Arama

Devamsızlık yüzünden sınıfta kalır mıyım?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Haziran 2018 Gösterim: 17.593 Cevap: 14
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Mart 2012       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sevgili abiler ablalar 8.Sınıfa gidiyorum ve 22 gün devamsızlığım var sınıfta kalırmıyım kalmazmıyım acill cevap lütfenn çok önemli ailem baskı yapıyor sınıfta kalırsan seni öldürürüm diyolar lütfen yardım çok kötüyüm
EN İYİ CEVABI byseus verdi
İzin,Sevk,Rapor gibi durumlarda yok ise özürsüz devamsızlık süresi 20 gün. İzinli şekilde 25 gün
Sponsorlu Bağlantılar
byseus - avatarı
byseus
Kayıtlı Üye
30 Mart 2012       Mesaj #2
byseus - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
İzin,Sevk,Rapor gibi durumlarda yok ise özürsüz devamsızlık süresi 20 gün. İzinli şekilde 25 gün
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 11 Haziran 2018 01:05
byseus - avatarı
byseus
Kayıtlı Üye
30 Mart 2012       Mesaj #3
byseus - avatarı
Kayıtlı Üye
Geç Gelme, Devam-Devamsızlık
Geç Gelme
Madde 39 — Okula zamanında gelmeyen öğrenciler derslere alınır. Birinci ders saati dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır. Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli, ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaştırılarak veli ve öğrencilere duyurulur.

Devam-Devamsızlık

Madde 40 — Öğrenciler, okula devam etmek zorundadır. Öğrencilerin devamsızlıkları hesaplanırken normal öğretim yapılan okullarda sabah ve öğleden sonraki süreler yarımşar gün, ikili öğretim yapılan okullarda bu süreler bir gün sayılır.

Devamsızlığı bulunan öğrencilerle ilgili olarak aşağıdaki hükümler doğrultusunda işlem yapılır;
a) İlk derse girmeyenler ile ilk derse girdiği hâlde arada bir veya daha fazla derse girmeyen öğrencilerin devamsızlığı yarım gün sayılır. Devamsızlık hesaplanırken iki yarım gün bir gün kabul edilir.

b) Ders yılı içinde toplam 20 gün okula özürsüz olarak devam etmeyen öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılır.

c) Özürlü ve özürsüz devamsızlıklar ile okul yönetimince verilen izinlerin toplamı 45 günü aşamaz. Ancak özrün, resmî bir makamdan alınacak belgeyle belgelendirilmesi hâlinde özrü takip eden 7 iş günü içinde bildirmek ve özrün bitimini izleyen 7 iş günü içinde de belgelendirerek okul yönetimine verilmesi zorunludur. Ancak kaza, ölüm, doğal afet, yangın, sağlık kurulu raporuna dayalı uzun süreli tedavi gerektiren hastalık, göz altına alınma ve tutuklanma gibi durumlarda bu süre okul yönetimince belirlenir. (RG.19/10/2005-25971)

d) Doğal afet, yangın, sağlık kurulu ya da heyet raporuna dayalı hastalık, göz altına alınma ve tutuklanma gibi nedenlerle okula devam edemeyen öğrenciler;
1) İki dönem notu almış bulunmak,
2) Özrünü belgelendirmek

kaydıyla devam süresini dolduran öğrenciler gibi işleme tâbi tutulur.

e) Yurt içinde ve yurt dışında, bilim, tiyatro, spor, müzik, folklor, beceri yarışması ve benzeri eğitici-kültürel faaliyetlere ve bunların hazırlık çalışmalarına katılan öğrenciler, okula devam edemedikleri süre için izinli sayılır ve bu süre devamsızlıktan sayılmaz. Yurt içindeki faaliyetlere katılan öğrencilere il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince, yurt dışındaki faaliyetlere katılan öğrencilere ise mahallin mülkî idarî amirliklerince izin verilir. Bu öğrencilerin başarı durumlarının belirlenebilmesi için iki dönem notu almış olmaları gerekir.

f) Yetiştirme programlarına devam zorunludur. Yetiştirme programlarına devam etmek zorunda oldukları toplam ders saatinin özürlü ve özürsüz olarak altıda biri kadar devam etmeyen öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılır.

8. Sınıfta kalma yok diye birşey söz konusu değil ancak devamsızlıktan kalmak ya da kalmamak okulun elinde olan bir durum bırakır veya bırakmaz. Devamsızlık söz konusu ise okul sizi notlarınız ne olursa olsun bırakma hakkına sahip ancak uygulama konusunda belirsizlik söz konusu diyebilirim okul yönetimiyle görüşülmelidir.
Son düzenleyen Safi; 11 Haziran 2018 01:05
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tam olaraak bilmiyorum ama 8. sınıfta kalma yoktuu. ama eskiden olsa 21 günü geçen kalıyordu ama günümüzde yok
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Şubat 2013       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Sevgili abiler ablalar 8.Sınıfa gidiyorum ve 22 gün devamsızlığım var sınıfta kalırmıyım kalmazmıyım acill cevap lütfenn çok önemli ailem baskı yapıyor sınıfta kalırsan seni öldürürüm diyolar lütfen yardım çok kötüyüm

kalmassın en fazla 4-5 ay devamsızlığın olması gerek kalman için 2hatta 3, ay bile devamsızlık olsa seni bırakmazlar Msn Happy korkma canım
Son düzenleyen Safi; 11 Haziran 2018 01:04
sonicinin - avatarı
sonicinin
Ziyaretçi
27 Şubat 2013       Mesaj #6
sonicinin - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

yok kardeşim bildiğim kadarıyla 8.sınıfta kalma olmuyo olsa bile şu şekil oluyo ailen tamam oğlumun kalmasını kabul ediyorum diyerek imzalıycak öğretmenler onaylıycak öle oda çok zor yani kalmazsın ama bildiğim kadarıyla yalnış bilgi vermek istemem
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Nisan 2013       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Merhaba ben 6. sınıf öğrencisiyim . 2 tane birim var devamsızlığım 30 gün kalırmıyım ? Ne olur cevap verin :'(

Hayır Kalmazsın 6 da 40 gün devamsızlıgım 4 tane bir Msn GrinD
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Nisan 2013       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Geçmişe dönük rapor alabilirsin. Eğer rapor hakkın yoksa da idare ile görüşüp, devamsızlıkları sildirirsin. 19.5 günde bırakırlar. 20 olduğunda sınıfta kalırsın. Raporlu limiti de 24.5, 25 oldu mu kalırsın.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Nisan 2013       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

malesef kalırsın arkadasım. çünkü okulda ancak 20 gün devamsızlığın olur ve devamsızlığın 20 günü geçerse kaldın demektir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Mayıs 2013       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

evet kalırsın senin gibi bizim sınıftada öyle biri var öğretmen onu sınıfta bırakacağını söyledi yani sende kalacaksın