PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Yerli Diziler > Zeytin Tepesi
«Önceki KonuSonraki Konu»
_Yağmur_13:33, 21 Ocak 2014 
Zeytin Tepesi
MsXLabs.org

Gerçek boyutunda görüntülemek için resme tıklayın.

Adı: zeytin-tepesi-dizi-11.jpg
Gösterim: 12
Boyutu: 63.6 KB

Kanal D ekranlarının yayın hayatına hazırlanan dizisi Zeytin tepesinin yapımcılığını MF Yapım Faruk Bayhan ve Faruk Aksoy üstleniyor, yönetmen koltuğunda Barış Yöş oturuyor, senaryosunu Gülnaz Saraçoğlu yazıyor. Dizinin adı ilk zamanlarda Toskana vadisi, daha sonra Zeytin karası olarak basına yansımış en son Zeytin tepesi olmasına karar verilmişti. Zeytin tepesinin çekimleri sahil kasabası Edremit’te yapılıyor.

Zeytin tepesi hangi dizisinin uyarlamasıdır?
İtalyan yapımı Tuscan Passion dizisinin yerli versiyonu olarak karşımıza çıkan Zeytin tepesi’nin birebir aynı dizi olmadığını görüyoruz. İtalya dizisinde olaylar hayali Toskana kasabasında geçiyor ve üzüm bağları ile şarapçılık konu ediliyor. Hikayenin kahramanı Aurora Taviani ile Zeytin tepesindeki Deniz Gökçener arasındaki benzerlik ise dikkatlerden kaçmıyor.

Zeytin tepesi dizisinin konusu
Deniz zeytinin bol olduğu bir sahil kasabasında doğup büyür. Bir gün annesi kasabanın karanlık sırlarına gömülür ve onu arama mücadelesi veren Deniz bir sürü engelle karşılaşır. Borçlarla boğuşur, bir taraftan zeytinliklerinde yangın çıkarılır,başından talihsiz olaylar geçer. Sevdiği adamdan ayrılır. 8 yıllığına sevdiği kasabasından uzak kalmaya mahkum edilir. Sonunda 8 yıl sonra doğup büyüdüğü kasabaya döner ve haksızlıklara karşı mücadele etmeye başlar…

Zeytin tepesi dizisi oyuncuları ve karakterleri
Zeytin tepesi dizisinin oyuncu kadrosuna göz attığımızda başrol oyuncusu olarak Yahşi Cazibe dizisinden tanıdığımız güzel oyuncu Aslıhan Gürbüz’ü görüyoruz. Tüm oyuncular ve karakterler ise aşağıdaki gibidir.

Zeytin tepesi oyuncuları
 • Aslıhan Gürbüz – Deniz Gökçener
Gerçek boyutunda görüntülemek için resme tıklayın.

Adı: deniz1.jpg
Gösterim: 12
Boyutu: 68.9 KB
Deniz

 • Tayanç Ayaydın – Tarık Karatay
Gerçek boyutunda görüntülemek için resme tıklayın.

