Arama

Manisa - Demirci - Demirci Anadolu Öğretmen Lisesi

Güncelleme: 14 Eylül 2008 Gösterim: 5.805 Cevap: 0
GÜLGECELER - avatarı
GÜLGECELER
Ziyaretçi
14 Eylül 2008       Mesaj #1
GÜLGECELER - avatarı
Ziyaretçi
OKULUMUZ

Sponsorlu Bağlantılar
Demirci Anadolu Öğretmen Lisesi 2003-2004 Eğitim-Öğretim yılında Demirci Ticaret Meslek Lisesi bünyesinde açılmıştır.2006-2007 Eğitim-Öğretim yılından itibaren ilçemizde EFİKAP-2 kapsamında İMKB’nin katkılarıyla yapılmış olan Pansiyonlu İlköğretim Okulu binasının İlköğretim Genel Müdürlüğünün 21 Haziran 2006 tarih ve 9546 sayılı yazıları ile geçici olarak tahsisi yapılmıştır.2006-2007 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Anadolu Öğretmen Lisesi binası yapılıncaya kadar bu binada sürdürülecektir.
Eğitim binamız zemin+4 kattan oluşmaktadır. Binamız Bünyesinde 16 derslik, 4 labaratuvar (biyoloji, kimya, bilgisayar, fizik), kütüphane, kantin, ve personel odaları mevcuttur. Fizik labaratuvarımız henüz hazır olmayıp kütüphane oluşturma çalışmaları; kütüphane kulübü ve okul idaresi işbirliği ile devam etmektedir. Kütüphanemize kayıtlı 1200 kitap bulunmaktadır.
Okulumuz da çok amaçlı salon, yemekhane, basketbol - voleybol ve futbol sahalarıda bulunmaktadır
Çok amaçlı salonumuz da Eray BAŞKONAK gözetiminde halk oyunları çalışması; Mustafa ARSLAN , Abdurrahman Şenay gözetiminde tiyatro çalışmaları, belirli gün ve hafta kutlamaları ve çeşitli toplantılar yapılmaktadır. Yemekhanemiz 200 kişiye aynı anda yemek verebilecek kapasitede olup, görevliler kontrolünde denetimleri düzenli olarak yapılmaktadır.
120 şer öğrenci kapasiteli 2 adet pansiyonumuz (kız - erkek) vardır. Yurtlarımız bodrum+3 kattan oluşmaktadır. Yurtlarımızda nöbetci öğretmenler nezaretinde düzenli etütler yapılmaktadır.

MİSYONUMUZ
Öğrencilerimizin özgüvenlerini geliştirerek, tüm potansiyellerini kullanmalarına fırsat tanıyıp onları,
öğretmen yetiştiren yüksek öğretim kurumlarına yönlendirip başarılı olmalarını sağlamaktır.

VİZYONUMUZ
Türk Milli Eğitimi’nin amaçları ışığında; dünü, bugünü ve geleceği bütünleştirerek öğretmen olmanın idealini ve değişimi yaşayacak özgün, etkili ve nitelikli bir okul toplumu oluşturmaktır.

Amacımız

Kültürümüzün vazgeçilmez parçası olan halk oyunlarını gelecek nesillere aktarmak, kendini tanıyan, milletine bağlı, vatanını seven nitelikli insanlar yetiştirmekti.Bu amaçla okulumuzda halk oyunları ekibi kurduk ve ilçemizde yaptığımız gösterilerle büyük beğeni topladık. 2006 yılında ilk defa katıldığımız Gençler Katagorisi sahnelemeli Dalda ilçe birincisi, ardından ilde düzenlenen Valilik Kupasında üçüncü olduk.
2007 yılında ise gençler katagorisinde yarışmaya katılan ekibimiz Manisa yöresinden derledikleri oyunlarla Geleneksel Dalda ilçede birinci, ilde düzenlenen Valilik Kupası Halk Oyunları Yarışmasında birinci olduk.Ekibimiz ilimizi temsilen katıldığı Ege Bölgesi Grup Finalinde üçüncü olarak bizleri ve ilçemizi gururlandırdı. Ekibimizde yer alan tüm öğrencilerimize ve ekibimizi çalıştıran Eray Başkonak hocamıza teşekkür eder başarılarının devamını dileriz...2005-2006 Gençler Stilize Dal İlçe 1. si İl 3.sü2005-2006 Gençler Geleneksel Dalda İlçe 1. si İl 1.si Burdur 3.sü

2006-2007 Kız Voleybol İlçe 3.sü
2006-2007 Masa Tenisi Ferdi Erkeklerde İlçe 1.si
2006-2007 Masa Tenisi Erkeklerde Takım 2.si Kızlarda Takım 1.si
2007-2008 Masa Tenisi Kızlar Takım İlçe 1.si Erkekler Takım 2.si
2007-2008 Gençler Gelenekse Dal İlçe 1.si İl 1.si Uşak Grup 4.sü
2006-2007 ve 2007-2008 Satranç İlçe 1.si

İLETİŞİM
Hacı Hamza Mah.Selendi Yolu No:3
e-mail: aoldemirci@hotmail.com

Tel: 0 236 462 56 60
Fax:0 236 462 27 46