Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Teknik Nedir?

Bu konu X-Sözlük forumunda Blue Blood tarafından 14 Mayıs 2008 (20:14) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
16164 kez görüntülenmiş, 2 cevap yazılmış ve son mesaj 4 Ekim 2012 (15:39) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.25  |  Oy Veren: 8      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 14 Mayıs 2008, 20:14

Teknik Nedir? ne demek, anlamı, tanımı.

#1 (link)
Eski Üyelerin Ruhları
Blue Blood - avatarı
Teknik -ği

isim Fransızca technique
1 .
Bir sanat, bir bilim, bir meslek dalında kullanılan yöntemlerin hepsi.
2 .
Fizik, kimya, matematik vb. bilimlerden elde edilen verileri iş ve yapım alanında uygulama:
"Yurdumuz teknik gelişme yolundadır."- .
3 . sıfat Bu uygulamaya dayanan, bu uygulamaya ilişkin:
"Teknik okul."- .
4 . Yol, beceri, yöntem:
"Bu kızın sanatını hiç olmazsa teknik tarafından bildiğine hükmediyorum."- H. E. Adıvar.
Birleşik Sözler
  • teknik adam
  • teknik direktör
  • teknik eğitim
  • teknik lise
  • teknik okul
  • teknik öğretim
  • teknik şartname
  • teknik üniversite
  • sinema tekniği
  • top tekniği
Rapor Et
Reklam
Eski 4 Ekim 2012, 14:57

Cvp: Teknik - Teknik Nedir - Teknik Hakkında

#2 (link)
MsXTeam
_Yağmur_ - avatarı
TEKNİK

Yaşamın, belirli becerilerine dayalı tüm alanlarda bireysel olarak ya da topluca yürütülen yöntem bilgisi.

Bu alanlara, sanat (resim tekniği), tıp (ameliyat tekniği), gündelik yaşam (alışveriş tekniği) gibi örnekler verilebilir. Günümüzde "teknik" denince, doğa yasalarından ve doğal süreçlerden yararlanılarak uygun maddelerin kullanımıyla oluşturulan ve geliştirilen nesneler (aletler, aygıtlar, makineler vb.) ile bu sırada uygulanan düzenleme ve yöntemler anlaşılmaktadır. Bunun da ötesinde "teknik" kavramı, fen bilgilerini pratiğe uygulama bilime uygulama anlamında da kullanılmaktadır. Tarih boyunca gelişen tekniğin yardımıyla insanın yaşam koşulları giderek düzeldi ve gelişti. Önce, zanaatsal üretim biçiminden endüstriyel üretim biçimine dek teknik gelişmelerle sıkı sıkıya ilintili değişim, 18. yüzyıl sonlarında ve 19. yüzyılda makine çağına erişen bir "teknik devrim"i getirdi. Bu da 20. yüzyılda "otomasyon"la ikinci bir teknik devrimi oluşturdu. Öte yandan, teknik, çevreyi o denli etkiledi ki, önemli biyolojik zararlar oluştu ve tekniğin bugünkü ölçülerdeki yararı tartışılamaz olmaktan çıktı. Ekolojik sorunlar ve yan etkilerin göz önüne alınması bağlamında tekniğin sınırlarını belirten evrensel tartışma, son zamanlarda erekçi teknik anlayışının, yani hedefle tanımlanan teknik anlayışının öne geçmesini sağladı.

MsXLabs.Org & Morpa Genel Kültür Ansiklopedisi
Rapor Et
Eski 4 Ekim 2012, 15:39

Cvp: Teknik - Teknik Nedir - Teknik Hakkında

#3 (link)
ölümüne fenerbahçe
ölmez fenerli - avatarı
Teknik Nedir?
1. Bir sanat, bir bilim, bir meslek dalında kullanılan yöntemlerin tümü; yol, beceri, yöntem.
2. Fizik, kimya, matematik gibi bilimlerden elde edilen verileri iş ve yapım alanında uygulama, uygulayım; teknikle ilgili bir sanata, bir bilime, bir mesleğe özgü olan.
3. Bu uygulamaya dayanan, bu uygulamaya ilişkin.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.143 saniyede (68.69% PHP - 31.31% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 15:12
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi