Arama

Hyundai Accent Admire 1,5 CRDİ markalı aracımın arızası için ne önerirsiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 9 Şubat 2020 Gösterim: 44.479 Cevap: 32
ERTAN1977-122 - avatarı
ERTAN1977-122
Ziyaretçi
12 Mart 2009       Mesaj #1
ERTAN1977-122 - avatarı
Ziyaretçi
İYİ GÜNLER BENDE 2005 HYUNDAİ ACCENT ADMİRE 1,5 CRDİ VAR ARACIM DAHA 38000 KM DE FAKAT 1 AYDIR BİR SORUNLA KARŞI KARŞIYAYIM ARAÇ SOĞUKKEN ÇALIŞMIYOR KIZDIRMA BUJİLERİ DEĞİŞTİ ENJEKTÖRLER TEST EDİLDİ YAKIT POMPASINA BAKILDI AKÜ DEĞİŞTİ BASINÇ VALFI DEĞİŞTİ FİLTRELER DEĞİŞTİ AMA SORUN HALA DÜZELMEDİ ARAÇ MARŞA BASINCA İLK ETAPTA ÇALIŞMIYOR BİRAZ ZORLAYINCA ÇALIŞIYOR FAKAT MOTOR 5.10 SANİYE GAZ YEMİYO VE ÇOK SARSARAK ÇALIŞIYO BU ARADA İLK ÇALIŞMADA BEYAZ Bİ DUMAN ÇIKIYOR EGSOZDAN SİZCE NE OLABİLİR SORUN TEŞEKKÜR EDERİM
EN İYİ CEVABI tuncayer verdi
dizel araçlarda ilk çalışmada beyaz duman atmasının ve geç çalışmasının,titreyerek çalışmasının tek nedeni kızdırma bujileridir.tekrar kontrol edilmeli.
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
12 Mart 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
beyaz duman motorun yağ yakması demektir ki bu motorda piston veya segman sıkıntılarıdır. Eğer motor marş motoru tarafından devrini alamıyorsa veya çok ağır dönüyorsa bunun sebebi veya sebepleri ;
  • Bitik akümülatör
    Sponsorlu Bağlantılar
    - Marş motoru arızası
    - Yanlış veya gevşek akümülatör kablo bağlantısı
    - Kötü yağ,yağ azlığı,vb. Gibi motor problemi.kaldıki siz aküyü,bujileri değiştirmişsiniz. yağınızı değiştirmeyi denediniz mi?

Motor ilk devirde çok hızlı dönüyorsa, muhtemelen silindirlerde yeterli basınç yoktur. Bunun muhtemel sebepleri ise kırık piston, hatalı valf ve kopmuş veya sente atlamış triger kayışıdır.
bunları gözden geçirin değiştirmediklerinizi deneyin...elbette bir tamirciye göstermek en iyisi
Quo vadis?
ihsan2727 - avatarı
ihsan2727
Ziyaretçi
12 Mart 2009       Mesaj #3
ihsan2727 - avatarı
Ziyaretçi
bence servise çektirip baktıracaksın ama ben üst kapakktan şüphelendim beyaz duman su buharıdır genellikle yağ yakarsa mavi duman siiyaha yakın dumandırki seninki böle değil hareret yaptırdıtysan oda üst kapakda problen yapar contada yakmış olabilir oralara baktır teklemeside ve çalışmamasıda suyla yakıt karıştığı içindir ok by
RuffRyders - avatarı
RuffRyders
Kayıtlı Üye
12 Mart 2009       Mesaj #4
RuffRyders - avatarı
Kayıtlı Üye
Birçok nedeni olabilir aracınızı yetkili servise götürmelisiniz...