Adı: tarik.jpg
Gösterim: 12
Boyutu: 84.0 KB
Tarık
 • Salih Bademci – Akın Karatay ( Tarık’ın erkek kardeşi)
 • Ayça Varlıer – Yıldız Gökçener
 • Zerrin Sümer – Keriman Toprak
 • Hakan Karahan – Ragıp Tolunay
 • Oya Okar – Oya Tolunay
 • Neşem Akhan – Suna Gökçener
 • Haldun Boysan – Nedim Beşikçi
 • Ümit Acar – Cemal Tercan
 • Yeşim Sery – Leyla Tercan
 • Serkan Çayoğlu – Burak
 • Sezgi Sena Akay – Nevin Karatay
 • Yılmaz Sütçü – Cihan Tüzün
 • Necati Kutlu – Onur Karatay
 • Atilla Saral – Emin Karatay
 • İpek Tenolcay – Zuhal Gökçener
 • Yusuf Köksal – Malik Karatay
 • Özdemir Çiftçioğlu – Ferit İlbağ
 • Gaye Çankaya – Sevim İlbağ
Dizinin kadrosu
 • Yapım : MF Yapım
 • Yapımcı : Faruk Bayhan-Fatih Aksoy
 • Yönetmen : Barış Yöş
 • Senaryo : Gülnaz Saraçoğlu
 • Görüntü Yönetmeni : Ali Aslan
 • Sanat Yönetmeni : Dilek Yelence
 • Müzik : Hande Cangökçe – Atakan Kundak
 • Jenerik Müziği : Hande Cangökçe – Atakan Kundak
kaynak
Benzer Konular:
Cevap
_Yağmur_14:35, 21 Ocak 2014 
Zeytİn Tepesİ, yakında Kanal D'de başlıyor
MsXLabs.orgHiç bir şey göründüğü gibi değildir.

Deniz kokan esintilerle ve güneş ışıklarıyla yıkanmış bu kasabada olduğu gibi...

Öykü, zeytinin bol olduğu zengin bir sahil kasabasında geçer. Kasabadaki sırlar öykünün temel motivasyonunu oluştururken, karakterler bu sırların zaman zaman efendisi, zaman zaman kurbanı olarak, keskin çatışmaların odağında karşımıza çıkarlar.

İlerleyen zamanlarda sırlar belirli dozlarda açığa kavuşturulsa da, kurulan yeni tuzaklarla, kahramanlar sırların karanlığına çekilmeye devam edecektir.

Dizi boyunca, para, iktidar ve ölümcül hırsları için, akla gelen her türlü kötülüğü yapmaya bir an dahi tereddüt etmeyen, elleri kanlı erkeklerin hükmettiği bir dünyaya, bir genç kız meydan okuyacak, ailesindeki diğer kadınlarla birlikte uğradığı haksızlıklara karşı büyük bir mücadele verecektir.

8 yıl önce kasabanın karanlık sırlarına gömülen annesini araması ve karşılaştığı karanlık engeller, zeytinliklerinin banka ipoteğinden kurtarılması için borç arama mücadelesi, bir gece yarısı kundaklanan zeytinliklerini söndürmek için verdiği ölümcül mücadele, Tarık'ın erkek kardeşinin tecavüz girişimi ve daha birçok zorlu saldırının hiç biri Deniz Gökçener'i korkutmayacak ve yıldırmayacaktır.

Zeytin Tepesi, bizi bazen sırların gizemine kapılıp bir dedektifin peşine, bazen sırların ayırdığı tutkulu aşkların öfkeli çatışmasının ortasına, bazen de sırların yarattığı rastlantıların rüzgarının önüne katar savurur.

Aynı karakterlerine yaptığı gibi...

Kanal D
Cevap
_Yağmur_09:12, 11 Şubat 2014 
Zeytİn Tepesİ, İzleyİcİyle buluştuZeytin Tepesi'nde hiçbir şey göründüğü gibi değildi...

Dört kız kardeşin en küçüğü olan Deniz, 8 yıl önce hayatta en sevdiği insanın; Tarık’ın, babasını öldürmekle haksız yere suçlanarak cezaevine girer ve Tarık dahil kimseyi suçsuz olduğuna inandıramaz.

8 senenin sonunda, cezasını bitirip özgür kaldığında Zeytin Tepesi’ne geri döner, fakat bıraktığından çok farklı bir kasaba bulur; geçmişte tutkulu bir aşkla bağlı olduğu insan artık kendisine düşmandır, üstelik çok sevdiği annesi de kayıptır.

