Arama

Zardanadam

Güncelleme: 16 Ağustos 2007 Gösterim: 6.247 Cevap: 2
GusinapsE - avatarı
GusinapsE
Ziyaretçi
6 Kasım 2006       Mesaj #1
GusinapsE - avatarı
Ziyaretçi
Ben Yokum Artık
Bu gün yine zor bir gün olacaksa
Yine kaçacak delik arayacaksam
Sponsorlu Bağlantılar
Yüzüme gülüpte vurursan arkamdan
Beni saymayın ben yokum artık
Zaman çok hızlı geçiyor durmadan
Ayaklarım bağlı uyamıyor buna
Zaten uymasıda gerekmiyor size
Çünkü ben sizden değilim artık
kararlıyım ben yürümeye yolumda
Gözlerim çöküp yüzüm buruşsada
Dönüp size ben derimki hala
Bir gün olurda dönersek yanınıza
Ellerimiz bağlı dolaşsak aranızda
Sizinle olsakta sesimiz çıkmasada
Bizi saymayın biz öldük artık
Bu gün yine zor bir gün olacaksa
Yine kaçacak delik arayacaksam
Yüzüme gülüpte vurusan arkamdan

Zardanadam

Zardanadam

Zardanadam 2001 yılının Ekim ayında kuruldu. Beşiktaş'ta küçük bir yer tutup, ses yalıtımı işlemlerini tamamlayan grup bu prova stüdyosunda haftanın 3 günü çalışmaya başladı. Mart 2002'de "Tamamböceği" ve Aralık 2002'de "Korsan" adlı self albümleri Deneyevi Stüdyosunda kaydetti. Aynı dönemde çeşitli radyo programlarına katıldı. Compiliation albümlerde şarkılarıyla yer aldı, barlarda ve ünüversite şenliklerinde konserler verdi. Bugüne kadar herhangi bir prodüksiyon ve menejerlik şirketiyle ilişki kurmayan Zardanadam underground rovk piyasasının bilinen gruplarından biri haline geldi. 2002 yılında kemancı-zine tarafından yılın en iyi selfalbümü ve ikinci en iyi yeni topluluğu ödülerini aldı.

Müzikten kazandığı tüm geliri müziğe aktaran grup. Zardanadam dostlarının katkılarıyla "Tamamböceği" albümünün 300,"Korsan" albümünün 5000'e yakın kopyasını Türkiye'nin 50!den fazla kentindeki rock severlere ücretsiz olarak ulaştırıldı. Zardanadam bugünlerde 3.albümün şarkıları üzereinde çalışıyor ve konser veriyor.

Cem Polat (Davul)

1982’de İstanbul’da doğdu. İlk ve Orta öğretimini bu kentte tamamladı. 1999’da Hiphop’ta Arıkan Sarıkaya ve Selami Sevinç’ten davul dersleri almaya başladı. Eskişehir Üniversitesi Kamu Yönetimi 1. sınıf öğrencisi olan Cem Polat, aynı zamanda özel bir şirkette satış sorumlusu olarak çalışmaktadır. Ekim 2001’den bu yana Zardanadam’da davul çalmaktadır.
Paşa Altın (Bas Gitar)
1974’de Denizli’de doğdu. İlk ve orta eğitimini bu şehirde, Yüksek öğretimini İTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak klasik gitar çaldıktan sonra, 2001 Ağustos’unda Bas gitar çalmaya başladı. Özel bir şirkette Risk Mühendisi olarak çalışmakta olan Paşa Altın Ekim 2001’den bu yana Zardanadam’da bas gitar çalmakta ve şarkı yazarlığı yapmaktadır.

Erbatur Çavuşoğlu (Vokal)

1974 yılında Konya’da doğdu; İlk ve Orta öğretimini bu şehirde, Yüksek Öğretimini MSÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde tamamladı. 1988 yılında tanıştığı Oğuz Öz’den gitar çalmayı ve şarkı yazmayı öğrendi. Aradan geçen 15 yıl içinde 120 şarkı yazdı. 1988-1992 yıllarında Konya’da kendi şarkılarını seslendirdiği çeşitli konserler ve dinletiler verdi. İlk grubu Musical Death’in ardından, Konya’da çeşitli konserler vererek yerel düzeyde tanınmışlık ve başarı kazanan beste grubu Tezekli Serzeniş’te gitar çaldı, vokalistlik yaptı. 1995 yılında Erol Uras’tan şan dersleri aldı. 1996-1997 arasında İngiltere’de vokalist ve gitarist olarak yer aldığı Railway Folk adlı Rock’n Roll cover grubuyla çeşitli konserler verdi. 1997–2000 yılları arasında Türkiye’de yapmaya çalıştığı solo albüm girişimleri sonuç vermedi. Halen Mimar Sinan Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmakta ve “Hegemonik bir süreç olarak Türkiye kentleşmesi” isimli bir doktora tezini tamamlamaya çalışmaktadır. 2001 yılından itibaren Zardanadam’da şarkı yazarlığı ve vokalistlik yapmaktadır.

Utku Doğruak (Ritm Gitar & Back Vokal)

1974’te İzmitte doğdu; İlk ve Orta Öğretimini bu şehirde, Yüksek Öğretimini İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Lise yıllarında gitar çalmaya başlayan Utku 1992–1998 yıllarında kendi besteleriyle 20 kadar konser veren Pis 7’li grubunda çaldı. Halen özel bir şirkette Data Analyst olarak görev yapmaktadır. 2001’den itibaren Zardanadam’da ritm gitar çalan ve şarkı yazarlığı yapan Utku’nun 25 bestesi bulunmaktadır.

Davul: Cem Polat
Solo gitar: Tolga Kaya
Ritm Gitar: Utku Doğruak
Bas Gitarlar: Paşa Altın - Serkan Aktaş
Vokal: Erbatur Çavuşoğlu

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Kasım 2006       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Zardanadam - Aşağı Yukarı
Aşağı yukarı, yukarı aşağı, çek beni buralardan, çek yukarıya
Sponsorlu Bağlantılar
Bugün anladım tüm gerçekleri; yine söylüyorum - Herşey yalan!
Bu son artık, karar vermem lazım
Yolumu seçip, yüreğimi koyup
Denk atıp ayağımı, bu sefer kaymadan, yürümem lazım

Çok zor, inanmak yetmiyor,
Lafla peynir gemileri yürümüyor,
Yine kayboldum, güvenim kalmadı ...

Aşağı yukarı, yukarı aşağı, çek beni buralardan, çek yukarıya
Bugün anladım tüm gerçekleri; yine söylüyorum - Herşey yalan!
Herşey değişir, herkese göredir; aşağı yukarı herşey tamam
Hiç üzülme sen, sen değilsin; nasıl olsa buralarda - Herşey yalan.

Bilmiyorum, nerdeyim, ne haldeyim, Kim oldum, ben kimim?
Görmüyorum önümü ben, Boşa geçen zamanı izlerim
Nerdeyim, ne haldeyim? Çıkarın beni burdan, gideyim.
Bir gökteyim, bir yerdeyim, Nerdeyim, ne haldeyim, söyleyin
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
16 Ağustos 2007       Mesaj #3
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Zardanadam-Kaçacağım

Ne sevda sığar içime,

Ne sevinç, ne hüzün.

Bir başka olurum,

Yağmur yağınca.