Arama

Sizce Aşk Nedir? (Araştırma)

Güncelleme: 17 Kasım 2017 Gösterim: 53.746 Cevap: 52
krkmz84 - avatarı
krkmz84
Ziyaretçi
17 Ekim 2008       Mesaj #1
krkmz84 - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar bir araştırma yazısı hazırlıyorum, Yapmış olduğum bu araştırmayı kitap haline getirip yayınlamak istiyorum bunun için bu konuyu buraya açtım araştırma konum aşkın kaç değişik şekilde tarifinin yapılacağı üzerinedir. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

Sponsorlu Bağlantılar
değişik mesleklerde değişik fiziklerde ve değişik ruh halinde olan insanların, aşk nedir? Sorusuna verecekleri içtenlik içindeki cevaplarına ihtiyacım var bunun için ilk olarak sizlere baş vurmaya karar verdim.
Sevgili arkadaşlar size göre aşk nedir . bunu soruyu cevaplarken şunlara dikkat ederseniz sevinirim.

1: Cevabı veren üyenin adı veya kendisinin seçeceği bir takma isim yazması
2:Hangi şehirden olduğunu yazması
3: yaşını ve cinsiyetini yazması (istiyorsa tabi)
4: neye göre aşkı tarif ettiğini yazmasını rica ediyorum
Böylece ileride kitap olarak yayınladığımda örneğin

1: isim: Zaga
Yer: İzmit
Meslek: esnaf

Aşk nedir?
Cevap: Aşk uğrunda her şeyinden vazgeçebileceğin kişiyi bulabilmek ve vazgeçmektir her şeyinden.

2: isim: şimal yıldızı
Yer: Bolu
Meslek: sağlıkçı

Aşk nedir?

Cevap:
Aşk önce dalgınlık, sonra şaşkınlık, sonra mutluluk ve sonunda da acıyı yaşamaktır. Kendine geldiğindeyse aşk diye bir şeyin olmadığına inanmaktır.

3: isim: Salahalı
Memleket: Rize
Meslek: eğitimci

Aşk nedir?

Cevap:
Hiçbir raporda sabitlenmemiş, mantığı ezen enzimlerin genel adıdır aşk.

4: isim: Anatolian
Memleket: Diyarbakır
Meslek: teknik eleman
Aşk nedir?

Cevap:
Aşk, tek kelime ile, Allah'ı her şeyden cok sevmektir

Esmer
24 yaşında
Erkek
İstanbul
Öğrenci

Aşk benim için bir okula benziyor insan aşık olunca birisine okul başlıyor her geçen gün karşısındakine kendini tanıtıyor karşısındaki ile ilişkisi ileriye doğru gittikçe başarılı bir öğrencidir o ve evlilikle sonuçlanırsa o zaman öğrenci mezun olmuştur
Fakat aşk biterse bu demek oluyor ki öğrenci başarısız olmuştur

gibi aslında sizlerin daha başarılı güzel cevaplar vereceğinize eminim sadece örnek
Bir öğrenci için bir öğretmen için bir anne için bir çocuk bir yetişkin her meslek her kişi için aşkın tarifi farklıdır bence

KAYNAK OLARAKTA SİTENİN ADRESİ KİTAPTA VERİLECEKTİR

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ekim 2008       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Araştırma çalışmanız tamamlandıktan sonra konu kapatılarak arşive kaldırılacaktır.
Başarılar dilerim.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
burak1709 - avatarı
burak1709
Ziyaretçi
25 Ocak 2009       Mesaj #3
burak1709 - avatarı
Ziyaretçi
İsim:Burak Yıldız(burak1709)
Yer:Bursa
Meslek:Öğrenci/Bilişim Teknolojileri

Aşk,bir kişinin dünyanın geri kalanından daha önemli olması demektir.Aşk,insanı şair eder,hayal kurdurur adeta hayaller dünyasında yaşarsın,her gece başını yastığa koyduğunda sevdiğinin hayaliyle uyursun.Sevdiğinin gözlerindeki mutluluktur aşk,kalbinin çıkacakmışcasına çarpmasıdır aşk,kendini başka alemlerde bulursun sanki bu dünyayı terk edersin,birden iyimser olursun,hiç dinlemediğin aşk şarkılarının esiri olursun dinlemeden yapamazsın.Yağmur çilediğinde hemen şemsiyeyi açtırmaz sana aşk ıslanmak istersin yolda yalnız olsanda,çünkü aşık yağmurda ıslanır o yağmur damlalarını bazen sevdiğinin göz yaşı,mutluluk,tutku olarak görür.Kısacası aşk insanı değiştiren,kişiliğini alıp yerine başka kişilik getiren duygudur. Msn Happy
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Berksan_Ayça - avatarı
Berksan_Ayça
Ziyaretçi
23 Mayıs 2009       Mesaj #4
Berksan_Ayça - avatarı
Ziyaretçi
1:Ayça___Berksan_Ayça
2:Muğla
3: Bayan-12

Aşk bir matematiktir.Matematik ise her öğrencinin kabusudur....

Aşk insanın beklemesidir.Onun gelmeyeceğini bile bile...

Aşk; Acıya Şikayetsiz Katlanmaktır...

Aşk gözlerine bakınca kaybolmak,ellerini tutunca ağlamak,ona kırılsan da kendine bile itiraf edememektir...

(Kusura bakmayın birden fazla tanım yazdım...Msn EmbarrassedMsn Confused)
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
king nothing - avatarı
king nothing
Ziyaretçi
2 Ağustos 2009       Mesaj #5
king nothing - avatarı
Ziyaretçi
İsim:kubilay(1984)
Yer:İstanbul
Meslek:Gerek yok !

