Arama

Bilgisayar Teknik Destek

Güncelleme: 23 Haziran 2018 Gösterim: 126.640 Cevap: 95
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayar Teknik Destek
MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

Sorunuzu sormadan önce lütfen MsXLabs MK - Forumları Ara Arama yapınız.
Sorunuz ile ilgili bir cevap bulamaz iseniz bu başlık altında sorununuzu açıkça belirtiniz.

Not: Crack, Warez, Serial ve benzeri paylaşımlar kesinlikle yasaktır. Talep etmeyiniz.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 28 Ekim 2017 19:11
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
20 Şubat 2009       Mesaj #2
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
mevlut_u adlı kullanıcıdan alıntı

bahsettıgın programı indirdim ama ses kartı bilgilerime nerden ulasabilrim acaba ( :

Advanced WindowsCare V2 Personal programı ile bütün bilgilere ulaşabilirsin ayrıca güzel bir pro personal sürümü ücretsizdir
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen perlina; 23 Haziran 2016 10:24
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
VolunteeR - avatarı
VolunteeR
Ziyaretçi
21 Şubat 2009       Mesaj #3
VolunteeR - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
blackbadger adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar öncelikle merhaba ;
Ben aranıza yeni katıldım ve formu gezerken okuduğum kadarı ile gayet ilgili ve bilgi bi formunuz olduğunu gördüm umarım benim sorunumada yardımcı olabilirsiniz.
Hikayeye baştan başlamak istiyorum herşey benim adsl belasından kurtulma ümidi ile uydunete başvurmam ile başladı kampanya ile gelen scientific-atlanta webstar 2000 model tek port modemi deskop pc me usb ile bağladım ,laptop pc me ise ethernet ile bağladım.Buraya kadar fazla bi sorunla karşılaşmadım ancak belli bi süre sonra deskop pc düzensiz aralıklarla kendiliğinden restart atmaya başladı ayrıca deskop pc de bağlantı kopmaları yaşadım ve bağlantılarımdan usb bağlantısını kapayıp açtığımda sorun düzeliyordu ancak düzensiz aralıklarla tekrarlıyordu ve deskop pc restart attıktan sonra ve windows tekrar açıldığında resimde görülen hata raporunu alıyodum
Ardından konuştuğun pc tamircisi sorunun ya ramden yada harddiskten kaynaklana bileceğini ve deskop pc de bulanan 3 adet ramden 2 adet 256mb ram ı cıkarmama sadece kalan 512 mb lık ramle kullanmamı söledi bende dediğini yaptım ve pc 2 gün sürekli açık kaldığı halde sadece gündüzleri 1'er kez restart attı ve aynı hatayı aldım ayrıca bağlantı kopmaları seyrekleşti. Sonra tamirci ile tekrar konuştum ve bu sefer 512 mb lık ramı çıkarmamı söledi ve tekrar 256lıkları taktım ancak bu sefer bağlantı kopmalarım fazlalaştı şu an hala bu konumdayım
Sizden gelebilecek her öneriye açığım deskop pcde süphelendiğim anakart yahut ramlerde mi sorun yoksa uydunet modem demi?

2 Adet 256MB RAM Frekansları kaç mhz?
1 Adet 512MB RAM Frekansları kaç mhz?

512MB RAM Frekansları, diğer RAM'daki farklı ise anakartınız uymuyordur, Herhangi mavi ekranla karşılaştınız mı?

EVEREST ultimate edition (Sistem bilgilendirme yazılımı) indirin diğer RAM'ların frekansları öğrenebilirsiniz

Bütün çalışan programları kapatın, mozilla,opera,chrome,Msn vb aşağıdaki yolu inceleyin komple silin

C:\Documents and Settings\Windows oturum ismi\Local Settings\Temp içindeki komple silin

Daha sonra masaüstüne gelin Bilgisayarıma sağ tıklayın | Özellikler\gelişmiş\hata bildirimi\ Hata bildirimi devre dışı bırak ve önemli hata oluştuğunda bana bildir 2 kutuyu işaretleyin ve pcyi yeniden başlatın.
Son düzenleyen Safi; 28 Ekim 2017 19:12
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
22 Şubat 2009       Mesaj #4
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı
trip1975 adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba arkadaşlar,
bilgisayarı yeni açtığımda system32/qernasvuoebnz/dll yüklemede hata veriyor.Ayrıca araç çubuklarında bir sürü başlık yarı türkçe, yarı ingilizceye döndü. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.....

İşletim sisteminiz, kullandıgınız anti virüs programları vs. hakkında kısa bilgiler verirseniz daha açıklayıcı cevaplar alabilirsiniz.

İlk bakışta dll yukleme hatası, muhtemelen dosyanın sistemden silinmesi yüzünden oluşan bir hata. Sistem dosyaları, virüsler tarafından ya da sistem dosyalarına giren virüsleri temizleyen (silen) anti virüs programları tarafından silinir. İlk çözüm yolu, bu hatayı ilk ne zaman aldıysanız bilgisayarınızı o tarihe göre sistem geri yükleme yapınız. Eğer aynı sorun devam ederse format yapabilirsiniz.

Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır;

Başlat > Çalıştır 'a restore yazıp ENTER 'a basın,
Açılan penceredeki rstrui dosyasına çift tıklayın,
Yeni açılan pencerede sağ yukarı bölümde "Bilgisayarımı Önceki Zaman Göre Yukle" seçeneğini işaretleyip alt kısımdan İleri tuşuna tıklayın.
Sayfanın devamında karşınıza takvim çıkacaktır. Takvimden yüklemek istediğiniz tarihi seçip İleriyi tıklayın.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Şubat 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
gulumse86 adlı kullanıcıdan alıntı

selam arkadaşlar... benim sorunum pc de yazı yazarken aynı harfi arka arkaya iki defa kullanamıyorum hızlı bir şekilde(kulanmam için 3 saniye kadar eylem yapmamam gerekiyor) bu silme tuşundada aynı bunun neden olduğunu bilmiyorum. ama çok sinirimi bozuyor yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekürler...

Denetim masası / Klavye

ji2ql2

ayarlar bunun gibi yada buna yakın olmalı...
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
23 Şubat 2009       Mesaj #6
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı
psychopat adlı kullanıcıdan alıntı

Oturum açma kapatma ekranım değişti düzeltemyorum bu hatayla karşılaşıyorumMsn Confused Forum arşivinde bi yol buldum ağ bağlantılarının özelliklerinden yapılan ama olmadı ordanda.
Nasıl düzeltebilirim???

Netware programını sisteminizden kaldırmak için öncelikle ağınızda bulunan yazıcıları Denetim Masası' ndan kaldırın. Netware yazılımı sistemin ethernet kartı üzerine kurulan bir yazılımdır, kaldırmak için Denetim Masası > Ağ Bağlantıları ve Yerel Ağ' ın özellikler bölümüne gidin. Burada Netware' in kurulmuş olduğunu göreceksiniz. Programa sağ ile tıklayıp özellikler bölümüne gidin ve kaldırın.

