Arama

Gözde Erdoğan

Güncelleme: 10 Mayıs 2014 Gösterim: 7.421 Cevap: 1
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
24 Eylül 2013       Mesaj #1
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
Pedagog Gözde Erdoğan
MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

Ad:  pedagog hanım.jpg
Gösterim: 1825
Boyut:  71.7 KB

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı
Aile Danışmanı, Yaratıcı Drama Lideri

Hacettepe Üniversitesi. Çocuk gelişimi ve Eğitimi Bölümünden başarı ile mezun oldu. Üniversite bitirme tezini 6 yaş çocuğa sahip anne babaların cinsel eğitim konusunda tutum ve görüşlerini incelemesi üzerine yaptı. Üniversite eğitimi ile beraber 3 yıl Çağdaş Drama Derneğinden Yaratıcı Drama Eğitimini alarak beş kurdan oluşan programı tamamladı. Mezuniyetinin ardından eğitim ve sağlık sektöründe görev yaptı. Aile tutumları, çocuklarda davranış değiştirme ve problem davranışlar, çocuklarda cinsel eğitim konusunda uzmanlaşan Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Pedagog Gözde Erdoğan, çocuk ve aile danışmanlığı, anne-baba eğitimleri ve atölye çalışmaları, problem davranışlar, gelişimsel tarama ve takibi, cinsel kimlik kazanımı, çocuklarda anksiyete, kaygı ve korkular, yaratıcı drama ile öğretim ve eğitim danışmanlığı, dil konuşma ve beceri gelişimi, oyun terapisi üzerine çalışmalarını devam ettiriyor. Şu anda Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisans eğitimine devam eden Pedagog Gözde Erdoğan mutlu anne-baba=mutlu çocuk diyerek ülkemizde nesilden nesile aktarılan tutumlarımız ve değişen davranışlarımızı inceleyerek çocukların sağlıklı birey olarak yetiştirilmesinde anne-babalara ışık tutuyor.

Ad:  uzman pedegog.jpg
Gösterim: 1986
Boyut:  30.2 KB

Uzmanlık Alanları
  • Çocuklarda Davranış Değiştirme
  • Erken Dönem Çocuklarda Cinsel Kimlik Kazanımı
  • 0-18 yaş Çocuk Gelişim ve Psikolojik Destek
  • Aile ve Çocuk Danışmanlığı
  • Problem Davranış ile Baş etme
  • Gelişimsel Değerlendirme
  • Program Geliştirme ve Uygulama
Çalışmalar
  • Çocuklarda Cinsel Eğitim Atölye Çalışmaları
  • Çocuklarda Yaratıcı Drama Atölyeleri
  • Anne-Baba “Çocuğumuza Cinsel Eğitimi Nasıl Vermeliyiz?” Atölye Çalışması
  • Hikâye Kitaplarına Pedagojik Danışmanlık
  • Hikâye Yazarlığı
  • Eğitici Oyuncak ve Materyal Tasarımı
  • Okula Geç Kalma Avrupa Birliği Projesinde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanlığı
  • Avrupa Birliği Projesinde İlköğretim Okullarında Olumlu Anne-Baba Seminerleri
  • Avrupa Birliği Projesi Gelişimsel Takip ve Koordinatörlük
  • Aile ve Eğitimci Seminerleri
  • Çocuklarda Özel Çalışma Grupları
Eğitimler
  • Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü
  • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Gelişim Ünitesi
  • Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gelişim Psikolojisi
  • Çağdaş Drama Derneği Liderlik Programı
  • Denver II Gelişim Ölçeği Programı,
  • PECS Uygulanabilirlik Eğitimi
  • PEP-R Psiko Eğitimsel Profil Ölçeği Tarama Testi
  • Tohum Otizm Vakfı PCDI Eğitmenliği Programı
  • Kuantum Düşünce Tekniği Master Uygulayıcılık Programı
  • Çocuk Çizimleri Projektif Değerlendirmesi Eğitimi ( Devam Ediyor)
  • Rorschach-CAT-TAT Eğitimi ( Devam Ediyor)

Kaynak ve sitesi bakınız > gozdeerdogan.net/

Biyografi Konusu: Gözde Erdoğan nereli hayatı kimdir.
🌘 🚀
_AERYU_ - avatarı
_AERYU_
Ziyaretçi
10 Mayıs 2014       Mesaj #2
_AERYU_ - avatarı
Ziyaretçi
Gözde Erdoğan
MsXLabs.org

Sponsorlu Bağlantılar

1985 senesi Temmuz ayının sıcağında doğdu. Daha ortaokuldayken çocuklarla ilgili çalışma kararı aldı. Lise yıllarında bu isteği büyük bir aşkla devam ediyorken oyunculuğa ve müziğe de merak sardı. Gel gelelim ilk hedefi olan çocuklarla çalışma fırsatını üniversite sınavında yaptığı tek tercihinde yakaladı. Üniversitenin ilk yıllarında tiyatro, müzik, şan dersleri, diksiyon, dans gibi bir çok hobi edinerek hayatını geliştirmeye ve kendini arklılaştırmaya başladı. Bir gün yaratıcı drama ile tanıştı ki bu onun kendini ve mesleğini anlamlandırması için biçilmiş kaftandı. Yaklaşık 3 sene bu maratonda, okulu ile yaratıcı drama eğitimini sürdürdü. Öğrenmesi ve alması gereken hangi bilgi, hangi sertifika olursa olsun istedi ve aldı. Ankara’ da yaşadığı 5 sene bu nedenle hayatının en dolu, eğlenceli ve Gözde’yi Gözde yapan yıllarıydı. Ardından memleketi olan İstanbul’a geldi. İlk işyerinden hiçbir şey öğrenmediğini düşünerek ayrıldığında iş hayatındaki 2. ayıydı ve aslında aydınlanmasının da başlangıcıydı. Ardından hayat onu bir şekilde otizmli çocuklarla tanıştırdı. Onlarla çalışırken zevki, farklılığı, heyecanı ve güzelliği hissetti. Otizm tanılı çocuklar ile farklı çalışma yöntemlerini deneyimlemek için Tohum Otizm Vakfında işe başladı. Bir senenin sonunda hayatı ile ilgili farklı bir açılım yaparak Kuantum Düşünce Tekniği ile tanışıp sorunun, aile-çocuk-eğitim üçlüsü ile çözümleneceğini fark etmesi ile beraber aileler ile ilgili farkındalık çalışmaları yapmaya başladı. Bunun yanı sıra öykü yazarlığı, oyuncak tasarımı, çocuklarda cinsel eğitim ile ilgili de çalışmaları bulunmaktadır. Şu anda Davranış Değiştirme üzerine aileler ve çocuklarla çalışmalar yapmakta ve dokunduğu bir çok ailenin yolunu aydınlatmaktadır.

Aldığı Eğitimler

• Maltepe Üniversitesi Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisans
  • Kuantum Düşünce Tekniği Uygulayıcılığı

• Tohum Otizm Vakfı Uygulamalı Davranış Analizi
  • Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama Liderliği

• Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü

• Gelişimsel Tarama Testleri
  • PEP-R, PECS, M-CHAT, DENVER II

• Çalışmalar

• Otizm Tanılı Çocuklarda Bireysel Eğitim

• Anne – Baba Eğitim Yaratıcı Drama Atölyeleri

• Aile ve Eğitimci Seminerleri