Arama

Türk tarihinde liderlerin ve bilimadamlarının nasıl bir rolü olmuştur?

Güncelleme: 1 Ocak 2013 Gösterim: 19.085 Cevap: 41
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ocak 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1. türk tarihinde liderlerin ve bilim adamlarının nasıl bir rolü vardır ?

2. tarih boyunca bilim adamları insanlara ne gibi katkılar sağlamış olabilirler?

3.kaşgarlı mahmutun eseri (divan-ı lügati't-türk) hangi bilim dallarına ait önemli belgeleri kopyalayan bir kaynaktır?

4.karahanlılar dönemine ait bilim ve kültür faaliyetleri hakkında neler söylenir ?

LÜTFEN HEPSİNE AYRI AYRI CEVAP VEREBİLİR MİSİNİZ?
Son düzenleyen Misafir; 19 Ocak 2010 20:32 Sebep: cevaplayamıyorsanız boşuna havalanmayın
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ocak 2010       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
. türk tarihinde liderlerin ve bilim adamlarının nasıl bir rolü vardır ?

Sponsorlu Bağlantılar

2. tarih boyunca bilim adamları insanlara ne gibi katkılar sağlamış olabilirler?

3.kaşgarlı mahmutun eseri (divan-ı lügati't-türk) hangi bilim dallarına ait önemli belgeleri kopyalayan bir kaynaktır?

4.karahanlılar dönemine ait bilim ve kültür faaliyetleri hakkında neler söylenir ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ocak 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Artık yeni bir liderlik tarzı gerektiğine ilişkin oldukça yüksek tonda ve net bir mesaj almaktayız.Genel nüfus içinde kuşkuculuk başını almış gidiyor. Ben o karma karışık 1960'larda bile belli başlı kurumlarımıza karşı halkın güveninin bu kadar sarsılmış olduğunu hatırlamıyorum. Gerçekten, bu kadar fazla sayıda liderimizin hükümetle ayrı düştüklerini kendilerinin yüksek sesle dile getirdikleri başka bir zaman dilimini hatırlayamıyorum.

Dünya adeta bir gece içinde değişmişe benziyor ve yarın sabah tekrar değişecek kadar da olgunlaşmış gibi. Bu tür küresel bir değişimin şirketler üzerinde de etki oluşturması tabii ki kaçınılmaz.

Tarz değişikliği
Amerikalı iş adamları bugüne kadar hiç bu ölçüde zorluklarla, belirsizliklerle ve karmaşa ile yüz yüze gelmemişlerdi. Garip birtakım yeni kurallar türedi. Oyun kağıtları karıştırıldı ve jokerler eklendi. Yine de bugün bile birçok yönetici artık iyice eskimiş olduğuna bakmadan ataerkil, sıkı bir emir-komuta ilişkisine dayalı bir yönetim tarzını benimsiyor. Ben bu modası geçmiş kafa yapısını üç sözcükle tanımlıyorum:kontrol, emir ve kehanet ya da kısaca KEK. Başarının yeni koşulları ise yine üç tane: düzen, üretkenlik ve güç, ya da kısaca DYG.

Düzen:Bugünün lideri; kuruluşun kaynaklarını, özellikle de insan kaynaklarını onların desteğini ve bağlılığım sağlayacak ortak bir amaç duygusu oluşturacak şekilde düzene koymalıdır. Bu iş, çalışanlarda ruh oluşturmak ve onlara bir grubun parçası olduklarını hissettirmekle yakından ilgilidir. Paylaşılan bir vizyon umutları artırır. Çalışma, ürünlerin ve hizmetlerin içerdiği daha büyük bir amaca ulaşmak için bir araç haline gelir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1. sorunun cevabını arıyorum acilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
türk tarihinde liderlerin ve bilim adamlarının nasıl bir rolü vardır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ocak 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
3.sorunun cevabı lütfeennn ...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ocak 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
türk tarihinde bılım adamlarının roluu acıllllll
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ocak 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yha hicbirinizde solememıssınız cevabı hepiniz 3 soru arıom 1 i arıom adam sormus ztn biriniz cevaplasanız nolcak??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ocak 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bn 6. sınıfagidiyorum.Sosyal ders kitabında bu konu var.Sanırım sende 6. sınıfa gidiyorsun.acil cevap verin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ocak 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bend e6. sınıfa gidiyom der kitabında var çabuk cevap yazınnnnn