NetWare için İstemci Hizmeti’ni yüklemek için

1. Ağ Bağlantıları’nı açın.
  2. Bir yerel ağ bağlantısını sağ tıklatın, ardından Özellikler'i tıklatın.
  3. Genel sekmesinden Yükle'yi tıklatın.
  4. Ağ Bileşeni Türünü Seç iletişim kutusundan İstemci’yi ve sonra Ekle’yi tıklatın.
  5. Ağ İstemcisi Seç iletişim kutusundan Client Service for NetWare’i ve sonra Tamam’ı tıklatın.
Önemli
  • Client Service for NetWare, Windows Server 2003 ve Windows XP’nin 64 bit sürümlerinde yoktur.
Notlar
  • Ağ Bağlantıları’nı açmak için Başlat’ı, sonra Denetim Masası’nı tıklatın ve Ağ Bağlantıları’nı çift tıklatın.
  • Client Service for NetWare’i yüklemek için Administrators grubunun üyesi olmanız gerekir.
  • NetWare için İstemci Hizmeti’ni yüklediğinizde, tüm bağlantılarınız için yüklenmiş olur. Client Service for NetWare yüklenmesini istemediğiniz bağlantılar için, ilgili bağlantıyı sağ tıklatın, Özellikler’i tıklatın ve Genel veya Ağ sekmesinde Client Service for NetWare onay kutusunu temizleyin.
  • Client Service for NetWare’in düzgün şekilde çalıştığını onaylamak için komut istemine net view /network:nw yazın. Kullanılabilir NetWare sunucularının listesinin görüntülenmesi gerekir.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 28 Ekim 2017 19:13
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
27 Şubat 2009       Mesaj #7
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı
vasili adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar dosyaları açmakta bi sıkıntı yaşıyorum. C: , D: vs. gibi sürücüleri açarken çift tıkladığımda eskiden açardı ama internetin yeni sürümünü yüklediğimden beri çift tıkladığımda seri bi şekilde internet sayfası açıp açıp kapatıyo kendilğinden.. Klasör seçeneklerinden dosya açma şekli değişmiş olmalı.. Yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkürler.

İşletim sisteminizin XP oldugunu varsayarak bir öneride bulunacağım. Teknik destek talebinde bulunurken bilgisayarınız hakkında daha detaylı bilgiler vermelisiniz.

Öncelikle Başlat > Denetim Masası | > Görünüm ve Temalar | > Klasör Seçenekleri 'ne tıklayın. Açılan ufak pencerede, pencerenin üst kısmındaki araç çubuklarından " Dosya Türleri " 'ni seçin. Gördüğünüz listede Klasor seçeneğini bulun ve üzerine tıklayın. Daha sonra pencerenin altındaki " Gelişmiş " ikonuna tıklayın. Yeni açılan pencerede " explore ve open " seçeneklerini göreceksiniz. " explore " yi seçin ve uygulayın.

Ayarların bu şekilde oldugundan eminseniz sisteminize USB yoluyla buluşan bir virüs girmiş olabilir. Anti virüs taraması yapınız.
Son düzenleyen perlina; 23 Haziran 2016 10:27 Sebep: kırık linler
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Şubat 2009       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
handsome_89_53 adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar çok acilen bilgiye ihtiyacım var.

Statik (Sabit) ip yi dsl bağlantısını yaptırdığımızda yanında + olarak statikip de satın aldık. 8*.***.***.12 şeklinde..

Biz bu statik ip yi kullanmak istiyoruz..
Everest modem var.. Modem ayarları arayüzü Pikatel Combomax modemlerle aynı..
Modeme çoğaltıcıtakılı 5 bilgisayara internette dağıtılmış vaziyette..
Ayrıca 1 bilgisayarda da sadece kamera sistemi var.
Kamera sisitemi internetten izlenebildiğiiçin sabit ip aldık..
Sabit ip yi kullanmamız lazım.
Ne yapmamız lazım ip yi nasıl kullanabiliriz..

Acil bilgilendirirseniz sevinierim..
Teşekkürler..

Yapmanız gereken modeminizin IP ayarına statik Ip nizi girmek.
Denetim masası / Ağ bağlantıları / Modem / Sağ tık özellikler / Ağ iletişimi / TCP IP ye gelip otomatik olarak ayarlanmış Ip bölümünü manuel olarak ayarlayıp buraya Ip yi yazmanız yeterli olacaktır.
tetani - avatarı
tetani
Ziyaretçi
2 Mart 2009       Mesaj #9
tetani - avatarı
Ziyaretçi
AMD PHENOM 9550 QUAD-CORE 2.2GHz
GIGABYTE GA-MA790GP-DS4H AMD 790GX
KINGSTON HYPERX 4GB 1066MHZ
SAPPHIRE ATI HD 4850 512MB 256BIT GDDR3 PCI-E x16 2.0
SEAGATE 500GB 7200 RPM 32MB CACHE NCQ SATA2
COOLER MASTER RC-690 KKP2-GP 460W ATX KASA
WİNDOWS XP PRO SP 3 TÜRKÇE

