Arama

İnsanlarla iletişim kurarken yüzün kızarması nasıl önlenebilir? - Sayfa 2

Güncelleme: 4 Nisan 2019 Gösterim: 57.690 Cevap: 17
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Nisan 2015       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Insan kendini yanlız hissediyo ama aslında öyle değil. Ben bu 16 yaşındaki arkadaşa çok üzüldüm okadar takma. Eğer korkularının üstüne gidemezsen yenemezsin onları. Üstüne yapışıp kalırlar. Umarim aşarsın bu durumu başkaları için hayati kendimize zehir ediyoruz aman onlar ne der? ne düşünür? Bu hayat bizim aslında kime neeee!!!
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ağustos 2015       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Cok ama cok korkuyorum. Arkadaslarimla dogru durust konusamaz oldum. Herkezden kaciyorum. Kimseyle goz goze gelemiyorum. Geldigim anda icimdeki ses basliyo konusmaya. Senin hakkinda ne dusunuyo, ne konusuyo , neden bakti , cok mu cirkinim.... İcimdeki sesi bir turlu susturamiyorum. Ozguven eksikligimin oldugunu gayet iyi bende biliyorum ama yok olmuyo. Okulda bile bu boyle. Kendime cok sinirleniyorum.kizarinca zaten arkdaslarda geliyo nie kizardin deyince hepten fena oluyorum😢😦😢 asosyalin teki oldum. Arkadaslarla gezmelere bile gitmiyorum. Gitmek istemiyorum. Cozum yok bunu az cok arastirmalarimda ogrendim. Kizarma konusunda olay kisinin kendisinde bitiyo. Ozguvenli olmak ve gecirdigimiz kotu olaylari veya utanc verici anlari dusunup kendimize eziyet etmeyi birakmamiz lazim. Rahat ve relax bir hayat surmeliyiz. Yani en azindan bir yerden baslamaliyiz. Arkadaslar siz siz olun artik kendinizi saklamayi birakin. Cikin istediginiz seyi , istediginiz yerde ,istediginiz zamnda, istediginiz kisiyle yapin. Korkmayin hayattan. Sonucta dunyaya bir kere geliyoruz onuda iyi degerlendirmemiz lazim dimi 😊🙆😜 utanmayin sıkılmayin kafaniza ne esiyosa onu yapin. Kendinizi durdurmayin, birakin artik hersey akisina gore gerceklessin. O zman gercekten mutlu olabilirsiniz.😆😆😇
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Aralık 2016       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende 20 yaşında üniversite öğrencisiyim. Aynı problem bendede vardı yani utangaçlık durumu her neyse topluluktan kaçıyorsunuz ve yanlış bir şeyler yapmaktan korkuyorsunuz ama farkında mısınız bilmiyorum bazen çok zeki olduğunuzu düşünüyorsunuz ve günün neredeyse tamamını düşünmekle geçiriyorsunuz. Ama düşmanınız bu aşırı düşünce topluluğu yapmanız gereken biraz girişkenlikle beraber yapmanız gerekeni yapmak ve bunu yaparken sonucunu düşünmemek . kafanızda gezen saçma sapan senaryoları aldırmamak. Birde üniversiteye falan giderseniz bu olayı aşabilirsiniz ama bu yüz kızarma kısmına emin olamayacağım bazen ansızın ani kalp atışıyla beraber gelebiliyor her ne kadar olumlu şeyler düşünüyor olsanızda. Çünkü beyniniz size aslında düşünmekten bıktığını söylüyor Msn Happy bazen de vay be kocaman lise yıllarını sap gibi geçirmişsin yanıtını veriyor. Özetlicek olursak cesaret artı düşünmemek tek çare gibi görünüyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ocak 2017       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
YÜZ KIZARIKLIĞINA ÇÖZÜM ÖNERİLERİ
Öncelikle bu bir hastalık ve bu sorun nedeniyle cehennem hayatı yaşayan herkese geçmiş olsun diyorum. Yüz kızarıklığının çok çeşitli sebepleri olabilir. Ben burada kendi rahatsızlığımdan yola çıkarak kendi bilgilerimi, daha ziyade de tecrübelerimi aktaracağım. Bu nedenle de bu bilgiler soyut bilgiler değil, bire bir yaşayarak elde edilmiş tecrübelerdir. Bundan dolayı sizlerin de çok fazla istifade edeceğinize eminim.
