Arama

Halsizlik ve baş ağrısı sürekli uyku hali neden olabilir?

Güncelleme: 5 Mart 2019 Gösterim: 205.475 Cevap: 8
suzın - avatarı
suzın
Ziyaretçi
5 Haziran 2009       Mesaj #1
suzın - avatarı
Ziyaretçi
Halsizlik ve baş ağrısı sürekli uyku hali neden olabilir?
Son düzenleyen Safi; 5 Mart 2019 00:31
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Haziran 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Bazı kimseler, aşırı yorgunluktan, çalışamamaktan, baş ağrısından, sırt ağrılarından, hazımsızlıktan veya huzursuzluktan şikayet ederler. Bu duruma tıp dilinde debilite veya asteni denir. Şiddeti ile etkeni arasında makul bir orantı olmadığı zaman tıbbi anlam taşıyan, beden veya akıl yorulması sonucu gelişen bir yorgunluk durumudur. Bu durum birçok fizik hastalığın ortak bir semptomu dur, ama psikolojik faktörler önemli bir katkı öğesi olabilir ve bazen öncelik taşır. Aynı zamanda depresyonların ve kronik anksiete durumlarının da belirgin bir özelliğidir. Bazı kimselerde ise fizik hastalık, depresyon ya da anksiete mevcut olmasa da belirgin ve süreklidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Halsizlik Nedenleri ve Öneriler

1- Derin uykuda bizi rahatsız edenler
Gürültü stres yaşatır ve stres tansiyonu yükseltir. Sonuçta sürekli halsiz ve uykulu oluruz. Bunun için size önerimiz, yatak odanızdan saat gibi ses çıkarabilecek tüm eşyaları kaldırmanız olacaktır.
2- Kahve ve çay
6 fincandan sonrası zarar! Kafein uyarıcı etki yapar, yani beyne daha fazla enerji emri verir. Günde 3 fincan kadar çay veya kahve içersek, bu canlandırıcı özellikten iyi şekilde faydalanırız. Fakat miktar ikiye katlanırsa, kafein ve tein, vücudumuzdaki demiri emer. Bu durumda beyin ve kalbe yeterli oranda oksijen gitmez. Sonuçta kendimizi çok yorgun hissederiz.
3- Karbonhidrat uyku hapı etkisi yapar
Tüm karbonhidratlar, aç karnına yenildiği zaman ağırlık yapar. Siz siz olun, aç karnına bu besinleri tüketmemeye özen gösterin.
4- Su eksilirse dikkatiniz de dağılır
Her gün yaklaşık 8 bardak su içmemiz gerekiyor, yoksa hissedilir bir biçimde enerji boşluğuna düşeriz. En iyisi, her saat başı içine biraz limon suyu sıkılmış bir bardak su içmektir.
5- Cep telefonu hipnozdan beter
20 dakikadan uzun telefon görüşmelerinin uyku hipnozu gibi bir etki yaptığı ortaya çıktı. Dolayısıyla, uzun süreli ve sık olarak telefonla konuşmak bizi yorar.
6- Duş alırken
Suyun sıcaklığı vücut sıcaklığının çok üzerindeyse bünyemiz uyku getiren hormonları fazlasıyla salgılamaya başlar. Akşamları iyi uyumak için sıcakla, sabahları enerji depolamak için ılık suyla yıkanın!
7- Bazı besinlere karşı dayanıksız olabilirsiniz
Her şeyi doğru yaptığınız halde zinde değilseniz, “çölyak” hastası olabilirsiniz. Bu bünyenizin tahıl nişastalarını işleyememesi anlamına gelir. Baş ağrısı ve yorgunluktan şikayet eden bu kişilerin buğday, arpa gibi tahıllardan uzak durması gerekir.
8- Kola bünyeyi aside boğar
Az harekete bir de aşırı kola, çay ve et tüketimi eklenirse, bünyede aşırı asit meydana gelir. Sonuçta da dolaşım bozuklukları, migren, bağışıklık sisteminin zayıflaması gibi rahatsızlıklar yaşanır.
9- Gürültü de yorar
Uzun süreli gürültüye maruz kalan insanların enerjisi tükeniyor. Bağıra çağıra konuşan insanların arasında olmak bile insanı yormaya yetiyor.
10- Flüoresan ışığı kronik esnemeye neden olur
Flüoresan ışık, öğrenme ve konsantrasyon yetimizi yüzde 60 oranında düşürür. Gün içinde saatlerce bu ışığa maruz kalan birinin bağışıklık sisteminin zayıfladığı ispatlandı. Bu da kronik yorgunluğa neden olabilir.
11- Küften uzak durmalı
Bulunduğunuz ortam yeterince havalanmıyorsa küf oluşabilir. Bünye, küfe tıpkı mikroplarda olduğu gibi karşılık verir, bununla mücadele eder. Bu da açıklanamayan sürekli yorgunluğa neden olabilir.

