Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Çakı Nedir?

Gösterim: 5.772 | Cevap: 0 Çakı ne demek, anlamı, tanımı.
we come one
15 Aralık 2007 06:56   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Çakı - Çakı Nedir - Çakı Hakkında

açılıp kapanan bir veya birkaç ağızlı küçük cep bıçağı.

İsviçre ordu çakıları

İsviçre ordu çakısı, Victorinox'un kalbi olan üründür. 1908'de Wnger'ın hisselerini aldığından beri tek sağlayıcıdır. Her iki firma arasındaki bir uzlaşma Victorinox'a Orjinal İsviçre Ordu Çakısı olarak isim hakkını verirken, Wenger Gerçek İsviçre Ordu Çakısı ünvanında hak iddia eder. Victorinox'un Wenger'ı satın almasından beri her iki marka da bozulmamış olarak kaldı.

İsviçre Ordu Çakıları ordu dışında da geniş olarak kullanılır. Yararlı çok fonksiyonlu aletler olarak günlük hayatta kullanılırlar ve geniş boyut ve fonksiyon kombinasyonuna sahiptirler. NASA astronotları standart ekipman olarak Victorinox çakılarına sahiptirler(1) Victorinox çakıları Everest Dağına ve Kuzey Kutubu'na da götürülmüştür. SwissChamp, Victorinox'un amiral gemisi, New York'da Museum of modern Art'da Permanent Design Collection'da yeralmaktadır.


Swiss Army knife
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj:
Önceki Konu Sonraki Konu

Çakı Nedir? benzer konular

Rüyada Çakı Görmek
ÇAKI: Rüyada çakı görmek kötü söze delâlet eder. Rüyada bi­risinden bir çakı aldığınızı görmek, ondan kötü bir söz işiteceğini­ze, birisine bir çakı verdiğinizi görmek, bunun aksine; bir çakı ile bir meyveyi kestiğinizi görmek, bir sevdiğinizle ilişiğinizi keseceği­nize; bir çakı ile bir şey...
Forum: Rüya Tabirleri Cevap: 0
Son Mesaj: 6 Haziran 2009 19:54
 
Sayfa 0.113 saniyede 9 sorgu ile oluşturuldu