Arama

Avasküler nekroz bitkisel ilaçlarla tedavi edilebilir mi?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 10 Ocak 2020 Gösterim: 38.671 Cevap: 11
levent uçar - avatarı
levent uçar
Ziyaretçi
27 Kasım 2008       Mesaj #1
levent uçar - avatarı
Ziyaretçi
Avasküler nekroz bitkisel ilaçlarla tedavi edilebilir mi?
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
avasküler nekroz, kan eksikliği nedeniyle kemik dokusunun ölmesidir. tıbbi yardımın dışında bitkisel tedavi yolu yok. ancak kemikleri güçlendirmek için yapılan kalsiyum oranınca zengin besinler (süt ve süt ürünleri gibi, kemik ve et suyu gibi) tüketerek destekleyici tedavi uygulayabilirsiniz.
sağlıklı günler dilerim
Sponsorlu Bağlantılar

Son düzenleyen perlina; 14 Ağustos 2017 16:55
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
avasküler nekroz, kan eksikliği nedeniyle kemik dokusunun ölmesidir. tıbbi yardımın dışında bitkisel tedavi yolu yok. ancak kemikleri güçlendirmek için yapılan kalsiyum oranınca zengin besinler (süt ve süt ürünleri gibi, kemik ve et suyu gibi) tüketerek destekleyici tedavi uygulayabilirsiniz.
sağlıklı günler dilerim
Sponsorlu Bağlantılar

Quo vadis?
_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
3 Kasım 2009       Mesaj #3
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

slm bende de tesadüfen çekilen emarımda avn çıktı dr ameliyat dedi ms hastasıyım aldığım kortizonlar yüznden olduğunu söylediler ameliyet olmak istemiyorum korkuyorum çünkü hangi bitkileri nasıl kullandınız??? yardımcı olurmusunuz??? hepinize geçmiş olsun ALLAH TAN ACİL ŞİFALAR DİLERİM...

Doktorunuz bu konuları daha iyi size açıklayacaktır.Size bitki önermemiz saçmalık olacaktır doktor yanında.Doktornuzdan memnun değilseniz başka doktora başvurabilirsiniz.Korkmayınız Allah Büyüktür.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Kasım 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

slm bende de tesadüfen çekilen emarımda avn çıktı dr ameliyat dedi ms hastasıyım aldığım kortizonlar yüznden olduğunu söylediler ameliyet olmak istemiyorum korkuyorum çünkü hangi bitkileri nasıl kullandınız??? yardımcı olurmusunuz??? hepinize geçmiş olsun ALLAH TAN ACİL ŞİFALAR DİLERİM...

