Arama

Nokia N73 model telefondan PC'ye dosya aktarımı nasıl olur?

Güncelleme: 15 Ağustos 2011 Gösterim: 14.816 Cevap: 11
121darkblood - avatarı
121darkblood
Ziyaretçi
17 Temmuz 2009       Mesaj #1
121darkblood - avatarı
Ziyaretçi
ben dün nokia n73 aldım.dünden beri pc-telefonla ve telefon-pc ile dosya aktarımı yapmaya çalışıyorum nokia suite yi kurdum ama yapamadım.birisi bana detaylı bir şekilde anltabilir mi
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
17 Temmuz 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
121darkblood adlı kullanıcıdan alıntı

ben dün nokia n73 aldım.dünden beri pc-telefonla ve telefon-pc ile dosya aktarımı yapmaya çalışıyorum nokia suite yi kurdum ama yapamadım.birisi bana detaylı bir şekilde anltabilir mi

PC Suitte Kurulumu
Telefonunuzun Bt'unu açın.
Sponsorlu Bağlantılar

nokiaconnectionmanager1ip

Pc Suitte'i çalıştırın. "Nokia Connection Manager" (bağlantı yöneticisinden), USB Kablo, IRDA, Bt hangisini kullanacaksanız secip yan taraftaki "Configuration" (yapılandırma) bölümünü tıklayın. Buradan telefonunuzu aratın.
Bulduğu zaman üzerini tıklayarak ileri deyin geçiş anahtari (şifre) soracaktır. ne isterseniz yazın ilşeri deyin. Telefonunuzda beliren uyarıda da aynı şifreyi girin. hepsi bu. Karşınıza çıkan ana menüden Telefonunuzun verdiği izin doğrultusunda herşeyi yapabilirsiniz.
Ben bir kaç tanesinin kısaca ne işe yaradığını kısaca yazıyorum:

1) Yedekleme / Geri yükleme: Bu programın en önemli özelliklerinden biri olmaktadır. Telefonunuzun dosya, görüntü, melodi gibi dosyalarınızın yedeğini(back up) almak için kullanabilirsiniz Geri yükle seçeneği ise almış
olduğunuz yedeği telefona tekrardan yüklemenize yaramaktadır.
2) Senkronize etmek: Kişi ve Takvim ayarlamalarınızı Outlook yoluyla senkronize etmeye yarar
3) Dosya Aktarımı: istediğiniz her turlu resim,midi,avi*,mp3* gibi dosyalarını
telefona aktarmak için kullanılır
4) Uygulama YÜkle : Burada bilgisayarınızda olan *.sis uzantılı dosyaları telefonunuza gönderirsiniz.
5) Bağlantıları Yönet :Bt-Telefon arasında bağlantı kurmanıza yardımcı olur.
6) Modem Seçenekleri :Eğer GPRS ile internete bağlanıyorsanız, bilgisayarınıza telefonunuzu bir modem olarak tanıtabilirsiniz.
7) Kişi Ekleme : VCard yani adres defterinize numara girebilirsiniz.
Alıntı
121darkblood - avatarı
121darkblood
Ziyaretçi
17 Temmuz 2009       Mesaj #3
121darkblood - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı

PC Suitte Kurulumu
Telefonunuzun Bt'unu açın.

nokiaconnectionmanager1ip

Pc Suitte'i çalıştırın. "Nokia Connection Manager" (bağlantı yöneticisinden), USB Kablo, IRDA, Bt hangisini kullanacaksanız secip yan taraftaki "Configuration" (yapılandırma) bölümünü tıklayın. Buradan telefonunuzu aratın.
Bulduğu zaman üzerini tıklayarak ileri deyin geçiş anahtari (şifre) soracaktır. ne isterseniz yazın ilşeri deyin. Telefonunuzda beliren uyarıda da aynı şifreyi girin. hepsi bu. Karşınıza çıkan ana menüden Telefonunuzun verdiği izin doğrultusunda herşeyi yapabilirsiniz.
Ben bir kaç tanesinin kısaca ne işe yaradığını kısaca yazıyorum:

1) Yedekleme / Geri yükleme: Bu programın en önemli özelliklerinden biri olmaktadır. Telefonunuzun dosya, görüntü, melodi gibi dosyalarınızın yedeğini(back up) almak için kullanabilirsiniz Geri yükle seçeneği ise almış
olduğunuz yedeği telefona tekrardan yüklemenize yaramaktadır.
2) Senkronize etmek: Kişi ve Takvim ayarlamalarınızı Outlook yoluyla senkronize etmeye yarar
3) Dosya Aktarımı: istediğiniz her turlu resim,midi,avi*,mp3* gibi dosyalarını
telefona aktarmak için kullanılır
4) Uygulama YÜkle : Burada bilgisayarınızda olan *.sis uzantılı dosyaları telefonunuza gönderirsiniz.
5) Bağlantıları Yönet :Bt-Telefon arasında bağlantı kurmanıza yardımcı olur.
6) Modem Seçenekleri :Eğer GPRS ile internete bağlanıyorsanız, bilgisayarınıza telefonunuzu bir modem olarak tanıtabilirsiniz.
7) Kişi Ekleme : VCard yani adres defterinize numara girebilirsiniz.
Alıntı

çok saol abiWave
mechul_adam - avatarı
mechul_adam
Ziyaretçi
18 Temmuz 2009       Mesaj #4
mechul_adam - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
121darkblood adlı kullanıcıdan alıntı

çok saol abiWave

abi degil abla Msn Happy
TURAN - avatarı
TURAN
Ziyaretçi
18 Temmuz 2009       Mesaj #5
TURAN - avatarı
Ziyaretçi
Programsız olarakta sadece telefonun usb kablosu ile veri aktarımı yapılabiliyor,şahsen ben öyle yapıyorum,usb ile telefonumu bilgisayara bağladıktan sonra hiçbir program açmadan direk aktarıyorum.
MutantSlayer - avatarı
MutantSlayer
Ziyaretçi
27 Eylül 2009       Mesaj #6
MutantSlayer - avatarı
Ziyaretçi
bnde usb kablo seçeneğine tıkladığımda Configure seçeneği donuk oluo yrdımlarınızı bekliorm
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Kasım 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende pc den muzik atmayı bilmiyorum yardım edermısınız nokia n73 e atıcam
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Mayıs 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yazdıklarınızı dikkatlice okuyarak yaptım teşekkürler ama genede olmadı ne yapmalıyım tel. deki resimleri laptopa atamıyorum offfffffffMsn Sad
nazsu - avatarı
nazsu
Ziyaretçi
2 Mayıs 2010       Mesaj #9
nazsu - avatarı
Ziyaretçi
tlfonunm kurumlum cd bilgisayara kurman gerekiyo daha sonra usd kablosunu takıp işlemi yapabilirsin oluyor öle olmassa kard okuyodunuz varsa hafıza kartınızı ona takıp bilgisayarda okutun.
atakj - avatarı
atakj
Ziyaretçi
2 Temmuz 2010       Mesaj #10
atakj - avatarı
Ziyaretçi
ya ben herşeyi yapıyorum muzik atcam dönüştürülemiyor diyor neden ya bi ayrdımcı olursanız