Arama

Bilgisayarımda komutlar çalışmıyor ve internetten dosya indiremiyorum, çözümü nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Mayıs 2014 Gösterim: 35.710 Cevap: 48
ASO83 - avatarı
ASO83
Ziyaretçi
22 Haziran 2009       Mesaj #1
ASO83 - avatarı
Ziyaretçi
merhaba pc normal çalışıyor ama başlat-çalıştır- çalıştır komutları çalışmıyor antivirüz kuramıyorum hata veriyor disk birleştir çalışmıyor hata veriyor exlorerdan programlar indiremiyorum birazda pc yavaş bunlar neden olur ve nasıl çözebilirim?
EN İYİ CEVABI ozti verdi
Alıntı
ayhannorgas adlı kullanıcıdan alıntı

slm
internetten program indirmek istiyorum programı ındiri tıklıyorum program inmeye baslarken pc kapanıyor ve tekrar acılıyor ama program inmiyor

Merhaba ,
Sponsorlu Bağlantılar

Sorunun ile alakalı bir kaç fikrim var.Bilgisayarına virüs girmiş olabilir , pc'de virüs programın kurulu ve aktif durumda mı ? , yada kaç tane virüs programı var birden fazla mı çakışma yapıyor da olabilir ? . Download başlarken pc'nin yaptığı restart her download işleminde mi yapıyor yoksa sadece bir linktemi çünkü indirdiğin dosya'da virüs vs zararlı bir içerik barındıyor olabilir..

Sana önerim bu dediğim konuları dikkate alıp Bilgisayarım > Özellikler > Başlangıç ve Kurtarma - Ayarlar > Sistem Hatası Tabın'daki Otomatik Olarak Yeniden Başlat Onay Kutusundaki İşaretin Aktifliği'ni Kaldırman.

Daha sonra hata veren işlemi tekrar etmen yani download ettiğin linki tekrar dene muhtemelen sistem restart etmiycek ve sana bir hata kod'u vericek o zaman sorunu çözmemiza daha kolay olabilir..

Saygılar..
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
22 Haziran 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ASO83 adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba pc normal çalışıyor ama başlat-çalıştır- çalıştır komutları çalışmıyor antivirüz kuramıyorum hata veriyor disk birleştir çalışmıyor hata veriyor exlorerdan programlar indiremiyorum birazda pc yavaş bunlar neden olur ve nasıl çözebilirim?

IE 6'da :

Sponsorlu Bağlantılar
1.Internet Explorer'ı başlatın.
2.Araçlar menüsünde Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
3.Gelişmiş sekmesinde, Akıllı etiketleri etkinleştir onay kutusunu tıklatıp temizleyin.
4.Tamam'ı tıklatın ve sonra Internet Explorer'ı yeniden başlatın.

IE 7'de :
1.Internet Explorer'ı başlatın.
2.Araçlar menüsünde Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
3.Gelişmiş sekmesinde, Kod hata ayıklamasını devre dışı bırak (diğer) ve kod hata ayıklamasını devre dışı bırak (internet explorer)onay kutularını tıklatıp temizleyin.
4.Tamam'ı tıklatın ve sonra Internet Explorer'ı yeniden başlatın.

İşlemi yaptıktan sonra virüs programı yükleyip bilgisayarınızı tarayın.
ayhannorgas - avatarı
ayhannorgas
Ziyaretçi
24 Haziran 2009       Mesaj #3
ayhannorgas - avatarı
Ziyaretçi
slm
internetten program indirmek istiyorum programı ındiri tıklıyorum program inmeye baslarken pc kapanıyor ve tekrar acılıyor ama program inmiyor
ozti - avatarı
ozti
Ziyaretçi
24 Haziran 2009       Mesaj #4
ozti - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
ayhannorgas adlı kullanıcıdan alıntı

slm

Merhaba ,

Sorunun ile alakalı bir kaç fikrim var.Bilgisayarına virüs girmiş olabilir , pc'de virüs programın kurulu ve aktif durumda mı ? , yada kaç tane virüs programı var birden fazla mı çakışma yapıyor da olabilir ? . Download başlarken pc'nin yaptığı restart her download işleminde mi yapıyor yoksa sadece bir linktemi çünkü indirdiğin dosya'da virüs vs zararlı bir içerik barındıyor olabilir..

Sana önerim bu dediğim konuları dikkate alıp Bilgisayarım > Özellikler > Başlangıç ve Kurtarma - Ayarlar > Sistem Hatası Tabın'daki Otomatik Olarak Yeniden Başlat Onay Kutusundaki İşaretin Aktifliği'ni Kaldırman.

Daha sonra hata veren işlemi tekrar etmen yani download ettiğin linki tekrar dene muhtemelen sistem restart etmiycek ve sana bir hata kod'u vericek o zaman sorunu çözmemiza daha kolay olabilir..

Saygılar..
yusufak92 - avatarı
yusufak92
Ziyaretçi
25 Haziran 2009       Mesaj #5
yusufak92 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ASO83 adlı kullanıcıdan alıntı

en iyisi format at
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Eylül 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sa arkadaşlar mrb ya bende dosya indiremiyorum eskiden indir derdim indircem yeri sorardı indirirdim şimdi dosyalara dowlant tıklayınca indircem yeri sormadan direk dosya yukleniyor diyo ama oda inmiyorr neden bole acaba?
yusufak92 - avatarı
yusufak92
Ziyaretçi
20 Eylül 2009       Mesaj #7
yusufak92 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

sa arkadaşlar mrb ya bende dosya indiremiyorum eskiden indir derdim indircem yeri sorardı indirirdim şimdi dosyalara dowlant tıklayınca indircem yeri sormadan direk dosya yukleniyor diyo ama oda inmiyorr neden bole acaba?

arkadaşım belgelerim/indirilenler(veya download) içine kaydediyordur oraya bak
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Eylül 2009       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

bilgisayarıma program indiremiyorum

mrb.benm pcye daha yeni format atıldı ama ben albüm ve çeşitli programlar indiremiorum.daha önce limewirey inidrmiştim ama oda çalışmıo napmam gerek.limewire programnı silmelimiyim.bana yardımcı olursanız evinirim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Eylül 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yha benim bilgisayarımda yüklemek istediğim şeyi indire tıklıyorum iniyor sonra masaüstüne bakıyorum ama kaydolmamış görünüyo ara dan pcyi tarıyorum yine olmuyo bi çözüm söylermisiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Eylül 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Selam arkadaşlar.ya bana lutfen ayrdım edın kafayı yiyecemMsn Confused benm pcye program ındırmek ıstıyorum downloada basar basmaz şu sayfa çıkıyo yukardakı arkadaşlın dedıklerınıde yaptım hiçbirşey deişmedi.pcme program inmiyor.
pcyı yenı açtımda msn.... ve bi kaç program daha hata gonder dıe hemen bı pencere açılıyo.Msn Confused
ve webcamı normalde kullanabılıyorum msnde açılmıyo.düzeltmek için msndeki araçlara tıkaldım ses ve vıdeoyu kur dedım ondada hata verdı ne yapsam hata verıyo bana ayrdımcı olursanız walla mınnettar kalacamMsn Happy bu arada yenı format atmıştım pcye.formattan sonra böyle oldu.