Arama

Kulağa su kaçtığında ne yapmak gerekir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Haziran 2016 Gösterim: 182.452 Cevap: 125
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
9 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
annem banyo yaparken kulağına su kaçırmış şu anda kulaktaki sudan aşırı derecede rahatsızlıklık duymaktadır.Yatarken o kulağın üzerine yatmasına rağmen su çıkmamıştır. nasıl çıkarılır yada ne ilaç kullanırsak kulağındaki su rahatlıkla çıkar şimdeiden teşekkür ederim
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
muhteemelen kulak zarında bir defekt olduğu için rahatsız olmuştur. bir kbb uzmanına görüününü şu anda bişey yapmayın. herhangi bir bilinçsiz müdahale kulak zarını daha çok tahriş eder.. içeride su olduğu için değil,zardaki enfeksiyon tarzı bir olgudan dolayı rahatsızlık duyulur..
geçmiş olsun..iyi bayramlar
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
muhteemelen kulak zarında bir defekt olduğu için rahatsız olmuştur. bir kbb uzmanına görüününü şu anda bişey yapmayın. herhangi bir bilinçsiz müdahale kulak zarını daha çok tahriş eder.. içeride su olduğu için değil,zardaki enfeksiyon tarzı bir olgudan dolayı rahatsızlık duyulur..
geçmiş olsun..iyi bayramlar
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
27 Ocak 2009       Mesaj #3
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
benimkulağıma su kaçadı ama o hissi verio ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun şimdiden sağol
Saymindiyorki - avatarı
Saymindiyorki
Ziyaretçi
27 Ocak 2009       Mesaj #4
Saymindiyorki - avatarı
Ziyaretçi
kulak çubuğu ile iyice temizlemelisin bir de bazı yararlı hareketler var mesela su kaçan kulağa doğru başımızı yan tutarak tek ayak zıplamak sahiden işe yarıyor.
iboş der ki - avatarı
iboş der ki
Ziyaretçi
11 Ağustos 2009       Mesaj #5
iboş der ki - avatarı
Ziyaretçi
benim de oldu burnumu dıkadım ağzımı da dıkadım sıkıca hava verdim kulağımdan şrrrak diye fışkırdı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ağustos 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

annem banyo yaparken kulağına su kaçırmış şu anda kulaktaki sudan aşırı derecede rahatsızlıklık duymaktadır.Yatarken o kulağın üzerine yatmasına rağmen su çıkmamıştır. nasıl çıkarılır yada ne ilaç kullanırsak kulağındaki su rahatlıkla çıkar şimdeiden teşekkür ederim

Gecmis olsun oncelikle.Kulaga su kactigi zaman ustune yatmaniz bisey degistirmez aksine size rahatsizlik verir.En iyi yontem tabikide hastaneye gidip kulaginizi temizlettirmenizdir tabiki.Ama herhangibir sebepten dolayi gidemiyorsaniz size bazi tavsiyeler vericem.Su kacan kulaginiz ornegin sol kulaginiza su kacmissa kafanizi o tarafa egin ve sol ayaginizin ustunde ziplayinMsn Happyumarim isinize yarar.Tekrar gecmis olsun...
degekane - avatarı
degekane
Ziyaretçi
13 Ağustos 2009       Mesaj #7
degekane - avatarı
Ziyaretçi
tek ayak üstünde zıplamak hiç inanasım gelmese de işe yaradı ve bi kaç saniye kendimden geçtim "nasıl yani ya?" diyerek...yardımınız için teşekkürler...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Eylül 2009       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya benim kulağım havuzde dalınça basınç yatı ve çok ağrıyor ne yapabilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benim sol kulagım cok tıkanıyor özellikle geceleri ne yaptıysam acılmıyor bende anlamadım doktora göründüm orta kulak iltihabı dedi antibiyotik önerdi onu içince kulagım dahada cok tıkandı suan duyamıyorum acılmıyor bana yardmcı olabilirmisinz acaba? ne yapabilirim acılması için
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Eylül 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kulağıma su kaçtı iki gündür ağrıyo ne yapmalıyım normalmi