Deniz’in yokluğunda Zeytin Tepesi'nde olanlar, karşılaştığı engeller ve Tarık ile ailesi, Karataylar’ın yürüttüğü düşmanlığa rağmen, Deniz annesini bulmak ve suçsuzluğunu ispatlama amacından hiçbir şekilde yılmayacak, ailesindeki diğer kadınlarla birlikte uğradığı haksızlıklara karşı büyük bir mücadele verecektir.

Zeytin Tepesi, Çarşamba 20:00'de Kanal D ekranlarına geldi.


Kanal D
Cevap
_Yağmur_09:14, 11 Şubat 2014 
Denİz ve Tarık arasında sular durulmuyorDeniz ve Tarık arasındaki kin ve nefret durulmuyor.

Deniz’in, şartlı tahliyeyle Zeytintepesi’ne dönmesi, bir anda tüm dengeleri bozmuştur. Deniz’in kasabada olmasından rahatsız olan çok insan vardır. Bu arada Akın ve Tarık ise, Cemal’in Gökçener Ailesi’ne borç vermesini engellemek için yollar aramaktadır. Çare bulamayınca taşınmanın tek çözüm olduğuna karar veren Gökçener Ailesi’ne, hiç ummadıkları bir yerden gelen yardım ise yeniden aile olabilmenin yolunu açar.

Deniz ve Tarık arasındaki kin ve nefret durulmazken, diğer yandan gizemli bir kadının, Melik Karatay cinayeti ile ilgili bildiği sırlar kasabada bazı kişileri paniğe sürükler. Bu sırlar, Deniz’in dönüşüyle bağlantılıdır ve düşmanlarını da arttırmaktadır.

Tüm bu olanların dışında Gökçener kızları, maddi sorunları bir yana, yeniden aile olmanın keyfini yaşamaya başlamışken, kendilerini bekleyen korkunç felaketten habersizdir.
Cevap
_Yağmur_14:49, 27 Şubat 2014 
Denİz'e kasabada huzur verİlmİyor


Deniz’e karşı sürdürülen söze dayalı tehdit kampanyaları, ölümcül boyutlara ulaşıyor.

Deniz’in kasabaya dönmesiyle birlikte ortaya çıkan fay hattında artık, derin yarıklar oluşmaya başlamıştır. Deniz’e karşı sürdürülen söze dayalı tehdit kampanyaları, ölümcül boyutlara ulaşmıştır.

Sevim’in elinde, Malik’in sır dolu dosyasıyla ortalıklarda dolaşması, gizli örgütü alarma geçirir. Emin, bir yandan Gökçener zeytinliklerini yakanları ortaya çıkarmaya, diğer yandan da Sevim’in verdiği ipuçlarıyla babasının cinayetini aydınlatmaya çalışır.

Çıkar ya da duygu çatışmalarıyla ilişki dengeleri bozulur. Karatay ve Tolunay Aileleri’nde bu çatışmalar parçalanmalara neden olurken, Gökçener kadınları ise, birbirleriyle daha sıkı kenetlenirler. Her şeye rağmen Deniz ve Tarık, birbirlerine duydukları aşka engel olamazlar.
Cevap
_Yağmur_14:50, 27 Şubat 2014 
Tarık-Denİz aşkı yenİden alevlenİyor


Deniz’in öldürüleceğini öğrenen Tarık, onu korumak isterken aşkları da yeniden alevleniyor.

Abisinin acısıyla sarsılan Tarık, Deniz’in öldürüleceğini öğrenir. Onu korumak isterken aşkları yeniden alevlenir. Kafası karışan Tarık, Deniz’e dönmekle, Oya’yı tercih etme arasında sıkışıp kalmıştır.

Deniz’in çekim alanına kapılan Akın ise, onun hakkındaki olumsuz düşüncelerini değiştirerek herkesi şaşkınlığa uğratır. Yıldız, güvenle sırtını dayadığı Ragıp’ın acımasız yüzüyle karşılaşacak, büyük bir hayal kırıklığına uğrayacaktır.

