Arama

Android Telefonlarda Olması Gereken Uygulamalar

Güncelleme: 14 Temmuz 2014 Gösterim: 3.367 Cevap: 1
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2014       Mesaj #1
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Android Telefonda Olması Gereken Uygulamalar
MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

Son zamanlarda satışları ciddi boyutta artan Android İşletim sistemi yüklü telefonlar için bazı programları tanıtmak istedim. Anlatım sonunda da indirme linkini görebilirsiniz.

Adobe Flash Player 10.2;
Bilgisayar aleminden de bildiğiniz gibi Flash Player formattan sonra kurulması gereken ilk programlardandır. Android işletim sistemi yüklü ve Flash Player desteği olmayan telefonlar için bu programı yükleyip youtube veya benzeri sitelerde rahatça dolaşabilir, faydalanabilirsiniz.

flash player2

Advanced Task Manager;
Bilgisayarınızdaki "Görev Yönetici" olarak düşünün. Birçok programı açıp kapatmadan başlat çubuğuna minimize ediyorsunuz, işte androidli telefonlarınızda da açıp kapatmadan direkt menüye geçtiğinizde o program çalışmaya, telefonunuzu yavaşlatmaya, bataryanızı daha çok harcamaya devam ediyor. İşte bu program da tek tuş ile bütün gereksiz programları kapatıyor. Faydalarını birkaç satır öncesinde görebilirsiniz.

task manager

Android Pazarı;
İlk göz ağrım. Android Market Türkiye’ye geç geldiği için program indirebilmek için burayı kullandım. Marketiniz yoksa, hoşunuza gidecektir.

android pazari

Android System Info;
Bataryanızın yüzde kaçı dolu/boş, telefonunuz RAM’i, İşlemciyi ne kadar kullanıyor, SDKartınızın ne kadarı dolu/boş, son güncellemeniz gibi bilgileri edinmenizi sağlayan bir program.

android system info

AndroZip;
*.zip dosyalarını da açabilen gelişmiş bir dosya yöneticisi. Aslında gelişmişliği sadece *.zip dosyalarını açmasından geliyor.

androzip

appSaver;
Burada yazdığım tüm programların kurulum dosyalarını işte bu program sayesinde yedekledim ve sizlerle paylaşıyorum. Kısa ve net oldu demi. Ne güzel..

app saver

ASTRO;
Kullandığım başka bir dosya yöneticisi. Bunu tavsiye ederim.

ASTRO

Barcode Scanner;
Barkodları okuyabilen bir program. Bunun amacı bir programı tanıttıktan sonra verdiğiniz indirme linkini telefonun browserına uzun uza yazmak yerine, barkoda çevirdiğiniz linki okutup direkt açtırmaktır. Tüm bu tanıtımların sonunda aşağıya bir barkod ekleyeceğim.

Barcode Scanner1

Camera3D;
Farklı açılardan çektiğiniz fotoğrafları birleştirip, 3 boyutlu bir görünüm kazandırıyor.

camera3d

Compass;

Bir pusula programı, ekran görüntüsünden de anlaşılacağı gibi.

compass

Destory my phone;
Ekrana dokunduğunuz zaman sanki kırılıyormuş gibi bir efekt veriyor. Önemi olmasa da paylaşmak istedim.

destory my phone

eBuddy;
eBuddy’i bilmeyen yoktur. MSN Messenger’ın kurulu olmadığı yerlerde candır! İşte bu da android içinyazılan eBuddy.

ebuddy

Flashlight;
Programı açıp butona tıkladığınız zaman kameranızın flaşı açılıyor. Elektrik gitmelerinde iyi oluyor,kullanışlı.

flashlight

Google Goggles;
Tarihi bir yerin fotoğrafını çekip google’da aratabilirsiniz. O da size oranın neresi olduğunu söylesin. Bence mükemmel bir program.

goggles

Google Translate;
Androidli cep telefonlarına uyarlanmış Google Translate. Sesli olarak söylediğiniz sözcükleri de algılayıp çeviri yapabiliyor. Bunun için internete bağlı olmanız gerekiyor.

translate

gStrings;
Gitar veya Keman çalıyor musunuz? Alın size akort programı.

gstrings

Mackolik Canli Sonuclar;
Adında da belli açıklama, ekran görüntülerinde de.

canli sonuclar1canli sonuclar2

NetCounter;
Kota programı. Wi-Fi özelliğini kullanıpta nete giriyorsanız bilemem de, SİM Karttan giriyorsanız işinize çok yarayacaktır. Hele ki belli bir miktar kotalı internet paketi almışsanız.

netcounter

Photaf;
Ben bunu da çok sevdim. 360 derece Panaromik fotoğraflar yapabileceğiniz bir program.

photaf 1

Photobucket;
Kullanıpta tavsiye ettiğim bir fotoğraf/video upload sitesi. Bu program sayesinde çektiğiniz fotoğrafları Photobucket hesabınızda sizin belirlediğiniz klasöre upload ediyor.

photobucket

Quran Turkish Lite (KUR'AN-I KERİM);
Adı ve ekran görüntüsü açıklamaya gerek bırakmıyor.

quran

Ringdroid;
Artık telefonunuz ile müziklerinizi kesebilirsiniz. Keseceğiniz alanı işaretleyip kaydet dedikten sonra ayrı bir dosya olarak kaydediyor. Kullanışlı ve güzel bir program.

ringdroid

SlideME;
Marketsiz arkadaşlar için gelişmiş bir Uygulamaindirme yazılımı. Eğer Marketiniz yoksa kesinlikle telefonunuzda olması gerekiyor.

slide 1

Son Depremler;
Türkiye’de olan depremleri anlık olarak şiddetiyle birlikte bizlere sunan ve merkez üssünü harita da gösteren bir program.

son depremler1son depremler2

Speed Test;
Bu da telefon için olanı. İnternet Download/Upload hızınızı ölçen bir yazılım.

speed test

Steamy Window;
Buğulanmış ekranınıza şekiller çizin, sonra telefonunuzun avizesine üfürün, sonra tekrar çizin...

steamy window

TeamViewer;
Bilgisayarınızdan bir başka bilgisayarı kontrol etmekiçin kullanılıyor. ( izinli olarak) Artık telefonunuzla herhangi bir bilgisayarı kontrol edebilirsiniz. Çokkullanışlı ancak internetiniz yavaşsa kullanmamanızı öneririm. Çünkü verim alamazsınız.

teamviewer

TubeMate;
Youtube’da bir videoyu izlediniz, beğendiniz ve indirmek istiyorsunuz, işte bu program sayesinde çok kolay.

KoRn - avatarı
KoRn
Ziyaretçi
14 Temmuz 2014       Mesaj #2
KoRn - avatarı
Ziyaretçi
Hotspot Shield VPN ; Android için yasaklı ve engelli sitelere giriş uyuglaması.

Sponsorlu Bağlantılar
5Q5WIPw