Arama

Gaziantep - Şahinbey - Gaziantep Ticaret Odası Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Güncelleme: 11 Eylül 2008 Gösterim: 11.720 Cevap: 0
Bia - avatarı
Bia
Ziyaretçi
11 Eylül 2008       Mesaj #1
Bia - avatarı
Ziyaretçi
Gaziantep Ticaret Odası Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Sponsorlu Bağlantılar
Okulumuz 2005-2006 Eğitim Öğretim yılında Gaziantep Ticaret Odasının yaptırdığı binasında hizmete açılmıştır. 2007-2008 Öğretim yılı itibariyle, 9 Müzik, 9 Resim, 10 Müzik, 10 Resim. 11 Müzik, 11 Resim sınıfı ve 119 öğrencisi bulunmaktadır. Okulumuz, 4 idareci, 21 kadrolu öğretmen, 5 görevlendirilen öğretmen, 3 hizmetli, 1 teknisyen, 1 ambar memuru ve 1 bekçi olmak üzere 36 personelle eğitim öğretim faaliyetini sürdürmektedir.

Okulumuzda Müzik ve resim bölümü bulunmakta ve tam gün eğitim – öğretim yapılmaktadır. Okulumuzda öğrencilerimizin kalabilecekleri pansiyon bulunmakta olup 45 öğrencimiz okulumuz pansiyonunda barındırılmaktadır.

OKULUMUZUN AMACI
  • Öğrencilerin ;
  • Güzel sanatlar alanında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim – öğretim görmelerini,
  • Özel yetenek gerektiren yüksek öğretim programlarına hazırlanmalarını,
  • Yabancı dil öğrenmelerini,
  • Alanlarında araştırmacılığa yönelmelerini, yetenekleri doğrultusunda yorum ve uygulamalar yapabilen, yaratıcı ve üretken kişiler olarak yetişmelerini,
  • Milli ve milletler arası sanat eserlerini tanımalarını ve yorumlamalarını sağlamaktır.

ANADOLU GÜZEL SANATLAR LİSELERİNE BAŞVURU KOŞULLARI

· 4.,5.,6., 7., 8. sınıf alan derslerinin (müzik veya resim) not ortalaması en az 4 olan,
· İlköğretimden sonra ara vermemiş olan,
Dönem sonunda ÖN KAYIT yaptırmaya hak kazanır. (ön kayıt tarihleri dönem sonunda okullara duyurulur.)Bakanlığın belirlediği tarihte sınava alınırlar.

SINAVLAR

Üç aşamalı olarak yapılmaktadır.
· RESİM: I. Aşama Desen, II. Aşama İmgesel Renkli Çalışma III. Aşama Mülakat
· MÜZİK: I. Aşama İşitme, II. Aşama Ritm , Ezgi III. Aşama Mülakat

Adres: Yeditepe Mah. 61 Nolu Sokak. Şahinbey / Gaziantep. Tel: 0342- 360 90 91
Belge geçer (Fax): 0342- 360 90 92
Mail: gtoagsl@hotmail.com