1. Bu bir hastalık ve devamlı takip altında tutmanız gerekiyor.
2. Klipsli ETS kesin çözüm müdür? Ben bu ameliyatı oldum. Bu ameliyat refleks kızarma denilen, ani kızarmaları belli bir dereceye kadar azaltıyor; fakat yüzde yüz etkili değildir. Bu tedavinin kişiden kişiye değişen çeşitli yan etkileri de mevcut; bendeki yan etkisi bel ve ayaklarda aşırı terleme, ellerde soğukluk, kuruluk şeklinde oluştu.
3. Prozac vb. antideprasan ilaçlar mutlak çözüm değildir.
4. Her gün mutlaka ılık su ile banyo yapın. Banyo sonrasında, vucudunuz nemini kaybetmeden, vucudunuza bol nemlendirici sürün.
5. Yüzünüze de, yüzünüze uygun olan, bol nemlendiricili krem kullanın. Her krem herkese uygun olmayabilir. Kendinize uygun bir krem bulun. (Ben şu an Vaseline Essential Moisture, Neutrogena Hydro Boost, Vich Aqualia Thermal kremlerini kullanıyorum.)
6. Nemlendirici kreminizin üstüne yaz-kış devamlı, çok faktörlü, sizin yüzünüze uygun olan bir güneş kremi kullanın. (Ben La Roche-Posay Anthelios XL 50+ faktörlü güneş kremi kullanıyorum ve denediklerimin içinde benim için en uygunu bu.)
7. Ruboril Expert S krem kılcal damar toplayıcı olarak çok güzel ve etkili bir krem. Bunu da nemlendirici krem + güneş kremi + Ruboril krem olarak yüzünüze sürebilirsiniz. Denediğim bu kategorideki kremlere kıyasla diğerlerinden çok daha iyi.
8. Kesinlikle kahve, çay gibi kafein içeren içecekleri içmeyin.
9. Acı, ekşi, baharatlı yiyeceklerden uzak durun; alkol almayın.
10. Yüzünüzü yazın güneşten, kışın soğuktan ve rüzgardan koruyun. Kışın özellikle yüzünüzü dışarıda yüz maskesi (veya atkı) takarak koruyun.
11. Yüksek sıcaklıklardan, UV ısıtıcılardan, sıcak hava üfleyen kaynaklardan uzak durun. Özellikle ısı kaynaklarının yüzünüze doğrudan gelmesinden sakının.
12. Vücudunuz için günlük yeteri kadar su tüketin.
13. Çok fazla efor harcayacağınız hareketlerden kaçının. Düzenli nefes almaya dikkat edin.
14. Başka bir hastalıktan (şeker, hormon…vs.) kaynaklı da olabilir bu konuda bir doktora başvurun.
Sanki dünyanın bütün suçlarını işlemiş gibi kıpkırmızı bir yüzle gezmek, bütün dikkatlerin üzerinde olması, insanlardan uzaklaşmak ve eve kapanmak insanın bu dünyada cehennemi yaşamasıdır. Ben bu sorunu çok şiddetli bir şekilde yaşadım; sizlerin ne yaşadığını çok iyi biliyorum. Ben yukarıdaki saydığım bütün hususlara dikkat ederek hayatımı yaşıyorum ve bu şekilde bu sorunu aştım; umarım sizlerde en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. Bu sorunu yaşayanlara faydalı olabilmek için bu yazıyı kaleme aldım; umarım sizlere de faydam olur. İnsanca, sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler yaşamanızı dilerim.
Son düzenleyen Safi; 21 Ekim 2018 15:38
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ağustos 2017       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kesinlikle geçmiyor ama bu teslim olacağımız anlamına gelmiyor. Güzel bir çözüm yolu var özellikle de bayanlar için. Mucizevi çözümü yazıyorum... fondöten! Msn Happy kızarıklığı kapatın Msn Happy erkek olmama rağmen ben sürüyorum önemli günlerde baya işe yarıyor
nötrino
Yasaklı
19 Ekim 2018       Mesaj #16
Yasaklı

Sosyal Fobi!

• Belli bir topluluk içindeyken sürekli kaygılanma, aşırı derecede utangaçlık, iletişim kurarken yüzün kızarması, az konuşma veya konuşamama, bireyin kendisini ifade edememesi ve bu doğrultuda sıkıntılı bir ruh haline girmesi vb. nedenler sosyal fobi sonucunda gözlenir. Sosyal fobili bireyler toplum içerisine rahatlıkla giremez, insanlarla yüz yüze gelemez, göz temasından ve iletişim kurmaktan kaçınır!
Sosyal Fobi ve Tedavisi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ekim 2018       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yüz kızarması neden olur?
1.Vücut ısısının artmasından dolayı damarların daha çok genişlemesi
2.Vücut ısınan kanı soğutmak için dış yuzeye yakın olan kısımlara daha çok pompalar ve kanın soğumasını sağlar.