Ask'hakkında herkez bır sey soyler onu bır kalıba sokmaya calısır yada tam tersıne olmadıgını savunur ama gercekte ask nedır dıyecek olursan o duyguyu ne kadar yasasanda yasa tarıf etmesı bence zor olur..ama kendı bakıs acımdan askın nasıl olması gerektıgını soracak bır soru olsa ask bence karsılık beklemeden yapılan bır fedaklarık bır sevgıdır..bır kadına asık olursun ama nasıl bır ask olur fızıkı yondenmı ruhsal yondenmı gunumuzde askın degerı sadece bayanların vucut olculerınden ıbaret dusunce sıstemı yuzunden gercekte nasıl yasanması gerektıgıne daır degerlerı unutur olduk..bırak yuregın yelken olsun senı gotursun uzak okyanuslara dogru ve ıcınde boguldugun zaman askın degerını bıl bunu bankaya yatırdıgın hısse senedı gıbı gor sen ne kadar yatırırsan paran bır o kadar deger kazanır askta boyle bır sey olmalı sen ne kadar sevgı verır ona o oldugunu hıssetırebılır kendı sorunlarını ona yansıtmamayı becerebılır bır sıır bır cıcek yada bır seranat ıle ona degerlı oldugunu gosterebılırsen yada bu cosku yuregınde senın kontrol edemedıgın kadar cok ıse ve ayakların gercekten yerden kesılıyorsa kesınlıkle bu ask olmalı.....

Ask sozcuklerın bıttıgı yerde kalbının atması ıle baslayan yasama sevınıcının mutlu bır tablosu gıbıdır..resmı sen cızersın ama rengını hayat belırler..bazı seylerı de akısına bırakıp yasayabıldıgın kadar yasa eger zaman sana bır sans verırse gercekten ask senın kapına ugramıs ve gıtmemıs olur...
ama dedıgım gıbı askı anlatmak cok zor bır terımdır bunu hıssetmedıkten sonra buraya yazacagın cumlelerde bıle bır anlam bulmakta gucluk cekersın... Msn Grin
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
exodus - avatarı
exodus
Ziyaretçi
2 Ağustos 2009       Mesaj #6
exodus - avatarı
Ziyaretçi
adım:exodus
yer:mersin
meslek:öğrenci
aşk:insana verilen en büyük ceza, sonu herzaman hüsranla biten bir tür kaza, aynı zamanda uyuşturucu bağımlılık yapıyor ve insanın kendinden geçmesini sağlıyor kısaca aşk kötü birşey.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Eylül 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
onun ıcın herseyı goze almaktır KARSILIKSIZDA olsa delı gıbı sevmektır her baksında anlam bulabılmektır ask sevdıkce yasadıkca hıc yılmamaktır FEDAKARLIK yapmaktır başını yastıga koydugunda onu dusunmektır ask guzeldır hıc kımse bı tanım bulamaz sadece secenklerı yada yasadıklarından cıkarırlar tanımlarlar ama ask bır tek sekılde gusseldır KARSILIKLI İse guzeldır ask karmakarısık bı duygudur en ummadık anda askın varolmadıgına ınandıgında cıkmaktır ask. onunla her sanıye olmak elıne tutusun sarılısın helekı kokosunu unutmamaktır ask askı yasayanlar cok sanslı bence umarım kaybetmezler yasadıkca guclenır askları bn daha asık olmadım bı tek sevdım ama ınanın asık olmayan ama asık olmak ısteyen bırı bıle o duyguyu anlayabılır cunku yasamk ıstedıgı ıcın anlaybılır ama karsı taraf hıc bı zaman asık olmaz hep gıden taraf olur onun ıcın hep sevın ve sevılın askın gucunu KAYBETMEYIN

İSİM:NAZLI
YER:BURSA
Promises__ - avatarı
Promises__
Ziyaretçi
29 Ocak 2010       Mesaj #8
Promises__ - avatarı
Ziyaretçi
adım: Elif

yer: izmir

meslek: öğrenci

Aşkın en kısa tanımı karşılıksız sevmektir bence...
oyuncu_girl - avatarı
oyuncu_girl
Ziyaretçi
24 Ağustos 2010       Mesaj #9
oyuncu_girl - avatarı
Ziyaretçi
İSİM: AYIŞIĞI
MESLEK:ÖĞRENCİ

AŞK! Aslında tarifsiz diye bilinir kişilere görede duyguları farklıdır ama aşk bence; kalbini başkası ile paylaşmaktırMsn Happy

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ocak 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ismim AfraNur DEMİRTAŞ bayanım Balıkesir Merkez..
bi ümittir ya gitsede yine sana geliceğini bilmek, avutursun o da düşünüyor beni gelicek dersin , bahane bulursun kendi kendine işi var sınavları var tatilde gelicek gibi.. ne kurarsın kur ne düşünürsen düşün kafanda sonu hep sana gelicek olur .. ümitsizliğe kapılamazsın çünkü sen gerçekten aşık olmuşssundur fotoğraflarınıza bakarsın sanki gerçekten onun gözlerinin içine bakar gibi konuşursun onunla yalvarırsın.. gün gelir bi telefon O..belki çok iyi şeyler dememiştir ama sesini duydun bu bile yeter çünkü sen gerçekten aşıksın uçarsın mutluluktan.. yine bi gün bi telefon gelir ve yine O evet O aşık olduğun adam kapıda seni bekliyormuş.. farklı bi gün.. bu sefer mutluluktan akar gözyaşları yanına giderken çektiğin her acıyı düşünürsün bi andan ve şükredersin içinden.. yanına vardığında bilemezsin napıcağını çünkü o da bilmez çektiğin acıları.. ve işte o zaman anlarsın gözlerinin içine baktığında AŞK ; O'nun gözlerinin içine baktığında geleceğini görmektir..