Arama

Webcam Görüntüsünü Kaydetme Yöntemi (Resimli Anlatım)

Güncelleme: 11 Ekim 2012 Gösterim: 425.602 Cevap: 40
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ekim 2005       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Konu eski üyelerimizden badboy34 Tarafından açılmıştır..

Sponsorlu Bağlantılar
MSN / ICQ / Yahoo / Netmeeting / Paltak vs. Kısaca Camera ile CHAT yapılan her programda çalışacaktır.

Merhaba sizlerden gelen yoğun istek üzerine hazırlamış oldugum bu dökümanda,gerek uygulamalarınızda,gerek ise webcam görüntülerini kayıt eden programın detaylarından bahsedicem.Her yazının altında bulunan resimleri mutlaka inceleyin 9 adım sonunda en iyi amator arşivine sahip olacaksınız.
Dökümanın tamamını okuyun ve resimler yüzünden sayfa kayacaktır ortalarsanız yazıları eksiksiz okursunuz.

Program Adı : Camtasia Studio Version 1.1.1

Msn üzerinden anlatıyorum bu uygulamaları bütün webcam görüntüsü olan programlar üzerinde deniyebilirsiniz.
Camtasia Studio programını kurduktan sonra yapmamız gereken Başlat >>> tüm programlar >>> Camtasia Studio kısmına gelin sağ kısma açılan pencereden Camtasia Recorder seçenegini seçin.
Karşınızdaki MSN webcam görüntü boyutunu BÜYÜK seçenegine alın.( bkz. resim 1 )

resim1

İlk kurulumdan sonra açtıgınızda yapmanız gereken Camtasia Studio üzerinden View >>> Zoom & Pan toolbar seçenegine tıklayın ( büyüteç işaretleri çıkacaktır Camtasia Studio üzerinde ) ( bkz. resim 2 )

resim3

Şimdi Camtasia Studio üzerinde bulunan kırmızı button ( REC ) buttonuna basıyoruz ve ardından F9 tuşuna basıyoruz.
F9 tuşu PLAY/PAUSE olarak görev almaktadır,buna bir kez bastıgınızda pause yapar bir daha yaptıgınızda play.
Bu F9 tuşunu görüntü sırasındada kullanabilirsiniz,istediginiz kısımları çekmek için oldukca işinize yarıyacaktır.

Ardından Karşınıza çıkacak yeşil kareyi mouse ile bir köşesinden tutun ve görüntünün tam üzerine getirin.
Eğer görüntü yani webcam görüntü büyütme kısmı yok ise eğer mesela Paltalk gibi programlarda o zaman Camtasia Studio üzerindeki +/- büyüteç işaretlerine basarak görüntüyü tam webcam görüntüsüne göre ayarlarsınız bu büyüteçler boyut içindir.( bkz. resim 3 )

resim3

Artık kayıt işlemimiz başladı,dedigim gibi F9 tuşu pause ve play tuşu yerine geçer istediginiz zaman durdurabilirsiniz.Kayıt zamanınız bitene kadar asla STOP tuşuna basmayın.
Kayıt işlemi başladıgında görüntü bu şekilde olacaktır ( bkz. resim 5 )

resim5

Kayıt işlemimiz bittiginde STOP buttonuna basıyoruz ve karşımıza çıkan pencerede nereye kayıt edecegimizi ve video ismini yazıyoruz ve tamam buttonuna basıyoruz. ( bkz. resim 6 )

resim6

Çektigimiz videoyu save yaptıktan sonra hemen karşımıza Camtasia Studio programının video programı açılıyor.Burada çekmiş oldugumuz videoyu izliyebiliriz.
Bu pencereyi kapattıktan sonra,bundan sonraki videolarımız Windows Media player programı ile açılacaktır. ( bkz. resim 7 )

resim7

Şimdi istersek çektigimiz görüntünün formatını değiştirebiliriz.Çünkü 20-30 dakikalık bir avi kayıt oldukca yer kaplıyacaktır.
Bunun için yapmamız gereken ise Başlat >>> Tüm programlar >>> Camtasia Studio Tools seçiyoruz açılan pencerede OPEN buttonuna tıklıyoruz ve kayıt ettigimiz videoyu buluyoruz.( bkz. resim 8 )

resim8

Ardından Convert buttonuna basıyoruz ve açılan resimdeki sıralamayı uyguluyoruz,istediginiz codeci seçin ve ardından 3. buttona basarak bir yer belirliyoruz ( dosyayı nereye kayıt edeyim kısmıdır bu ) yeni bir isim verin veya aynı isim ile save yapın.Ok buttonuna bastıktan sonra işlem tamamlanmaya başlıyacaktır.( bkz. resim9 )

resim9

Artık işlemlerimizin hepsi tamam,kendi amator arşivinizi oluştura bilirsiniz.Gerisi size kalıyor,netmeeting chat / paltak chat / yahoo chat / msn chat gibi programlardan tanışma işi yani

