Arama

Çabuk yorulma sebepleri ve bunun tedavisi ne olabilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 25 Şubat 2015 Gösterim: 79.739 Cevap: 37
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
7 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
doktora gittim çok yoruldugmu ve halsiz kaldıgımı ve belirtilleri ni söyledim bana bu hastalıgın adını verdi n yapmam gerekiyo ? yani dogrumudur tedavisi yokmu 100 metre gitmeden yoruluyorum beynim çok cabuk yoruluyoMsn Confused 20 dk yolda yoruluyorum
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

18 yasindayim sigara kullanmadim fakat pasif iciciyim halisaha maclarinda olsun 4 kat merdiven ciksam yoruluyorum bunlar neden kaynaklaniyor eskiden saga sola kosardim hic bise olmazdi

Alıntı

BEN 15 YAŞINDAYIM. AYNI ŞEKİLDE ÇOK ÇABUK YORULUYORUM.10 METRE KOŞMAYLA BİLE NEFES NEFESE KALIYORUM.DOKTORA GİTTİK KALP KAPAĞINDA AÇIKLIK VAR DEDİ ÇARPINTI DA OLUYOR.ÇABUK YORULMANIN KALPLE İLGİSİ VAR MIDIR ? TEDAVİSİ VARMI

Alıntı

ben 54 yaşindayim 2003 yılında mitryal kapak değiştim ama halen 10 adımda nefes nefese kalıyorum koa h hastaliğimde var göğsümde herhangi bir ağrı felanda yok kalp atişlarimda normal sebeb ne acaba

Alıntı
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı

Kansızlık, tiroid yetersizliğinden kalp yetmezliğine kadar çeşitli hastalıklar ya da sadece soğuk alma, soğukta kalma ile açıklanabilecek belirtiler yazmışsınız. Rahatsızlığınızın yanıtını sizi muayene edip inceleyen bir tıp doktoru verebilir. Yaşınız, işiniz, geçirdiğiniz hastalıklar vb. bilgilerine gözlem vb eklenerek teşhis ve tedavi alınız. Geçmiş olsun diliyoruz.

Üstteki mesaja ek olarak:
Yorgunluk bir hastalık değildir. Beraberinde ya da arkasında bir hastalık da bulunabilir veya bir hastalığın belirtisi, öncüsü veya sonucu da olabilir. Bunun kararını gerekli kan veya hormonal testler sonucu doktorunuz verecektir.
Sponsorlu Bağlantılar

Yorgunluk:

• Fizyolojik Yorgunluk: yeterince dinlenememe, uykusuz kalma
  • Organik Yorgunluk: beraberinde bir hastalıkla oluşan yorgunluk. kanser, kalp yetmezliği, karaciğer, akciğer rahatsızlıkları, anemi gibi.
  • Psikolojik Yorgunluk: Depresyon, anksiete ve diğer somatizasyon bulguları ile birlikte olabilir.
  • Kronik Yorgunluk: Yaşlılarda görülür, genel sağlık sorunları sonucu ve psikomotor hızda yavaşlama olması nedendir.

Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
hastalığın yani dr un koyduğu teşhis nedir?
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Kasım 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya benim kalbim ağrıyo doktora gittim doktor bana kalbin normalinden hızlı atıyo dedi kolum ağrıyo ve uyşyo,gögsüm ağrıyo vee çok çabuk yoruluyom bunun sebeni nedir??
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
11 Kasım 2009       Mesaj #4
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ya benim kalbim ağrıyo doktora gittim doktor bana kalbin normalinden hızlı atıyo dedi kolum ağrıyo ve uyşyo,gögsüm ağrıyo vee çok çabuk yoruluyom bunun sebeni nedir??

Kansızlık, tiroid yetersizliğinden kalp yetmezliğine kadar çeşitli hastalıklar ya da sadece soğuk alma, soğukta kalma ile açıklanabilecek belirtiler yazmışsınız. Rahatsızlığınızın yanıtını sizi muayene edip inceleyen bir tıp doktoru verebilir. Yaşınız, işiniz, geçirdiğiniz hastalıklar vb. bilgilerine gözlem vb eklenerek teşhis ve tedavi alınız. Geçmiş olsun diliyoruz.
TUZCUAY - avatarı
TUZCUAY
Ziyaretçi
11 Kasım 2009       Mesaj #5
TUZCUAY - avatarı
Ziyaretçi
Tiroid olabilirsiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Kasım 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya 14 yasındaym koşuyorum okula doğru biraz uzak oldugundan 10-15 dk diim hemen soluk soluğa kalıom bende
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
12 Kasım 2009       Mesaj #7
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ya 14 yasındaym koşuyorum okula doğru biraz uzak oldugundan 10-15 dk diim hemen soluk soluğa kalıom bende

Ailenizle birlikte bir sağlık kuluşuna başvurun ve gerekli görürlerse kan tahlili yaptırın, sorun varsa meydana çıkar ve tedavi olursunuz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Kasım 2009       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
18 yasindayim sigara kullanmadim fakat pasif iciciyim halisaha maclarinda olsun 4 kat merdiven ciksam yoruluyorum bunlar neden kaynaklaniyor eskiden saga sola kosardim hic bise olmazdi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Kasım 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BEN 15 YAŞINDAYIM. AYNI ŞEKİLDE ÇOK ÇABUK YORULUYORUM.10 METRE KOŞMAYLA BİLE NEFES NEFESE KALIYORUM.DOKTORA GİTTİK KALP KAPAĞINDA AÇIKLIK VAR DEDİ ÇARPINTI DA OLUYOR.ÇABUK YORULMANIN KALPLE İLGİSİ VAR MIDIR ? TEDAVİSİ VARMI
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ocak 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 54 yaşindayim 2003 yılında mitryal kapak değiştim ama halen 10 adımda nefes nefese kalıyorum koa h hastaliğimde var göğsümde herhangi bir ağrı felanda yok kalp atişlarimda normal sebeb ne acaba