EVET AVN ameliyatsız, yan etkisiz tedavi edilebilir bir rahatsızlıktır. YETERKİ sizin bu tedaviyi alabilmenize engel bir rahatsızlığınız olmasın. Lütfen kimse AVN'den dolayı kendini ÜMİTSİZ ve ÇARESİZ HİSSETMESİN
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Aralık 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaklaşık 6 ay önce çektirdiğim mr da benimde sağ bacağımda avn teşhisi kondu. Gittiğim bütün doktorlar tek tedavinin ameliyat olduğunu söyledi. Tavsiye üzerine Esenler Güney Hastanesinde Dr. Rıza Ensari beye gittim. 2 aylık ilaç ve fizik tedavisinden sonra bacağım tamamen düzeldi. En son çektirdiğim MR ı ameliyat olman gerektiğini söyleyen ortopedi doktoru na gösterdiğimde o da çok şaşırdı.
Son düzenleyen Efulim; 9 Haziran 2012 11:48 Sebep: Kişisel adres kaldırıldı.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Mart 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşalr merhabalar. AVN denildi ve sağ femur başı ve kemiğin üst kısmından değişik yerlerden deliklerle 2.5 saatlik bir ameliyatla kurtuldum. Hemen akabinde hiperbarik oksijen tedavisi aldım.Çok faydasını gördüm. AVN 4 evrede idi benim. Erciyes Ortopedi Doç.Dr. Ahmet GÜNEY ve Doç. Dr. Mehmet HALICI' ya çok teşekkür ederim. İstanbuldan oraya gittim. İnanılmazlar. Ve proteze gerek kalmadan işlemerimi hallettiler. Doğrudur bir dönem yürüyemeyeceksiniz. 10 Ocakta oldum ameliyatı. Daha yeni yeni tek deyneğe düştüm. Kısa süre sonra diğerini de atacağım.Herheze geçmiş olsun. Allah sabır versin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Aralık 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bende avn hastasıyım şimdi bazı arkadşlar bitkiselden bahstmişler bunlar kendileri kulandımı merak ediyorum.kullandılarsa neden paylaşmaktan çekiniyorlar anlamıyorum.ben bitkisel ilaç kulandım ve faydasını gormedim ama ilaçı yapanlarsa eskisnden iyi olacagmı solediler.ama bana para tuzagı gibi geliyo çaresiz oldunun bildikleri için bizleri somuruyolar.biri daha bana bole bitkisel ilaçlardan bahstti 2 bin lira ver sana ilaçı yollayayım demişti bende kendisine ilacına ne kadar guveniyosun diye sordum uf ole bi anlattıki nerdeyse oluye versen dirilecek gibi geldi. peki dedim sozleşme yapalım 2bin yerine 4bin vereyim ama iyileşmesem sende bana 6bin ver kendine bu kadar guveniyosan yok ole şey olmaz dedi ardadasşlar otları alıp karıştırıp satıyolar kaça mal ediyolar size bırakıyorum...ama mutlaka bu işi de hakkı ile yapan vardır rabbim onları hızlı bi şekilde karşımıza çıkarsın... konu ile ilgili bilgisi olanları mesajını bekliyorum.cunku ocakta ameliyat olcam e mail
Son düzenleyen Safi; 6 Şubat 2018 01:09
murat izmir - avatarı
murat izmir
Ziyaretçi
23 Eylül 2012       Mesaj #8
murat izmir - avatarı
Ziyaretçi
Selam bende Avn hastasıyım Arkadaşlar avn teşhisinde evre önemli 4 evreden oluşuyor eğer işin başlarındaysanız kanlandırma ameliyatı ile kurtulma şansınız hayli fazla.Ben elimde Mr ve röntgenimle doktor doktor gezdim 4. evrede olduğundan dolayı Ameliyat öneriyorlar ama hepsindende şu cümleyi duydum''Dayanabildiğin kadar bu halinle kalmaya çalış..Ne zaman kısıtlamaların arttı yürüyemez hale geldin o zaman gel protezi takalım''..Mutlaka evrenizi öğrenin..geçmişler olsun..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ağustos 2017       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
19 yaşındayım ve 5 yıldır ms hastasıyım. Bugüne dek 4 kez kortizon tedavisi aldım. Son 2 aydır sol kasığımda olan ağrı yaşam kalitemi düşürmüştü. Fıtıkla benzer şikayetlerdi ultrasonda fıtık olmadığını söylediler. Şerefsiz bi doktor, hani şu hastaları müşteri gözüyle gören doktorlardan, bana kas gevşetici krem vererek yolladı. Sırf bu yüzden 1 ay geç kalındı tanı ve tedaviye. Özel hastaneye gittim profesör ortopedist buldum. Mr kontrolü yapıldı tanı konuldu. Ameliyat kararı alındı. Ameliyatla kemiğin içindeki hasar gören doku çıkarılarak o boşluk kemik tozuyla dolduruldu. Şimdi üzerinden 1 ay geçti ve değnekleri bıraktım rahatça yürüyebiliyorum. Bu tedavi aklınızda bulunsun lütfen proteze mecbur hissetmeyin. Doktorumun ismi Hayati Öztürk. Korkusu ve çekingenliği olanlara kesinlikle önerebileceğim bi doktor. Ayrıca ms hastalarına önerim kortizon tedavisi aldığınız esnada doktorunuza avasküler nekroz yan etkisini kesinlikle söyleyin. Geçmiş olsun herkese acil şifalar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Şubat 2018       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba,
bende çok yeni AVN ile tanıştım. henüz 28 yaşındayım ve ilk söylediklerinde başımdan aşağı kaynar sular döküldü sandım. kaç doktora gittiysek hepsi farklı farklı ameliyatlar önerdi. daha önce öyle ciddi bi rahatsızlık yaşamamışken bir anda ameliyat denilmesi beni iyice allak bullak etti. tesadüfen ostokinden haberdar olup, onun peşine düştüm. ameliyat olmadan, yada ameliyat olduğu halde iyileşemeyenler kullanmış hep. bir site var , avaskulernekroz.blog avn için Ostokin kullanan bir sürü kişi kendi hikayesini yazmış. içlerinden birini aradık babamla, bir iki tanesini de facebookdan ulaşıp sordum. zaten ondan sonra ostokin kullanmaya karar verdim. 1 aydan biraz fazla süredir kullanıyorum. benim her iki tarafda var avn. sağ taraf daha ileri seviye o çok ağrı yapıyor, biraz fazla yürüyünce hemen aksamaya başlıyordum. şimdi ağrılarım ciddi şekilde azaldı, eskisi gibi ağrı kesici kullanmıyor kendimi daha dinç ve iyi hissediyorum. siz de avn varsa, araştırın kullanabilirmisiniz diye sorun bence. çünkü ameliyata gerek kalmadan %94 gibi bi iyileşme şansı veriyormuş. herkese tavsiye edilmediğini biliyorum. ben firmaya ulaştım, istanbulda yerleri. eğer doktor reçetesi değilse önce sizin sağlık durumunuzu değerlendirip ondan sonra kullanabilirsin/ kullanamazsın diyorlar. son olaeak kortizonlu ilaç iğne vs uzak durmaya çalışın derim. bel ağrılarım için yapılan iğnelerden sonra Avn hastası olduğu düşünüyorum. bana o iğneleri yazan dr, hiç bir uyarıda bulunmadı. en çok da buna kızıyor, üzülüyor isyan ediyorum. gereksiz yere o ilaçları bana vermeseydi şimdi bu durumda olmazdım diye düşünüyorum. herkese acil şifalar dilerim
Son düzenleyen Safi; 9 Şubat 2018 14:05