Gösterim: 38.846|Cevap: 2|Güncelleme: 21 Şubat 2012

Flash Disk Şifreleme Programı

20 Mayıs 2008 16:05   |   Mesaj #1   |   
Aynacan - avatarı
VIP Gecenin Aydınlığı!
Flash Disk Şifreleme Programı
sifreci resim


Sürüm: 2.0.0.31
Üretici: www.yazguven.com
Dili: Türkçe
Eklenme Tarihi: 20.05.2008
Boyutu: 779 Kb
Lisans: Freeware (Ücretsiz)
Kısıtlamalar: Sınırsız
Sistem Gereksinimi:Windows (Tümü)

PROGRAM AÇIKLAMASI:
-Hard diskinizdeki veya flash diskinizdeki klasörler(alt klasörler de dahil) 64 bitlik şifreleme ile yaparak flash diskiniz kaybolduğunda verinizin başka kullanıcılar tarafından görülmesini engeller.
-64 bit ile şifrelediği klasörü erişime kapatır bu sayede klasöre kes, kopyala, yapıştır işlemleri uygulanamaz ve klasör silinemez.
-Yetkisiz kişilerin verilerinizi görmesi ve zarar vermesi Flash Disk Şifreleme Programı Şifreci ile engellenir.

KULLANIM:
Program otomatik olarak C:\Sifreci klasörüne kurulacaktır. Flash diskinizden ilk defa bir klasör şifreleyeceğinizde dosyalar flash diskinize otomatik olarak kopyalanacaktır.Flash diskinizde şifrelemiş olduğunuz klasörleri başka bilgisayarda açabilirsiniz ve yine başka bilgisayarda şifrelemiş olduğunuz klasörü kendi bilgisayarınızda çözebilir ve kullanabilirsiniz.

UYARILAR:
1- Program çalışmak için Microsoft .NET framework 2.0 veya daha üstünü gerektirmektedir.
2- Vista kullanıcıları programı kullanmak isterse, kullanıcı hesap denetimini devre dışı bırakıp bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra kullanmaya başlamalıdırlar.
3-Programı kurduktan sonra önce deneme amaçlı klasörler üzerinde işleminizi gerçekleştirin, başarılı olunduğunda gerçek klasörleri şifreleyin.

Son düzenleyen Aynacan; 21 Şubat 2012 10:48 Sebep: Link Düzeltildi.
coderfree
18 Şubat 2012 23:33   |   Mesaj #2   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben bu programın yazarıyım. Bu programın yayıncısı Mevlüt AKSU. Sitemi kontrol ederken bu adresten siteme giriş yapıldığını gördüğüm için buraya ulaşabildim. Bu konuyu yöneticiye de raporladım ayrıca burada sizlere de yazmak istiyorum;Yazılımı 2008 yılında yazmıştım o zamanlar sitemde ücretsiz olarak yayınladım ancak gelen şikayetler ve ciddi hatalar sebebiyle siteden programı daha da geliştirip yeninden yayınlamak amacıyla kaldırdım. Özellikle son mesajı yazan 25-06-2011 tarihli cevap yazısında da gördüğünüz gibi bazı sistemlerde klasörler kilitlenip bir daha açılamayabiliyor. Sizden ricam programı indirmemenizdir. Site veya forum yöneticilerinden ricam ise bu konuyu kalıcı olarak silmeleridir çünkü bu işten kullanıcılar çok zarar görecektir ve lütfen bu sorumluluğu üzerinize almayın.
21 Şubat 2012 10:53   |   Mesaj #3   |   
Aynacan - avatarı
VIP Gecenin Aydınlığı!
Program kurulumundan sonra oluşabilecek hatalar sebebiyle konu arşive alınmıştır.
paneli aç