Çarpım tablosu nasıl kolay ezberlenir?

753 gösterim
2 Şubat 2012 misafir sordu
3 Şubat 2012 düzenledi
çarpım tablosu nasıl kolay öğrenilir

9 Cevap

0 oy
2 Şubat 2012 misafir cevapladı
mesela bazı kağıtlar var sipariş ediyosn onlar çok iyi oluyo sen kaça gidiosun ezberliceksin yanı başka bişey ezberlemek için olamaz cnm..
0 oy
3 Şubat 2012 misafir cevapladı
ritmik saymayı öğren gerek kalmayor öğren de gggeelll
0 oy
5 Şubat 2012 misafir cevapladı
çarpım  tablarundaki  sayılarla  şarkı  oluştur mesela 3 ler laaa laaaaa çarp  2 ile 6 çarp 3 ile 12 ...............  gibi   tamam  mı
0 oy
6 Şubat 2012 misafir cevapladı
ayynen öle :D
0 oy
6 Şubat 2012 misafir cevapladı
çarpım tablosuna bakarsan tıkır tıkır  çarparsın
0 oy
6 Şubat 2012 misafir cevapladı
BOMBOM OYNASIN HERKEZ
19 Şubat 2012 misafir yorumladı
sen bom bom oyna çrpm toblosunu ezblme sonra öğrtmen dese 9x7 kaç eder diynce azın açık kalır ilk  başalarda  bende ezbrlmcm dedim sonra dedimki ben çalısam ezberlerim dedim oturdum açtım ezberledim soru sordm kendme sonra konturol ettim hepsi doğru çıktı bakmayın siz ona valah ottursanız çapm tablosunu ezbelemk için  bkn nasıl 2dkda ezberliyorsunuz
0 oy
6 Şubat 2012 misafir cevapladı
TÜRKİYE’NİN İLK PATENTLİ MATEMATİK BULUŞU
                    Firmamız Milli Eğitim Bakanlığının ilköğretim okullarında birçok sınıfın müfredatında yer alan (özellikle 2,-3,-4,- ve 5, sınıflarda )doğal sayılarla çarpma ve bölme işlemlerinin hızlı ve doğru bir şekilde yapılabilmesi için temel şart olan,çarpım tablosunun ezberlenmesi ile ilgili olarak çarpım tablosu ezberletici bir  oyun geliştirmiş bulunmaktadır. Esasen bir buluş olup patenti firmamıza aittir. (Türk Patent Enstitüsü Patent No:2010-g224351)Dünya da ve Türkiye’de başka bir benzeri yoktur. Ülkemizin ilk patentli matematik materyali olması firmamız açısından bir övünç kaynağıdır. Bu buluş,bir çarpım tablosu ezberleme materyali ve bu materyal kullanılarak yapılan ezberleme yöntemi ile ilgilidir.
             Matematik programının içinde yer alan somut materyaller Milli Eğitim  Bakanlığının ndersler işlenirken kullanılması gerekli olan araç ve gereçler olarak ön görülmektedir. Dolayısıyla çarpım tablosu oyunu da okullarda ders işlenirken ya da öğrencilerin evlerinde kullanabilecekleri ve onlara çok kolaylık sağlayan bir ouyundur. Somut modellerin kullanılması öğrencilerin dersi daha kolay öğrenmesine olanak sağlamaktadır. Somut modeller ve benzeri gösterim şekillerinin kullanılması öğrenme sürecini kısaltır ve kolaylaştırır.
                                     OYUNUN AMAÇLARI
---öğrencilerin,çarpım tablosunu ezberlemesini kolaylaştırmaktır.
--- Çarpım tablosu ezberlenirken zamandan tasarruf edilmesini sağlamaktır.
--- Çarpım tablosu ezberleme işinin eğlenceli bir şekilde yapılmasını sağlamak ve ezber zorunluluğunun öğrencide oluşturduğu psikolojik sıkıntıyı azaltmaktır.
--- Kişinin ezberleme yeteneğinin gelişimini takiptir.
                    Birçok il ve milli eğitim müdürlükleri ürünümüzü inceleyip faydalı bulmuşlar bu nedenle yönetimleri dahilindeki tüm okullara tanıtılması hususunda tanıtım izni vermişlerdir. Belgelerini ve patent belgemizi internet sitemizden inceleyebilirsiniz.
   (daha detaylı bilgi için www.carpimtablosuoyunu.com)
Bu ürün toplamda 100 adet kartla oynanan ve genellikle 2-3 saatlik süre içinde öğrencinin çarpım tablosunu ezberlemesini sağlayan bir oyundur. Ürünümüz özel bir kartondan imal edilmiştir ve tombalayı andıran bir oyundur. Takımı 2,5 TL olup PTT kargo ile ödemeli olarak gönderilmekte ve genellikle 3 iş günü içinde adresinize ulaşmaktadır.
                  Gözlemlerimize göre bu ürüne şu yollarla sahip olup öğrencilerine ulaştırmaktadırlar.
     Saygılarımızla

                                                                                                        ÖMER KARAMAN
                                                                              Matematik Eğitim Materyalleri
                                     Tel (0212)   417   60   44  - GSM: (0536)   483   89   54
                                       Faks (0212)   417  25  21      www.omerkaramanegitim.com
17 Mayıs 2012 misafir yorumladı
gerçekten çok güzel bi oyun çok işime yaradı yapanın ellerine sağlık :)
0 oy
7 Şubat 2012 misafir cevapladı
Canım kaça gidiyorsun bilemem ama yani şunu söyleyeyim sana , 5. sınıfta bile hala bilemeyenler oluyor. Onun için bence yazarak çalış bu işine gelmediyse hergün 10 kere 1 tanesini tekrarla ( pzrtsi 4 ler gibi) benden bu kadar..
0 oy
19 Şubat 2012 misafir cevapladı
evet denedim gerçektende ezberletiyor. size de tavsiye ederim takımı 4 tl ye mal oluyor kargo dahil. www.carpimtablosuoyunu.com

İlgili sorular

2 cevap 39 gösterim
4 cevap 266 gösterim
6 Mayıs 2012 misafir sordu
6 cevap 33 gösterim
1 cevap 37 gösterim
5 cevap 385 gösterim

10,903 soru

20,165 cevap

4,329 yorum

2,292 üye

7 Çevrimiçi
0 Üye ve 7 Ziyaretçi
...