Bunun en güzel örneği koştugumuzda veya bizi terletecek derecede efor sarf ettiğimizde yüzümüzün, yanaklarımızın
ve kulaklarımızın Kızarmasıdır.
3.Soğuk havalarda durum tam tersine döner.Yani soğuyan vucudu, deriyi ısıtmak için dış yüzeylere daha çok kan pompalanır.
Kış aylarında bu yüzden deride , yanaklarda, alında ve diğer vucudun dışarda kalan bölgelerde kızarmalar görülür.
4.Alerjik nedenleri
Psikolojik Kaynaklı Yüz Kızarması
Birçok insanda yüz kızarması tamamen psikolojik temellidir.Eğer yüz kızarmasına anlamsız bir yüz kızarması korkusu (eritrofobya)
ya da sosyal bir fobi olan eleştirilme korkusu neden oluyorsa psikolojik tedavi yöntemi tavsiye edilir. Bunun dışında kaygı
(anksiyete) bozukluğu da yüz kızarmasına neden olabilir.
Menopoz
Yüz kızarmalarının en yaygın nedenlerinden biri de menopozdur. Menopoz çoğu kez ani sıcak basmalarına, kalp atış hızının artmasına
ve yüz kızarmalarına neden olur.
Rosacea
Rosacea kronik bir cilt sorunudur. Yüzde kızarıklıklara ve minik, içi sıvı dolu şişlikler oluşmasına neden olur.
Yüz kızarmasının diğer nedenleri
  • Sıcak ya da baharatlı yiyecekler
  • Alkol kullanımı
  • Karsinoid Sendromu
  • Diyabet ve kolesterolü tedavi etmek için kullanılan bazı ilaçlar
  • Yüksek ateş
  • Ortam sıcaklığındaki ani değişiklikler
Yüz kızarması nasıl geçer?
Fobiler için en yaygın kullanılan tedavi yöntemi bilişsel davranış terapisidir. Bilişsel davranış terapisi yardımcı olmayan ve gerçekdışı
düşünmenin negatif düşünmeye yol açacağı fikrini esas alan bir tedavi yöntemidir. Bilişsel davranış terapisinin ilk amacı bu döngüyü kırmaktır.
İkinci amacı ise daha pozitif davranış kazanmaya yardımcı olarak, pozitif düşünmenin yeni yollarını keşfetmektir.
Yanak ve burunda ortaya çıkan kırmızılığın çoğu kez yapısal olduğu zannedilir. 20'li yaşlardan sonra, yüz bölgesindeki kımızılık ve kılcal damar
şikayetlerinin giderek artması pek çok kişiye rahatsızlık verir. Sıcak ya da soğuk hava değişiklikleri, güneş, stres, heyecan, sıcak içecekler,
egzersiz, alkol yüzdeki kırmızılığı artırır. Yanak, burun ve çenede yaygın kılcal damarlar mevcuttur. Zaman içinde kılcal damarlar genişleyebilir.
Bazı kişilerde ayrıca bu bölgelerde sivilce şikayeti eklenebilir. Rozaseye ait sivilceler değişik boyutlarda genellikle kırmızı, deriden kabarık oluşumlardır.
Bazen uçlarında iltihap olabilir. Ciltte bir hassasiyet vardır. Yanma ve batma hissi olabilir. Pek çok kozmetik krem, losyon, temizleyici süt ve jeller bu hissi
arttırabilir. Tüm bu şikayetler size rozaseyi hatırlatmalıdır.
Rozase sivilceleri tedavisi ağızdan alınan ilaçlar, sürme kremlerin kullanımı ile kontrol altına alınabilir. Güneşten korunmak çok önemlidir. Rozaseye uygun yatıştırıcı
özeliği olan dermokozmetikler kullanılmalıdır. Rozaseye ait yüz kızarıklığı tedavileri lazer ve ışık tedavileri ile yapılabilir. Lazer tedavileri 2-4 hafta aralıklarla yapılabilir.
En az 4 seans yapılması gereklidir. Genel olarak kızarıklık ve kılcal damarlarda büyük oranda gerileme sağlanabilir.
Son düzenleyen Safi; 21 Ekim 2018 16:51
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Nisan 2019       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yalnız değilsin. İnsanlar çok kötü senin suçun yok. Diyafram nefesini öğrenmelisin. Heyecanını kontrol et zamanla geçecek inan. Katamsarlığa asla kapılma ve ailene özgür bir insan olduğunu gezip dolaşabileceğini anlatmalısın. Aynı sorun çok fazla insanda var ve ben inanıyorumki biz değerli insanlarız.