Büyük olasılıkla conta yanmasıdır. Bu yüzden motor vuruntu yapıyor ve egzostan beyaz duman çıkarıyor olmalı... Bilmem
tuncayer - avatarı
tuncayer
Ziyaretçi
6 Ağustos 2009       Mesaj #5
tuncayer - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
dizel araçlarda ilk çalışmada beyaz duman atmasının ve geç çalışmasının,titreyerek çalışmasının tek nedeni kızdırma bujileridir.tekrar kontrol edilmeli.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Kasım 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iyi günler 2003 cdri accent dizel aracım var ve soğuk havalarda zor çalışıyor siirt servise götürdüm kötü yakıttan piston arızası dendi (pompa bakımı olarak yazılı)ve batman da pistonlar temizlendiği söylendi fakat aracım hala aynı arıza devam ediyor yalnız duman felan eksozdan gelmiyor şuan kontak cipini arıza olabileceğini söylüyorlar fakat serviste aracım yatıyor bakımları ankara 4 ay önce ostimde bulanan hyundai servisinde yapılmıştı yakıtlarım düzenli şhell den aldım ve şhell kartım var puanları işli yakıtımdan şikayetci değilim sadece aracım neden çalışmama problemi yapıyor ısıtma bujilerinin sağlam olduğu söyleniyor yardımcı olursanız memnun olurum mehmetyksl0614@hotmail.com siirt özel harekat polis
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Temmuz 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bendede 2003 dizeli var soğukta benimkide zor çalışıyordu pompa enjektor felan hepsi iyi dediler benim motor ustam çözdü kızdırma ışı söndükten sonra 15 sn daha kızdırmaya devem ediyorrole içerdeki kızderma ışığını erken söndürüyormuş ve bu arıza genelde hep vermış.
bende kızdırma ışığı sönüyünce 15 sn sayıyorum ondan sonra marşa basıyorum daha rahat alıyor hele 2 defe kızdırma yaparsan çok daha rahat çalışıyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Aralık 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam sizin aracın büyük ihtimal yakıt sisteminde hava aln biryer vardır sabaha kadar duruca çalışmıyosa genelde bu çıkıyor benim karşıma yada pompa yakıtı geriye salıyordur bu belirtmiş olduğum arızalar bilgisayar arıza tespiti cihazı ile görülmez çünkü ben göremiyorum bence başka bir servise git (renault özel servisim ben ) kendinize iyi bakın hyundaiden anlasam daha iyi yardımcı olurdum....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Şubat 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR 2500 DEVİRE GELDİĞİNDE ARAÇ GAZ YEMİYOR..EGR VALF DEİLER DEĞİŞTİRDİK OLMADI DENEMEDİĞİMZ KALMADI..DAHA ÖNCE BU TİP ARIZA BAŞINA GELEN VARMI ???KONTAK AÇIP KAPATINCA ARIZA DÜZELİYOR..ÖZEL SERVİS ÇARE BULAMDII ??YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ ???
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Şubat 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR MERHABALAR..
2005 DİZEL ACCENT ARACIM VAR..2500 DEVİRE GELDİKTEN SONRA ARAÇ GAZ YEMİYOR..EGR VALF DEDİLER DEĞİŞTİRDİK SORUN DÜZELMEDİ.YAKIT DEPOSU PİSLİĞİ DEDİLER DEPOYU 3 DEFA TEMİZLEDİK OLMADI.BU SORUNU BELİRLİ ARALIKLARDA YAPIYOR..BEYİN HAFIZASINI 7 DEFA SİLDİRDİK YİNE OLMADI..İÇİNİZDE BAŞINA BU TİP BİR ARIZA GELEN ARKADAŞIMIZ VARMI ??GİTTİĞİMİZ ÖZEL HYNDAİ SERVİSLERİDE ÇARE BULAMADI..ARACIMDAN MEMNUNUM AMA BU SORUN YÜZÜNDEN 3 AYDIR BUNALIMA GİRDİM..LÜTFEN FİKİR VE TECRÜBELERİNİZ İLE YARDIMCI OLURMUSUNUZ.. ?????