Arama

PC oyun oynarken neden donar, çözümü nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 10 Ocak 2015 Gösterim: 24.917 Cevap: 39
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Haziran 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yha arkadaşlar benim geçen yazın başından beri bir sorunum var bilgisayarım daha önce donmadığı oyunlarda donmaya pcyi reset hariç tüm komutlardan muhrum bırakmaya başladı en dandik savaş oyununda bile 5 dk oynuyorum daha sonra hangi oyun olursa olsun buna dikkat edin HANGİ OYUN OLURSA OLSUN donuyor.Rengarenk çizgiler çıkıp pcyi kitliyor pcnin ısınma sorunu yok çünkü önüne vantilatör koydum 1 kapağını söküp işlemci ısısı 38 derece en az 12 sefer formatladım YARDIM PLS Msn SadMsn SadMsn SadMsn Sad
EN İYİ CEVABI kyle verdi
İşlemcinizle alakalı bir durum olabilir. HT teknolojisi olan çift çekirdek bir işlemci sorunuzu çözecektir.
Sponsorlu Bağlantılar
kyle - avatarı
kyle
VIP katekolamin
9 Haziran 2010       Mesaj #2
kyle - avatarı
VIP katekolamin
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
İşlemcinizle alakalı bir durum olabilir. HT teknolojisi olan çift çekirdek bir işlemci sorunuzu çözecektir.
Sponsorlu Bağlantılar
My one regret in life is that I am not someone else.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ekim 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bendede oluyor ram ini yükselt ama overclock yapma
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Temmuz 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR MERHABA BENİM SİSTEM İM
İNTEL CORE 2 QUAD Q8400 2.6 GHZ İŞLEMCİ
NVDIA G FORCE 9500 GT 128 BIT HD EKRAN KARTI
4 GB DDR 3 RAM
ANAKART IMIN MODELİNİ BİLMİYORUM AMA ASUS P4P1TE GİBİ BİRŞEY OLMASI LAZIM DX 10-11 DESTEKLİ

ARKADAŞLAR ALDIĞIM OYUNLAR HAFİF DONUYOR ANCAK GRAFİKLERİ DÜŞÜRDÜĞÜM ZAMAN RAHATLIYOR ONDA DA ZEVKİ ÇIKMIYOR PC Yİ 1 HAF TA OLDU ALALI AMA OYUNLARDAN BEKEDİĞİM PERFORMANSI ALAMIYORUM
CALL OF DUTY BLACK OPS,JUST CAUSE 2,BLUR,SPLİT SECOND GİBİ YÜKSEK SİSTEM İSTEYEN OYUNLARI DONDURUYOR ACABA SORUN POWER SUPPLY DE OLABİLİRMİ ÇÜNKÜ POWER SUPPLY 300 WAT BU SİSTEMİ KALDIRABİLECEK POWER SUPPLY KAÇ WAT OLMALI?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Temmuz 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben oyunu yukLedım oYna gırıorum en son oYun sayfası acılıor . o dakıkada oyUn donuyor we acıLmıor . defalarca yukledıp sılıp ama hep aynı sey oldu Bı YardmCı oLursanız sevınırım . Cnku bu oyunu oynamyı cok Istıyorum . saqoLun smDıden .
HAKAN_68 - avatarı
HAKAN_68
Ziyaretçi
16 Ağustos 2011       Mesaj #6
HAKAN_68 - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ekran kartım AMD760G HANGİ SON SÜRÜM OYUNLARI DONDURMADAN OYNAYABİLİRİM
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Eylül 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar uberstrike (web tabanlı oyun ) oynuyorum tam hızlı oluyor sonra yine donuyor acaba neden acil cvp atın yoksa çıldıracağım PLS Msn Sad
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
19 Eylül 2011       Mesaj #8
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ARKADAŞLAR MERHABA BENİM SİSTEM İM
İNTEL CORE 2 QUAD Q8400 2.6 GHZ İŞLEMCİ
NVDIA G FORCE 9500 GT 128 BIT HD EKRAN KARTI
4 GB DDR 3 RAM
ANAKART IMIN MODELİNİ BİLMİYORUM AMA ASUS P4P1TE GİBİ BİRŞEY OLMASI LAZIM DX 10-11 DESTEKLİ

ARKADAŞLAR ALDIĞIM OYUNLAR HAFİF DONUYOR ANCAK GRAFİKLERİ DÜŞÜRDÜĞÜM ZAMAN RAHATLIYOR ONDA DA ZEVKİ ÇIKMIYOR PC Yİ 1 HAF TA OLDU ALALI AMA OYUNLARDAN BEKEDİĞİM PERFORMANSI ALAMIYORUM
CALL OF DUTY BLACK OPS,JUST CAUSE 2,BLUR,SPLİT SECOND GİBİ YÜKSEK SİSTEM İSTEYEN OYUNLARI DONDURUYOR ACABA SORUN POWER SUPPLY DE OLABİLİRMİ ÇÜNKÜ POWER SUPPLY 300 WAT BU SİSTEMİ KALDIRABİLECEK POWER SUPPLY KAÇ WAT OLMALI?

Oynadığınız oyunlar Black Ops ve diğerleri için ekran kartınız yetersiz donma sorunu normal daha üstü model bir ekran kartı almanız lazım. PSU ile alakası yok.

Alıntı

merhaba ben oyunu yukLedım oYna gırıorum en son oYun sayfası acılıor . o dakıkada oyUn donuyor we acıLmıor . defalarca yukledıp sılıp ama hep aynı sey oldu Bı YardmCı oLursanız sevınırım . Cnku bu oyunu oynamyı cok Istıyorum . saqoLun smDıden .

Hangi oyun? Sisteminiz yeterlimi?

Alıntı
HAKAN_68 adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar ekran kartım AMD760G HANGİ SON SÜRÜM OYUNLARI DONDURMADAN OYNAYABİLİRİM

Ekran kartınız onboard fazla bir şey beklemeyin yeni nesil oyunlar için harici bir ekran kartı almanız sart.

Alıntı

Arkadaşlar uberstrike (web tabanlı oyun ) oynuyorum tam hızlı oluyor sonra yine donuyor acaba neden acil cvp atın yoksa çıldıracağım PLS Msn Sad

Net bağlantınız yavas olabilir veya PC nizdeki flash player ve java ekletileri güncel değildir. Farklı bir tarayıcıda da deneyebilirsiniz. Firefox Opera gibi...
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Kasım 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benim sorunum da 1.bölümde hani hhelikopter size tam füze fırlattığı anda taksiyi elime alıyorum ama bir türlü fırlatamıyorum dün akşam çok güzel oynadım ama şimdi tam o sahnede kalıyor işlemçim intel core i3
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Kasım 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim bilgiseyarımdada aynı sorun var önceden donmayan oyunu sildim yeniden yüklediğimde anında donuyor oyun hiç ağırda değil 358 mb sadece bir tır oyunu ama hep donuyor 2gb ram var 160gb diskim var 1.81 ghz neden donuyor bilmiyorum cevabını yazarsanız sevinirim Msn Happy