Arama

Formattan sonra görüntü ve ses kayboldu, yardım eder misiniz?

Güncelleme: 27 Ekim 2012 Gösterim: 5.955 Cevap: 9
LUTFEN HELP ME - avatarı
LUTFEN HELP ME
Ziyaretçi
27 Kasım 2008       Mesaj #1
LUTFEN HELP ME - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaslar Yha pc Ye Format attım ekran Kocaman Ses Yok Ne yapmam Gerek Lutfen Ses Ve Goruntu İçin yukluom Prog. Ama gene Olmuo Lufen yardım YÜklemem Gerek Prog. Ve Nasıl Yüklicemi Solerseniz Chok m.olurum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Kasım 2008       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Başlat // Denetim Masası // Görüntü ayarları (Kişiselleştir) // Görünüm // Çözünürlüğü ayarlayın...

Sponsorlu Bağlantılar
Ses sorunuda sanırım ya yüklemediniz yada yanşıl yüklediniz...

Ayrıntılı bilgi verirseniz daha iyi bir şekilde yardımcı olabiliriz...

Anakart marka ve model ekran kartı...
bulut012 - avatarı
bulut012
Ziyaretçi
31 Mart 2009       Mesaj #3
bulut012 - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
birgün bilgisayarım hiç açılmadı.bende bilgisayarıma birşeyler yükledikten sonra format attım ve ondan sonra artık pc den ses çıkmıyor nedeni ne olabilir ve ne yapabilirim Msn Sad
bulut012 - avatarı
bulut012
Ziyaretçi
31 Mart 2009       Mesaj #4
bulut012 - avatarı
Ziyaretçi
müzik çalmak istediğimde şu yazı yazıyor [Ses aygıtında bir sorun olduğundan Windows Media Player dosyayı yürütemiyor. Bilgisayarınızda bir ses aygıtı yüklü olmayabilir, başka bir program tarafından kullanılıyor veya doğru çalışmıyor olabilir.]. anakartın markası ASUS modelide çift çekirdek DDR2.özel ekran kartı yok.
tHeBruTaLiTyOfHeLL - avatarı
tHeBruTaLiTyOfHeLL
Ziyaretçi
31 Mart 2009       Mesaj #5
tHeBruTaLiTyOfHeLL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
bulut012 adlı kullanıcıdan alıntı

birgün bilgisayarım hiç açılmadı.bende bilgisayarıma birşeyler yükledikten sonra format attım ve ondan sonra artık pc den ses çıkmıyor nedeni ne olabilir ve ne yapabilirim Msn Sad

Format Atmışsın PC'de Bütün Driver'lar Silinir, Anakartınız Marka/Modeli Google'de Aratın Resmi Sitesine Girip Ses Driver'i İndirebilirsiniz Oda Olmazsa Buraya Yaz Biz Elimden Geldiği Anda Yardımcı Olmaya Çalışırız.

Alıntı
bulut012 adlı kullanıcıdan alıntı

müzik çalmak istediğimde şu yazı yazıyor [Ses aygıtında bir sorun olduğundan Windows Media Player dosyayı yürütemiyor. Bilgisayarınızda bir ses aygıtı yüklü olmayabilir, başka bir program tarafından kullanılıyor veya doğru çalışmıyor olabilir.]. anakartın markası ASUS modelide çift çekirdek DDR2.özel ekran kartı yok.

Ses Dosya Codec'leri Eksik Görünüyor, Aşağıdaki Codecleri İndirebilirsin.

http://vista.pl/upload/download/klmcodec475.exe

Alternatif;
ftp://majorgeeks.mirror.internode.on.net/multimedia/klmcodec475.exe

Windows Media Playeri Açın
Araçlar / Seçenekler / Dosya Türleri / Tümünü İşaretleyin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba bilgisayarımda xp home vardı yavaşladı sistem geri yükleme yaptım fakat açılınca olağan şekilde başlatılamadı güzevli modda falan . ben de xp prof u yükledim güncellemeleri yaptım fakat anakart cd sini taktığımda ses kartını bi türlü tanıtamadım servis pack 2 istedi onuda indirdim hata veriyor acaba kurduğum xp prof mu eski yada başka bi yerde hata mı yaptım yardımcı olursanız sevinirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Aralık 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ses calısmıyor anakart sus yada bıostar bılmıyorumm MCP6P-M2 BANA YARDIMCI OLURMUSUUNUZ
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Haziran 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bilgisayara format attım.ekran kartı kaybolddu.yardım edermisiniz
DiSs-eR - avatarı
DiSs-eR
Ziyaretçi
1 Haziran 2010       Mesaj #9
DiSs-eR - avatarı
Ziyaretçi
nasıl kaydoldu ? driver'imi kuruk değil... eğer driver'i kuruk değilse ekran kartınızın üzerinde ki model numarasını belirtin yardımcı olmaya çalışalım ayrıca kaybolmayıda açıklarmısınız ?
unloader - avatarı
unloader
Ziyaretçi
27 Ekim 2012       Mesaj #10
unloader - avatarı
Ziyaretçi
Ben bu sabah windows xp den windows 7 ultimate formatını attım formattan sonra ses gelmiyor
müzik açınca ses bölümünden bilgisayar tanıyor ve ses seviyesi yükselip alçalıyor ama hoperlore ses gelmiyor

bios güncelledim ses driverini windows 7 nin kini kullanıyorum driverleri driver pack solutiondan yükledim

Lütfen Acil Yardım Edin.

Edit: Sorunu Hallettim

Çözümü :
Asus P5PL2 Anakartlı Kullanıcıları İçin :
Soundmax Digital HD Audio nun Uygun Versiyonunu Kurup Reset Atın.
Linki :

http://www.asus.com.tr/Motherboards/Intel_Socket_775/P5PL2/#download
Buradan Uygun İşletim Sistemini Seçip Audio Seçeneğinden İndirin Windows 7 İçin Vista xBit Olur artık 64/32 Bit Hangisini Kullanıyorsanız...