Arama

Uzayı incelemek için hangi araçlardan yararlanırız? - Sayfa 3

Güncelleme: 7 Mart 2014 Gösterim: 48.898 Cevap: 49
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mart 2011       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya benim de 3,sınıf ödevim yardım edinnnnn!!!!
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Şubat 2012       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
soruyu anlayın bal şole ''Günümüzde uzay incelemek için hangi araçlardan yararlanılır?''
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Şubat 2012       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ögretmen ödev verdi ama sınırlı 3.sınıfa gıdıyorum :=((((((((( yardım ..... uzay
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Şubat 2012       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaaa yarın ödevim var 10 tane buldum ama daha fazlası gerekiyor eğer ihtiyacınız varsa onları yazıyorum
uzay gemisi teleskop elektromanyetik dalgalar ekvatroal uydular alın işte size 4 tane
woltka1001 - avatarı
woltka1001
Ziyaretçi
23 Şubat 2012       Mesaj #25
woltka1001 - avatarı
Ziyaretçi
Teleskop

uzaydan gelen her türlü radyasyonu alıp görüntüleyen astronomların kullandığı bir rasathane cihazıdır 1608 yılında Hans Lippershey (Hollandalı gözlük üreticisi) tarafından icat edilmiş, 1609 yılında Galileo Galilei tarafından ilk defa, gökyüzü gözlemleri yapmakta kullanılmıştır Uzaydaki cisimlerden yansıyarak veya doğrudan doğruya gelen, gözle görülen ışık, ultraviyole ışınlar, kızılötesi ışınlar, röntgen ışınları, radyo dalgaları gibi her türlü elektromanyetik yayınlar kainat hakkında bilgi toplamak için çok lüzumlu delillerdir Bu deliller ya klasik manada optik teleskoplarla veya çok daha modern radyo teleskoplarla incelenir

Teleskop yapı olarak objektif, oküler ve bu mercekleri muhafaza eden bir tüpten meydana gelmiştir Objektif cinsine göre iki tür teleskop vardır Uzaydan gelen ışıklar teleskop içinde bir aynaya çarpıp, prizmadan geçtikten sonra göze geliyorsa bu türe yansımalı teleskop denir Uzaydan gelen ışıklar merceklerden doğrudan geçip göze geliyorsa bu türe de kırılmalı teleskop adı verilir

Uydu

başka bir gezegenlerin etrafında dönen gök cismi Yapay uydulardan ayırmak amacıyla doğal uydu veya tabii uydu olarak da adlandırılırlar Güneş Sistemindeki tüm gezegenler Güneş’in uydusudur Ay gibi diğer gökcisimleri ise gezegenlerin uydularıdır
Alıntıdır.
Son düzenleyen Safi; 31 Mart 2016 05:52
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Şubat 2012       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
soruyu çözemedim
miusa - avatarı
miusa
Ziyaretçi
25 Şubat 2012       Mesaj #27
miusa - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar size bir şey soracağım uzayı araştırmak için kullanılan araçlar? yıldızların gerçek şekli? lütfen cevaplayın
CyberKinq™ - avatarı
CyberKinq™
Ziyaretçi
27 Şubat 2012       Mesaj #28
CyberKinq™ - avatarı
Ziyaretçi
Mini Uzay Mekiği , Teleskoplar , Uydu , Uzay Gemisi ...

Gerçek ad : Ömer
Soyad : Kayar
Sınıf : 3A
Okul : Türkiye , İstanbul , Avcılar Gümüşpala İlköğretim Okulu (Okula Destek)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Şubat 2012       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
3. sınıfa gidiyorum bulun ödev war
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Şubat 2012       Mesaj #30
Misafir - avatarı