrenme ile ilgili giriş, gelişme ve sonuç bölümünden oluşan bir kompozisyon nasıl yazılır?
Forum: Cevaplanmış Cevap: 1
Son Mesaj: 1 Mayıs 2014 22:01
Telefonumun imei numarası klonlanmış ne yapmalıyım?
telefonumun ımeı no su kopyalanmış ne yapabilirim
Forum: Soru-Cevap Cevap: 0
Son Mesaj: 4 Nisan 2013 19:03
Php ile nasıl sorgulama yaparım?
Merhaba arkadşlar resim upload sitesi yapıyorum. upload sistemi upload yaparken 25 haneli md5 üretiyor adını veriyor. ve veritabanında dosya >dosyalar mysqline kayıt ediyor boyutu , adresi, ve ekleyeni. ekleyen ise üyelik olduğu zaman cokie ile yazdırıp mysqlde sorgulatmak istiyorum. Hata...
Forum: Soru-Cevap Cevap: 4
Son Mesaj: 1 Haziran 2009 12:50
 
Sayfa 0.159 saniyede 9 sorgu ile oluşturuldu