ŞİMDİ PROGRAMIN ADRESİNİ VERİYORUM!

http://download.techsmith.com/camtasiastudio/enu/camtasia.msi

Son düzenleyen hellboy726; 14 Ağustos 2007 17:10 Sebep: download linki yenilenmiştir..
transit - avatarı
transit
Ziyaretçi
27 Ekim 2005       Mesaj #2
transit - avatarı
Ziyaretçi
.: innDir.com :. En Güncel Program Sitesi linkinden Camtasia Studio Version 3.0.1 programını indirebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen NeutralizeR; 14 Mayıs 2006 05:36
hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
14 Ağustos 2007       Mesaj #3
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
welet adlı kullanıcıdan alıntı

yaa bn daha programı indiremedimm ilgilenirsenizz sevinirim

404 hatası veren download linki yeni bağlantı olan http://download.techsmith.com/camtasiastudio/enu/camtasia.msi 'ile yenilenmiştir..
mahinho - avatarı
mahinho
Ziyaretçi
11 Eylül 2008       Mesaj #4
mahinho - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim de bi sorunum var ne yaptıysam çözemedim.Camtasia Studio nun tüm sürümlerini denedim ama hala aynı sorunla karşılaşıyrum.Daha önce istedğim şekilde kayıt yapabiliyordum ama neden kaynaklanıyor bilmiyorum recorda bastığımda şu hatayı alıyorum.bu hatayla daha önce karşılaşan varmı.Nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.adszmu5
adrovat - avatarı
adrovat
Ziyaretçi
6 Ocak 2009       Mesaj #5
adrovat - avatarı
Ziyaretçi
slm benim bir sorum olacak bu programda kayit ettigimiz videolar biz yollamadan internette gorunurmu oyle bir uzantisi veya ek program varmi yoksa internette gorunmesi icin bizim mi yollzmzmiz gerekir birde bilgisayara kayit edilen videolar programlar sizin veya baskalari tarafindan gorme sansi olurmu nette bulunan ornegin siz vs cvp bekliyorum tskler
CrasHofCinneT - avatarı
CrasHofCinneT
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
18 Şubat 2009       Mesaj #6
CrasHofCinneT - avatarı
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
Alıntı
adrovat adlı kullanıcıdan alıntı

slm benim bir sorum olacak bu programda kayit ettigimiz videolar biz yollamadan internette gorunurmu oyle bir uzantisi veya ek program varmi yoksa internette gorunmesi icin bizim mi yollzmzmiz gerekir birde bilgisayara kayit edilen videolar programlar sizin veya baskalari tarafindan gorme sansi olurmu nette bulunan ornegin siz vs cvp bekliyorum tskler

Bilgisayarınıza kaydeder görüntüyü siz paylaşmadıkca nette yayınlanmaz yada illegal yollarla bilgisayarınıza sızıp görüntüyü çalmadıkca başkaları göremez.
Ölmediğine sevindim, hala acı çekebiliyorsun...
murat1974 - avatarı
murat1974
Ziyaretçi
15 Ağustos 2009       Mesaj #7
murat1974 - avatarı
Ziyaretçi
bu program goruntulu konusma esnasinda karsi tarafin goruntusunu kaydediyormu acaba ?
UnknowN - avatarı
UnknowN
VIP VIP Üye
15 Ağustos 2009       Mesaj #8
UnknowN - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
murat1974 adlı kullanıcıdan alıntı

bu program goruntulu konusma esnasinda karsi tarafin goruntusunu kaydediyormu acaba ?

Programın amacı bu zaten Msn Happy
UnknowN - avatarı
UnknowN
VIP VIP Üye
19 Ağustos 2009       Mesaj #9
UnknowN - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
osman kaya adlı kullanıcıdan alıntı

yaa arkadaslarr nasil olnuyor webcamm görüntüü ltfüenn

webcamııı kayıtt nasil olunuyor......