Gökçener kadınları umudun peşini bırakmayarak, zor günlerden güçlenerek çıkmasını öğreneceklerdir.Cevap
_Yağmur_14:35, 12 Mart 2014 
Zeytin Tepesi 5. Bölüm Özeti - Kanal D

Akın'ın Deniz'e olan ilgisi artıyor. Bu durum Tarık'ı da oldukça etkiliyor.

Sevim İlbağ, nihayet Deniz'i temize çıkartacak büyük sırrını Deniz ve Akın'a anlatır. Deniz hayal kırıklığı içerisindedir. Bu durum Tarık'ı da etkiler. Aslında Tarık'ı asıl etkileyen şey, Akın'ın Deniz'e tutulması ve Deniz'i aklama çabalarıdır. Bu çaba Tarık'a yeni evli ve kendisinden ilgi bekleyen bir karısı olduğunu unutturur.

Tarık, Cihan'la birlikte, babasının cinayetini aydınlatma, dolayısıyla da Akın'a karşı Deniz'i aklama yarışına girişir.

Diğer yandan Yıldız - Burak yakınlaşması, Ragıp ve Nevin'i çileden çıkaracak, bu ilişkinin bedeli Gökçenerler'e çok pahalıya mal olacaktır.
Cevap
_Yağmur_12:07, 10 Temmuz 2014 
Zeytin Tepesi 6. Bölüm Özeti - 26 Mart 2014 Çarşamba - Kanal D
İki kardeş; Tarık ve Akın, Deniz'in kalbini kazanabilmek için birbirleriyle çetin bir savaşa girişiyor.
Sazlıköy'de Akın'la Deniz'i gören Tarık, büyük bir yıkım yaşar ve Deniz'i tamamen kaybetmek üzere olduğunu fark eder. Onu yeniden kazanmak zorundadır. Rakibi kardeşidir ve Akın daha şanslı görünmektedir. Çünkü Akın, gerçek bir aşık gibi davranmakta, Deniz'e ve ailesine sahip çıkmaktadır.
Tarık, var gücüyle Cihan'la birlikte Deniz'in masumiyetini kanıtlama telaşına girer. Cinayet izlerinin peşine düşerler. Bu arada Akın, Ragıp ve Oya'nın, Gökçenerler'e karşı hazırladığı şeytani planı, hayatı pahasına bozar. Akın, Deniz'in gözünde bir kez daha kahramanlaşır. Üstelik de Akın sinsi bir tuzakla, suçu Tarık'ın üzerine yükleyerek bir taşla iki kuş vurmuştur.
Cevap
_Yağmur_12:08, 10 Temmuz 2014 
Zeytin Tepesi 7. Bölüm Özeti - 2 Nisan 2014 Çarşamba - Kanal D

FİNAL
Nezarethanede geçmişe dair bir hesaplaşma yaşayan Tarık ve Deniz'i, diğer yanda büyük bir sürpriz beklemektedir. Tarık ve Deniz'in yakınlaştığını gören Oya, kontrolünü kaybedip, tüm nefretiyle Deniz'e saldırır.
Gökçener Ailesi, Deniz'in masumiyetinin anlaşılmasıyla artık kasabada başları dik dolaşabilecektir. Fakat dertler bununla da bitmez. Tam her şey yoluna girdi derken Ragıp Tolunay korkunç bir planla Gökçener Ailesi'ne verdiği borcu tahsil etmeye karar verir.
Akın, Deniz'i kaybetmemek için elinden geleni yaparken, Tarık ise sevdiği kadının suçsuz olduğundan artık emindir. Tarık babasının gerçek katilinin peşine düşecektir.
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Yerli Diziler Konuları
Benzer Konular
Kutsal Yerler - Tapınak Tepesi
Kutsal Yerler - Merve Tepesi
Dalga Tepesi Nedir?
Ayna - Aşıklar Tepesi
Kutsal Yerler - Safa Tepesi