Yukarıdaki sistemi 2008 yılının son günlerinde topladım.Amacım hybrid crossfire kullanarak orta seviye sistemde yüksek grafik gücü elde etmekti ancak forumlarda bu kartın hybrid crossfire için vista işletim sistemi ati chipset driver ver 8.51 olması gerektiğini ati forumlarından öğrendim ancak anakart kitapçığında vista ve xp işletim sisteminde çalıştığı ve ati chipset driver ver 8 .51 olması gerektiği yazıyordu.Ayrıca gigabyte anakart sürücü sayfasında son ver. 8.475 olduğunu gördüm , ati nin sayfasında ise söz konusu versiyona sahip (ver 8.51) sürücüyü bulamadım. Sorunum ise sistemi kurduğumda tümleşik ekran kartını (sanırım yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı) harici ekran kartıyla aynı anda görmedi ve hybrid crossfire özelliğini kullanamadım. Ek olarak , forumlardan öğrendiğim kadarıyla hybrid crossfire kullanabilmek için ekran kartının ati hd 3xxx serisi olması gerektiği idi. Merak ettiğim konular şunlar : *hybrid crossfire xp altında kullanılabilir mi. *gerekli ati chipset driver var mı (ver. 8.51) , eski versiyonlarda çalışıyor mu. *hali hazırdaki ekran kartımla tümleşik grafik kartını crossfire olarak kullanabilirmiyim , kullanamazsam ilerideki bi yazılım güncellemesiyle kullanılabilir hale gelir mi yoksa yapısal farklılıktan dolayı bu imkansız mı. Son olarak 1066 Mhz ramlerim 800 Mhz de çalışıyor , bunları 1066 Mhz de çalıştırmak için gerekli ayarları öğrenebilirmiyim. Crossfire konusundaki bilgilerim hatalıysa veya eksikse gerekli ayarları öğrenebilirmiyim.
Biraz uzun olduysa kusura bakmayın. Sorunu yeterince açıklamyabilmişimdir inşallah.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
psychopat - avatarı
psychopat
Ziyaretçi
11 Mart 2009       Mesaj #10
psychopat - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar wınamp 5.51 kullanıyorum. gorev cubugunda bıldırım alanında sımgesı cıkıyodu hep, ondan cıkıs yaptım artık gelmıyo sureklı durmasını ıstıyorum gene orada ama nasıl olcak bılmıyom bılen warsa yardım beklıyorum???

Alıntı
Pollyanna adlı kullanıcıdan alıntı

Merhabalar benimde acil yardıma ihtiyacım var.. pcye format attım fakat formattan sonra pc açılırken masaüstünde başlat menüsüde dahil olmak üzere hiçbirşey yokMsn Confused ctrl+alt+del yaptıktan sonra oturumu kapat diyip tekrar oturum açınca normale dönüyor yada explorer.exe'yi sonlandırıp yeni görevden explorer.exe yazınca normale dönüyor.ama her açış kapatışımda bunu tekrarlamam gerekiyorMsn Confused bu sorunu düzeltmek için ne yapmalıyım? birde msnde sorun var msn açılıyor fakat sürekli düşüyor durumumu değiştiremiyorum ve kesinlikle mailimi açamıyorum Msn Confused bilen varsa lütfen yardım!

bence hıc kasma guncellemeler düzeltir büyük ihtimalle sorunlarını ama yenıden format atıp daha saglam bı wındows kurmanı tavsıye ederım
Son düzenleyen Safi; 28 Ekim 2017 19:15