Zaten anlaşılabılır bır açıklama yapılmış.baştan başla nerde takıldıysan buraya yaz yardımcı olalım ;

Alıntı
Blue Blood adlı kullanıcıdan alıntı

Konu eski üyelerimizden badboy34 Tarafından açılmıştır..

Program Adı : Camtasia Studio Version 1.1.1

Msn üzerinden anlatıyorum bu uygulamaları bütün webcam görüntüsü olan programlar üzerinde deniyebilirsiniz.
Camtasia Studio programını kurduktan sonra yapmamız gereken Başlat >>> tüm programlar >>> Camtasia Studio kısmına gelin sağ kısma açılan pencereden Camtasia Recorder seçenegini seçin.
Karşınızdaki MSN webcam görüntü boyutunu BÜYÜK seçenegine alın.( bkz. resim 1 )

resim1

İlk kurulumdan sonra açtıgınızda yapmanız gereken Camtasia Studio üzerinden View >>> Zoom & Pan toolbar seçenegine tıklayın ( büyüteç işaretleri çıkacaktır Camtasia Studio üzerinde ) ( bkz. resim 2 )

resim3

Şimdi Camtasia Studio üzerinde bulunan kırmızı button ( REC ) buttonuna basıyoruz ve ardından F9 tuşuna basıyoruz.
F9 tuşu PLAY/PAUSE olarak görev almaktadır,buna bir kez bastıgınızda pause yapar bir daha yaptıgınızda play.
Bu F9 tuşunu görüntü sırasındada kullanabilirsiniz,istediginiz kısımları çekmek için oldukca işinize yarıyacaktır.

Ardından Karşınıza çıkacak yeşil kareyi mouse ile bir köşesinden tutun ve görüntünün tam üzerine getirin.
Eğer görüntü yani webcam görüntü büyütme kısmı yok ise eğer mesela Paltalk gibi programlarda o zaman Camtasia Studio üzerindeki +/- büyüteç işaretlerine basarak görüntüyü tam webcam görüntüsüne göre ayarlarsınız bu büyüteçler boyut içindir.( bkz. resim 3 )

resim3

Artık kayıt işlemimiz başladı,dedigim gibi F9 tuşu pause ve play tuşu yerine geçer istediginiz zaman durdurabilirsiniz.Kayıt zamanınız bitene kadar asla STOP tuşuna basmayın.
Kayıt işlemi başladıgında görüntü bu şekilde olacaktır ( bkz. resim 5 )

resim5

Kayıt işlemimiz bittiginde STOP buttonuna basıyoruz ve karşımıza çıkan pencerede nereye kayıt edecegimizi ve video ismini yazıyoruz ve tamam buttonuna basıyoruz. ( bkz. resim 6 )

resim6

Çektigimiz videoyu save yaptıktan sonra hemen karşımıza Camtasia Studio programının video programı açılıyor.Burada çekmiş oldugumuz videoyu izliyebiliriz.
Bu pencereyi kapattıktan sonra,bundan sonraki videolarımız Windows Media player programı ile açılacaktır. ( bkz. resim 7 )

resim7

Şimdi istersek çektigimiz görüntünün formatını değiştirebiliriz.Çünkü 20-30 dakikalık bir avi kayıt oldukca yer kaplıyacaktır.
Bunun için yapmamız gereken ise Başlat >>> Tüm programlar >>> Camtasia Studio Tools seçiyoruz açılan pencerede OPEN buttonuna tıklıyoruz ve kayıt ettigimiz videoyu buluyoruz.( bkz. resim 8 )

resim8

Ardından Convert buttonuna basıyoruz ve açılan resimdeki sıralamayı uyguluyoruz,istediginiz codeci seçin ve ardından 3. buttona basarak bir yer belirliyoruz ( dosyayı nereye kayıt edeyim kısmıdır bu ) yeni bir isim verin veya aynı isim ile save yapın.Ok buttonuna bastıktan sonra işlem tamamlanmaya başlıyacaktır.( bkz. resim9 )

resim9

http://download.techsmith.com/camtasiastudio/enu/camtasia.msi

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ağustos 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
peki bunun lisans kodunu nerden nası yapcaz Msn Happy