Son düzenleyen Safi; 5 Mart 2019 13:42
-Eylül- - avatarı
-Eylül-
Ziyaretçi
26 Mayıs 2010       Mesaj #3
-Eylül- - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

halsizim ve sürekli uyumak istiyorum adım atacak halim yok resmen negatif doluyum dra bile gittim beyin filimi falan hiç bişey yok şuan bile zor yazıyorum yardım isstiyorum bu arada migdem de bulantılar var

Hamile olabilirmisiniz?? genellikle hamileligin ilk aylardida da bu durum ortaya cikar sürekli uyuma istegi halsizlik ve migde bulantisi...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Haziran 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hamilelikle alakası olacagını sanmam.sürekli evde oturanlarda oluyor bu kronik yorgunluk.pc tv elektriklik ev aletleri gibi radyasyon bakımından zengin helede ev gibi kapalı bir kutuda evde oturan birisinin halsiz olması gayet dogal.cıkın güzel havalarda temiz bi yürüyüs yapın oksijen alın.evde kapalı kutuda oksijen miktarıda az buda halsizlik yapar.toprak görsün ayagınız negatif enerjiyi bolsatın topraga.bakın bakalım halsizlik kalıyormu.genelde bu evde oturan dısarı pek cıkmayan bayanlarda oluyor.atın kendinizi dısarı temiz bir yürüyüs gibisi varmı.selam ve dua ile saygılar..
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
22 Haziran 2010       Mesaj #5
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

hiç başımı uykudan kaldıramıyorum kalksamda sersem gibi oluyorum başımın arkasında yani boynumda düzleme olduğunu söyledi doktor buda sebeb olabilirmi lütfen cevap yazınız

Burada hiç kimse doktor yada hekim değildir ki öyle olsalar bile bunu sizi görmeden ve gerekli tetkikleri yapmadan hiç bişey söyleyemezler değilmi Msn Happy Siz öncelikle bir sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.Sağlıklı günler
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.
Bachata - avatarı
Bachata
Ziyaretçi
7 Şubat 2013       Mesaj #6
Bachata - avatarı
Ziyaretçi
Halsizlik sorununuz sürekli ise ve sizi günlük yaşam temponuzdan geride bırakıyorsa kesinlikle bir doktora başvurmalısınız halsizlik için yaptırmanız gereken genel testler kan testleri, trioid testleri, şeker testleri, eklemlerle ve romatizmalı hastalıklarla ilgili olup olmayacağını belirlemek için gerekli testleri yaptırabilirsiniz kendi başınıza vitamin kullanmaya kalkmayın bazı vitaminler vücudun o anki ihtiyacı olmadığından depolama yapıp zehirlemeye yol açar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ekim 2016       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
herkes şikayetini yazdı yardımcı olmakta bize düşer.
Evet Arkadaşlar baş dönmesi baş ağrıması eklem ağrıları mide bulantısı halsizlik bütün gece kötü birşey olacakmış gibi negatif yüklü bir şekilde gezmek.Sanırım herkesde aynı şikayetler var bunun mantıken bana göre tek bir açıklması var anksiyete bozukluğu öldürmez fakat insanın hayatını zindan eden bir rahatsızlıktır önce bir psikiyatriye sonrada bir psikoloğa görünmenizde fayda var derim ben...

Bu arada ben doktor veya psikolog falan değilim sadece yaşadığım için anlatıyorum.
eğer ben kendim yenmek istiyorum bu rahatsızlığı doktora gitmek istemiyorum veya psikologlara tonla para vermek istemiyorum diyorsanız ve bunun mümkün olabileceğini soruyorsanız Tabiki mümkün sadece ve sadece stresten uzak durun ortamınızdan kopmayın ufak bir iç sıkıntıda ona teslim olurcasına elinizdeki işi bırakmayın aksine onun istediğini vermemek için dahada hırslı çalısın ve teslim olmayın.Dediğim gibi hepsi sadece stresten.
eğer konuya vakıf değilseniz ve soru sormak istiyorsanız altına yorum bırakabilirsiniz.
Herkese çok geçmiş olsun.
Saygılar...
zalım - avatarı
zalım
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016       Mesaj #8
zalım - avatarı
Kayıtlı Üye
Açlıktan tansiyon düşüklüğünden veya kandaki iltehaptan olabilir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Mart 2019       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
15 yaşındayım kafamı hiç kaldırasım gelmiyor sürekli uyuyorum derslerdede aynı hesap belirli aralıklarla kafamin arkası uyuşuyor neden olabilir