Arama

Hamilelikte bebekte koroid pleksus kisti çıktı konu hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 1 Mayıs 2015 Gösterim: 33.536 Cevap: 8
msfr - avatarı
msfr
Ziyaretçi
10 Ağustos 2009       Mesaj #1
msfr - avatarı
Ziyaretçi
iyi geceler,28 yaşında 18 haftalık gebeyim ilk gebeliğim.bebeğimin beyninin sağ tarafında koroid pleksus kisti denilen kist görüldü.ikili ve üçlü tarama sonuçlarım olumlu bir sorun yok ama bu 7*14 mm kist bizi çok huzursuz etti.internetten araştırdık çarşamba günü de detaylı ultrasona gireceğim ve endişeliyim.bu konuda beni aydınlatacak ya da rahatlatacak bilgi ve yorumlarınıza ihtiyacım var.ayrıca üçlü tarama sonuçlarınızı da detaylı bir şekilde yazıp paylaşırsanız ok sevinirim...teşekkürler...
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Alıntı
msfr adlı kullanıcıdan alıntı

iyi geceler,28 yaşında 18 haftalık gebeyim ilk gebeliğim.bebeğimin beyninin sağ tarafında koroid pleksus kisti denilen kist görüldü.ikili ve üçlü tarama sonuçlarım olumlu bir sorun yok ama bu 7*14 mm kist bizi çok huzursuz etti.internetten araştırdık çarşamba günü de detaylı ultrasona gireceğim ve endişeliyim.bu konuda beni aydınlatacak ya da rahatlatacak bilgi ve yorumlarınıza ihtiyacım var.ayrıca üçlü tarama sonuçlarınızı da detaylı bir şekilde yazıp paylaşırsanız ok sevinirim...teşekkürler...

Oncelikle cok gecmis olsun.Tabiki isi uzmanina yani doktorlara birakmak gerekiyo.Ama carsamba gunune kadar rahatlamanizi sagliyacak bir iki sey soyleyebilirim size.Henuz okulum bitmedi fakat ben bir saglikciyim.Bu hastalik anne karnindaki bebeklerin yuzde ellisinde oluyo.Ama cok cabuk gecen bir hastalik bu yuzden icinizi rahat tutun bebeginiz doktorlar sayesinden en kisa zamanda sagligina kavusacaktir.Sizin moral durumunuz bebegi etkilemektedir.Umarim hersey kisa surede yoluna girer:)
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
10 Ağustos 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Çok geçmiş olsun, ancak sağlıkla ilgili konularda doktora yönlendirmekten başka yapacak maalesefki bir şeyimiz yok.Endişenizi anlıyorum ancak testlerin olumlu olduğunu söylüyorsunuz.Çarşambaya kadar fazla stres yapmamanızı öneririm.Umarım her şey yoluna girer.Tekrar geçmiş olsun.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ağustos 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

Oncelikle cok gecmis olsun.Tabiki isi uzmanina yani doktorlara birakmak gerekiyo.Ama carsamba gunune kadar rahatlamanizi sagliyacak bir iki sey soyleyebilirim size.Henuz okulum bitmedi fakat ben bir saglikciyim.Bu hastalik anne karnindaki bebeklerin yuzde ellisinde oluyo.Ama cok cabuk gecen bir hastalik bu yuzden icinizi rahat tutun bebeginiz doktorlar sayesinden en kisa zamanda sagligina kavusacaktir.Sizin moral durumunuz bebegi etkilemektedir.Umarim hersey kisa surede yoluna girerMsn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Nisan 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba,bir arkadasim ikiz hamilesi bebeklerinin birinin cigeri tamamen kist kapli.doktoru,bebek dogdugu zaman nefes sorunu yasar ve yasamayabilir demis.cok üzgün,toparlayamiyor kendini.bu konuda genis bilgi verebilirmisiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Haziran 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba bende 17+4 haftalık hamileyim benimde bebeğimin beyninde kist çıktı.doktorum korkulacak bir durum olmadığını geçici olduğunu söylüyor.ama ben çok endişeliyim çok korkuyorum.2 li testimin sonucu normal çıktı.3 lü test sonucumu henüz almadım.salı günüde renkli doopler çekileceğim.neolur bu gerçekten geçermi bebeğime bir zararı olurmu.hayırlısıyla kızımı sağlıklı bir şekilde kucağıma almak istiyorum :'(
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ağustos 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba
şuan 19+3 günlük hamileyim dr usg sonucunda bebeğimin başında 9 mm ve 5 mm 2 koroid pleksus kisti tespit etti üçlü test sonucu trisomy 21 riski 1;102 çıktı aminosentez istedi yaptırmadım düşük riskinden dolayı 2.düzey usg cuma günü çekilecek 2 sezeryan 1 düşüğüm var yaşım 30 2. düzey usg de eğer down sendromu varsa bizi bilgilendirirmi?Güvenirliği ne kadar? Şimdiden teşekkürler.
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
14 Ekim 2011       Mesaj #7
misafir - avatarı
Ziyaretçi
öncelikle herkese slm lar eşim 3 cü bebe yimize hamile ama dokdor yeni olcak bebeyimizin kafasının iki tarafında kist(koroid pleksus) oldugunu söyledi bu kistin normal mi gecici bir şeymi yorumlarını bekliyorum ltfn tşkrler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Eylül 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaşlar benimde bebeğimin kafasından kist tespit edildi ve doktorum zamanla geçebilirde geçmeye bilirde dedi ama tedavi olursan geçer dedi bende üçlü tarama testi yaptım şımdide sonucunu bekliyorum pazartesi çıkacak sonuçlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mayıs 2015       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim arkadaşımın bebeği 32.haftada beyninde kis çıktı acaba ne yapmalılar geçermi