Kümelerin günlük hayatta kullanım alanları nelerdir?

1,124 gösterim
15 Kasım 2012 misafir sordu
15 Kasım 2012 ThinkerBeLL düzenledi
kümelerin günlük hayatta kullanım alanı?

2 Cevap

+1 oy
15 Kasım 2012 starprenses (11,430 puan) cevapladı
okulda grup yapılırken,yarışmalarda,
+1 oy
7 Mart 2013 omerceza36 (360 puan) cevapladı
Merhabalar gönül bloggercılarım. Nasılsınız inşallah. Baya uzun vakitlerdir bloguma yazı yazmayı akıl etmedim değil amma velakin özel hayatımın çalkantıları olsun, carpe diem (anı yaşama) hevesim kursağımdayken buralara da pek zaman ayıramadım. Taktir edersiniz ki genç bir insanım. Dünya'ya da bi kere gelmeyeceğimize göre.. (bu konuda şaibeler var tabi.bi önceki hayatımda karafatma olmuş ise bundan sonraki hayatımda yırtmış olabilirim)

Neyse bu yazımda baya saçmalamak istiyorum. Hangimiz istemez ki bunu..Böyle bi alanım varken neden saçmalamayayım çok afedersiniz, enayi demesinler arkamdan.

İlişki ağlarının sıfatları çok acaip. Ayrı bi sözlük gerekiyor. Kaynım, eltim, görümcem, bacanağım, kaynatam ve niceleri. Bu ne biçim iş hepsi de acaip komik geliyor bana. Misal nişanlanalı (bu laf da küfür gibi oldu analı falan bişiler geçiyo ama anlamadım) yani işte 25 yıllık hayat savaşını başarı ile geçtiğim için şanlı tarihimde yer etmek için nişan taktılar bana. Şimdi ben insanlara tanıştırırken sevdiceğimi "-Melaba nişanlım" mı demem gerekiyor? Gerekiyor ki demişler ama ben demiyorum. Misal erkek arkadaş, sevgili, nişanlı, eş bunlar matematikteki kümeler konusu gibi. Eş en geniş küme. Eşlik durumu nişanlılık, sevgililik ve erkek arkadaşlık'ı kapsıyor. Kapsayan küme yani. Diğerleri alt küme. Eşim benim aynı zamanda erkek arkadaşım, sevgilim ve nişanlım sayılabilirken erkek arkadaşı sıfatı eşliği kapsamaz. (Hep merak ederdik normal hayatta bu konuları nerde kullanıcaz diye.Vallaha da kullandım.)

İlgili sorular

1 cevap 94 gösterim
2 cevap 364 gösterim
2 cevap 97 gösterim
4 cevap 13,855 gösterim
2 cevap 50 gösterim

10,983 soru

20,357 cevap

0 yorum

2,396 üye

50 Çevrimiçi
0 Üye ve 50 Ziyaretçi
...