Arama

TV'de küfür edilince bip sesini çıkaran makinenin adı nedir?

Güncelleme: 25 Ocak 2011 Gösterim: 10.956 Cevap: 4
GizemFB - avatarı
GizemFB
Ziyaretçi
14 Şubat 2009       Mesaj #1
GizemFB - avatarı
Ziyaretçi
hani tvde küfür ederlerken bippp oluyor ya onun adı ne ?
Sponsorlu Bağlantılar
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
14 Şubat 2009       Mesaj #2
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Biip sesinin ismi sansür. Sansürü herhangi bir makine değil, program yolu ile sansür eklenebilir. Mesela Windows Movie Maker programında videoya ses eklenebilir ve ya çıkarılabilir
Sponsorlu Bağlantılar
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
14 Şubat 2009       Mesaj #3
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
GizemFB adlı kullanıcıdan alıntı

hani tvde küfür ederlerken bippp oluyor ya onun adı ne ?

Bip makinası diye bir şey olduğunu sanmıyorum.Sadece tek bir tv programında,sunucu olan beyefendi bahsediyordu böyle bir makinadan.Ama o programın kendisi yalan ,bip makinası nasıl yalan olmasın...
DERF_YORK - avatarı
DERF_YORK
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2009       Mesaj #4
DERF_YORK - avatarı
Kayıtlı Üye
Bahsi geçen Dijital Ses Eğer daha önceden olan bir kayıt ise; Belirli yerlerine Ses eklemek Mümkün.
Örnek :
Bir Filmin 46. Dakikasında Bariz bir şekilde geçen Konuşma.
Candy Bob'a Arabasıyla kaza yaptığı için; bağırır. ve Seni ( İşe yaramaz ) Bu kelime yerine..
Argo yada Küfrü geçiyor diyelim.
Film yeniden Ses montajına girer. 46. dakika 23. saniyede Dijital bir Ses eklenir.
Altta kalan Konuşma Sesi Kısılır Filmin Üzerindeki Dijital sesin ise; Sesi yükseltilerek.
Kelime yerine İzliyicilerde. Bip Sesini duyarlar. Bunu Movie maker,da yapmak,da çok basittir.
fakat Canlı yayınlarda bu durum söz konusu değildir.
Yönetmen yada Ses asistanı tarafından.. Konuşma reklam ile; kesilir araya reklam girer.
Birde şu vardır. Yayın frekansları Yayın yapılan yer ile; Ulaştığı cihaza kadar belirli bir süre geçer.
takriben 5 yada 10 saniyedir.
Bu süre zarfı içerisinnde. Reklam kuşağına girmeden,de tedbir alınmaktadır.
Aynı durumlar Radyo tarafından,da uygulanabilir. Umarım açıklayabilmişizdir.

Movie maker da ses ekleme:
Porğramı açınız.
Sol üstte Dosya / Klasörlere al: Belgelerim / Videolarım / Jumanji
Dosya aktarılırr....Movie maker,de Orta bölümde yer alır dilerseniz sürükleyerek..
Dilersenizde Üzerine gelip sağ tuş tıklayıp Zaman çizelgesine ekle Seçeneğini seçebilirsinizz..
Film Zaman çizelgesine eklediğinde Neresine ses eklemeyi düşünüyorsanız.
O süreye geliniz.. Zaman çizelgesinde Sağ tuş yaparak Video Ses kısmak ve Sesi arttırma seçeneğinden..
Allttaki Jumanji filmine ayit olan Sesi kısıp.
Daha sonra Eklemek istediğiniz Ses efektini Kalasörlere ekle / Film şeridine /dilediğiniz yere ekleyerek. Bip Sesini ekleyip Bip Sesininde Sesini açarsınız. İşlemi bitirebilirsiniz.

Daha sonra Üst solda bulunan Dosya/ Film dosyasını kaydet ve Filminiz< artık.
Videolarımda açılır ses efektini eklediğiniz yer geldiğinde ise; Dijital Ses duyulur.

"AnaLiiZ"

Beni Ona sorsanız, 1 ölüyüm. Bana O'nu sorsanız tüm kalemlerim...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ocak 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sansür vardırya Bip sesi biri küfür edince mesela o sesi nerde bulabilir veya indirebilirim yada onuda geçtim movie maker da yapılıyor diyorlar nasıl yapılıyor yardım edermisiniz